Sayfa 449/637 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    Ürettiği her 4 araçtan 3 ünü satıyor derken ne demek istediğinizi anlamadım. Diğer araç ne oluyor , çöp mü ?
    4'te 3'u ıhracat... 4'te bırı ıc pazara satıs...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

2. Ilginiz için teşekkürler sayın Cautionary. Kendi mesleğimde ne zaman ben oldum desem ardından büyük bi hata hezimet gelmiştir. Ama insan da etrafında 20 yıldır borsada olup hala teknik analiz bilmeden trade etmeye çalışanları her panikte hisse satıp her coşkuda alanları ne idüğü belirsiz hisselere ev parası bağlayanları düşüş trenindeki hissede ortalama düşürme adında sürekli alımla zarar arttiranlari görünce kendini oldum gibi hissedemeden edemiyor. Zaman herşeyin ilacı bakalım ayı piyasasında aynı disiplinle motivasyonla aylık alıma devam edebilecek miyiz?

3.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Ilginiz için teşekkürler sayın Cautionary. Kendi mesleğimde ne zaman ben oldum desem ardından büyük bi hata hezimet gelmiştir. Ama insan da etrafında 20 yıldır borsada olup hala teknik analiz bilmeden trade etmeye çalışanları her panikte hisse satıp her coşkuda alanları ne idüğü belirsiz hisselere ev parası bağlayanları düşüş trenindeki hissede ortalama düşürme adında sürekli alımla zarar arttiranlari görünce kendini oldum gibi hissedemeden edemiyor. Zaman herşeyin ilacı bakalım ayı piyasasında aynı disiplinle motivasyonla aylık alıma devam edebilecek miyiz?
    Bahsettiğiniz kesim zaten sürekli kaybeden ve kaybedecek kesim...bence referans almamak lazım.

Benim için başarı kriteri şu...yeterince uzun bir zamanda (en az 10 yıl), ortalamada en az enflasyon+%10 kadar getiri sağlıyorsanız, o zaman bu işi beceriyoruz diyebiliriz (temettü getirisi+değer artışı, ortalama bileşik yıllık getiri olarak).

Bir de mümkünse getiri medyan getiri de basit ortalamaya yakın olmalı...yani bir yıl %100 getiri sağlayıp diğer yıllarda %5-10 arası bir getiri varsa, ortalamada hedef tuttutrulabilir belki, ama yine de çok başarılı bir portföy yönetimi sayılmaz bu...benim nazarımda ortalama getiri beklentisinin iki katı üzeri ya da %50 altı getiriler de başarısızlıktır, demek ki riskler iyi yönetilememiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,108
     Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    Ürettiği her 4 araçtan 3 ünü satıyor derken ne demek istediğinizi anlamadım. Diğer araç ne oluyor , çöp mü ?

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Disari satiyor anlaminda demek istemistim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Disari satiyor anlaminda demek istemistim.

Syg,
    Satmasa da parasını alıyor diye biliyorum

Örnek: ben 3 yıl boyunca 100X adet araç üreteceğim. Buna göre yatırım yapacağım sende bunun 60ını alacaksın almasanda parasını ödeyeceksin vb.

Bu uygulamayı lastikte yapıyorlar mı onu bilmiyorum brisanın forumuna yazdım cevap gelmedi , bridgestone globalın finansallarında bulamadım.

Mesela;
    Bridgestone, brisaya her yıl2milyon lastiğini alıp ben satacağım diyor mu? YTD

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

6. Değerli üstadlar,

Aygaz ve Tüpraşı aynı zaman dilimlerinde temettü amaçlı peyderpey toplamak handikap olur mu ?

7.  Alıntı Originally Posted by karmaşık sayı Yazıyı Oku
    Değerli üstadlar,

Aygaz ve Tüpraşı aynı zaman dilimlerinde temettü amaçlı peyderpey toplamak handikap olur mu ?
    Tüpraş, Aygaz'ın iştiraki olduğundan dolayı mükerrer olur. Bir tanesini tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. Merhaba
    Borsada işlem gören bir firmanın aracı kurumlar aracılığıyla yanıltıcı haber yaptırmaları mümkün ve yasal mı? Çok iyi bildiğim bazı firmalarla alakalı %1456441 prim potansiyeli var (abartarak söylüyorum ) gibisinden haberler çıkabiliyor.

Sayfa 449/637 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •