Sayfa 542/637 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    ben oyle anladım o zaman... neyse, sıkıntı yok su halde...

bu dolarla euroyla cok enteresan kar rakamları cıkacak yalnız ıhracatcılarda... hem ıhracat yapan hem temettu veren sırketlerde cok cıddı potansıyeller olusuyor...
    Bu şirketlere örnek neler var?

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ben şuna eminim borsa bitti artık..Yani çok az şirket 2018de ayakta kalabilir onlarda döviz fazlası olanlar...Bu hafta sonuna kadar pozisyonları kapatıp bir bardak su içip hayata döneceğim..Herkese selamlar.

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
    Dolar 4.32 olmuş. Eli kulağındadır yakında faiz artar 2-3 puan. dolar olur 4.25. borsa artar hafiften 3-5 gün. Millet dalar hisselere inceden. Post modern tango. Hatunun belini saracağız derken öperler bizi en tatlı yerimizden.

"ayı: baskın basanındır. boğa: ava giden avlanır." saygı ve sevgilerimle

4.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Bu şirketlere örnek neler var?

bende 7-8 senedir ford ve tofas var, onlar var misal hem ihracat yapan hem temettü veren.. başka da vardır illa...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

5.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    bende 7-8 senedir ford ve tofas var, onlar var misal hem ihracat yapan hem temettü veren.. başka da vardır illa...
    Hektas aselsan Tüpraş

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    İhracatı yurtiçi satışlardan daha yüksek olan firmalar aşağıdaki gibi.
    ford tofaş arçelik sisecam federal mogul , vestel kordsa, soda. clebi yurtdışı gelirleri kafa kafaya Enka fena değil.

Thy, pegasus da yurtdışı satışları daha yüksek olan sirketlerden... Aklıma gelenler bunlar.
    YTD

7. Herkese selamlar saygılar,
    542 sayfanın rahat 350 sayfasını okudum ancak yurtdışı borsa yatırımı konusunda bir şeyler yazıldığını pek görmedim.

Bence beyaz yakaya bir yatırım koçluğu yapılacaksa, temmettü emekliliğine benzer güvenilir ve sağlam yatırımlara yönelinmeli. Şu anda gördüğümüz lokal krizlerden etkilenmemek için ABD'de ve İngiltere'de olduğu gibi Temettülerini 25 yıldır arttıran ve saçma sapan kur ve jeopolitik riskleri olmayan gelişmiş ülkelerin şirketlere yatırım yapılmalı.

Biz %15 enflasyon olan yerde %5 temettüye bel bağlıyoruz. Dolar avro sterlin hatta japon yeni bile enflasyona yenilmiyor. Bu piyasalarda %3 temettü alınabilse bile büyüyen bir şirkette uzun vadede yatırım yapmak çok daha uygun olmaz mı ? Bizde temettüyü on yıl üst üste arttıran şirket yok gibi. Bir de ara sıra böyle krizler yaşıyoruz sonunun ne olacağını allah biliyor.

Tabi ki konunun başında ifade edildiği gibi bir çeşitlendirme yapılarak hisseye ayırılan paranın en az %50 sinin bu gelişmiş ülkelerin köklü şirketlerine yatırılması kanaatindeyim.

Bu arada benim tabi ki bu piyasalarda beş kuruş param yok koçluk talep etmek amaçlı yazdım
    Şimdiden teşekkürler.
    Sevgiler, saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    İhracatı yurtiçi satışlardan daha yüksek olan firmalar aşağıdaki gibi.
    ford tofaş arçelik sisecam federal mogul , vestel kordsa, soda. clebi yurtdışı gelirleri kafa kafaya Enka fena değil.

Thy, pegasus da yurtdışı satışları daha yüksek olan sirketlerden... Aklıma gelenler bunlar.
    YTD
    Teşekkürler. Güzel bilgi...

Sayfa 542/637 İlkİlk ... 42442492532540541542543544552592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •