Sayfa 364/637 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Aselsan için bir şeyler demiştim, ben dedikten sonra 47 lerden 30 a düştü zaten...hektaş için grafik pahalı demiştim...başka ne demişim, bir zahmet alıntılayın ilgili yazıyı, hatırlayamadım.
    Mesajı şimdi buldum, şunu şunu demiştiniz ama çıkmadı demek adına söylemiyorum bu arada. Brisa'dan az getirecek dediğinizde bunu dediğiniz aklıma geldi yalnızca.

27-09-2017, 11:21 tarihli mesaj.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    hektas grafik pahalı değil...çok çok pahalı maalesef..balık kaçmış yani...geleceği çok parlak olabilir, 1-2 sene çok iyi iş çıkarabilir, şu an değerleme olarak pahalı da olmayabilir....ama grafik bu kadar pahalı iken ben bu kağıda UZUN VADE 1 tl bile bağlamam...1 yıl ve üzeri vadede getirisnin endeksin altında kalacağına da her isteyenle bahse girebilirim.

Beklenen 12 senede 8 kat getiri iken...nerdeyse 150 kat artmış..aman Allah ım, takip bile etmem bu kağıdı..Böyle 4-5 kağıt var otokar, aselsan gibi aman ha diyim...alırsın 10 senede 2 katına bile çıkamayabilir...bu hisselerin hikayesi bitmiştir bence.

2.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Mesajı şimdi buldum, şunu şunu demiştiniz ama çıkmadı demek adına söylemiyorum bu arada. Brisa'dan az getirecek dediğinizde bunu dediğiniz aklıma geldi yalnızca.

27-09-2017, 11:21 tarihli mesaj.
    vay be iddialı laf etmişim...ama kimse de bahse girmeye cesaret edememiş...peki ne demişiz ne olmuş,

27-09 da hektaş 7,58 kapamış...bugün kapanış 8,53...artış oranı %12,5
    27-09 da u-100 102 bin filanmış kapanış...bugün kapanış 116,510...artış oranı %16

Yani çıkmadı değil, gayet iyi bir öngörüde bulunmuşum.

Peki siz bu hektas mevzusunu açarken ne düşündünüz..endeksten iki kat fazla getirdiğini mi??? yoksa son 2 günde iyi yükseldi diye uçup kaçtığını mı düşündünüz?

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    vay be iddialı laf etmişim...ama kimse de bahse girmeye cesaret edememiş...peki ne demişiz ne olmuş,

27-09 da hektaş 7,58 kapamış...bugün kapanış 8,53...artış oranı %12,5
    27-09 da u-100 102 bin filanmış kapanış...bugün kapanış 116,510...artış oranı %16

Yani iyi bir öngörüde bulunmuşum.

Peki siz bu hektas mevzusunu açarken ne düşündünüz..endeksten iki kat fazla getirdiğini mi??? yoksa son 2 günde iyi yükseldi diye uçup kaçtığını mı düşüdünüz?
    Hektaş mevzusunu ben açmadım, Sn. Dudu açtı. Siz Brisa ve Hektaş için performans tahmini yapınca Hektaş ve endeks tahmini hakkında söylediğiniz aklıma geldi ancak mesajı bulamadığım için emin olamayıp size sordum. Dediğim gibi, şunu dediniz ama olmadı vb bir niyetle sormamıştım yalnızca Brisa ile karşılaştırınca aklıma geldi.

4.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Hektaş mevzusunu ben açmadım, Sn. Dudu açtı. Siz Brisa ve Hektaş için performans tahmini yapınca Hektaş ve endeks tahmini hakkında söylediğiniz aklıma geldi ancak mesajı bulamadığım için emin olamayıp size sordum. Dediğim gibi, şunu dediniz ama olmadı vb bir niyetle sormamıştım yalnızca Brisa ile karşılaştırınca aklıma geldi.
    gece gece performans kıyaslaması yapmış olduk...bu arada ilgili dönemde brisa da %10 a yakın artmış.

dudu bey hektaş a biraz torpil geçiyor, duygusal bağı daha fazla galiba...yoksa ortada hektaş ın uçup kaçtığı, brisa nın süründüğü bir durum yok...belki brisa dan beklentisi çok daha fazla, ondan beklentisi karşılanmayınca üzülüyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    gece gece performans kıyaslaması yapmış olduk...bu arada ilgili dönemde brisa da %10 a yakın artmış.

dudu bey hektaş a biraz torpil geçiyor, duygusal bağı daha fazla galiba...yoksa ortada hektaş ın uçup kaçtığı, brisa nın süründüğü bir durum yok...belki brisa dan beklentisi çok daha fazla, ondan beklentisi karşılanmayınca üzülüyor.
    Hisse performansında momentum gerçeği var ancak sizin grafik pahalı kriteriniz de benim aklıma yatıyor. Ikisi arasındaki dengeyi bulmak lazım bence.

Iki hisse de bende var, ikisi de sağlam performans gösterir umarım diyerek tatlıya bağlayalım.

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Hisse performansında momentum gerçeği var ancak sizin grafik pahalı kriteriniz de benim aklıma yatıyor. Ikisi arasındaki dengeyi bulmak lazım bence.

Iki hisse de bende var, ikisi de sağlam performans gösterir umarım diyerek tatlıya bağlayalım.
    İddialı, ama kompleksiz insanları severim...ben de öyle olmaya çalışıyorum...grafik pahalı kavramı konusunda da biraz hassasım galiba bu kriteri mantıklı bulan az sayıda kişiden biri olduğun için ayrıca tebrik ediyorum seni

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İddialı, ama kompleksiz insanları severim...ben de öyle olmaya çalışıyorum...grafik pahalı kavramı konusunda da biraz hassasım galiba bu kriteri mantıklı bulan az sayıda kişiden biri olduğun için ayrıca tebrik ediyorum seni
    Teşekkür ederim.

8. Bir hisse yıllarca, 5-10 sene çok iyi performans göstermişse büyük ihtimalle uzun vadecilerin gözdesi olmuştur ve pek çok uzun vadecinin portföyünde yer almaktadır...böyle bir hisse için grafik pahalı dediğinde ister istemez, bu hisseyi portföyünde bulunduran kişinin hoşuna gitmiyor...geçmiş 8 yılda 10 katınca çıkmış hissenin, bundan sonraki 10 senede de 10-15 katına çıkacağına inandığı için, bir nevi hayallerini yıkıyorsun.

bu yüzden kusura bakmayın arkadaşlar...portföyünüzde kuzunuz olarak gördüğünüz hisse için grafik pahalı diyebilirim..ama bu hissenizin kötü olduğu ya da satmanız gerektiği manasına gelmez...zaten kötü hisse 5-10 sen gibi uzun bir vadede grafik pahalı hale gelemez.

benim temel motivasyonum genç beyaz yaka arkadaşlara yol göstermek...isterim ki, borsayı kötü tanımasınlar, yaralanmasınlar...çünkü erken emeklilik için yüksek getiri, yüksek getiri için de getirisi yüksek hisse bulmak çok kritik...ama bunu yaparken, adımları sağlam atmalı, gereğinden fazla risk almamalı.

Sayfa 364/637 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •