Sayfa 442/637 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Siz olsanız 5 yıl ve daha uzun bir evre için hangilerine odaklanırdınız?

Finansal okur yazarlığım yok, gelecekle ilgili adım atmakta zorlanıyorum. Sağolsun bazı kıdemli arkadaşlar sert bir dille konu üzerinden cahilliğimizi yüzümüze vuruyorlar

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    10 K kazanan adam 2 -3 k birikimin tamamını borsaya yatırmaya cesaret eder mi? edemez? Bizim gibi sıg borsa da max 10k dan 10.000 kişi az az toplanıpda girsin o hisseye ne yapıyorlar goruruz. Ek olarak bu az az sistem ile temettu emeklisi olamazssınızz..hayal kurmayın.

Şimdi diyeceksiniz ki ne yazıp duruyorsun. Alıcı var mı borsa da yok. Az az aldırmanın anlamı var mı? bence yok. ha dersen tl nin deger kaybetme riski sıfırladım az az alıyorum. o zaman baska.

Yatırım tavsiyesi degildir.
    Farkındaysanız ayda 2k-3k birikim yapmak yazmışım, çok düz hesap ayda 2,5k senede 30k yapar

diyorum ki kredi kartı borcu yapacağına sene de 30k biriktir.

Damlaya damlaya göl olur.

Temettü emekiliğine gelince topiğin ana hedefi bu değil,her fırsatta sepet yapılmasından bahsediliyor.

Kendi adıma böyle bir ihtimal dahi görmüyorum, yaşlandığımda ayda 2k gibi bir para döndereyim temettüden bana yeter.

o da kabaca 400k lık bir portföy yapar ki gayette mümkün bir rakam.

3. Merhabalar, temettü emeklisi olmayı nasıl tanımlıyorsunuz? Bu kişiden kişiye değişecektir ama örneğin bugünkü emekli maaşını ortalama 1600 TL kabul edersek yıllık 1600x12= 19200 TL net temettü geliri elde etmek mi?
    Kişisel düşüncelerinizi rica ederim.

4. topiğin ana amacı pasif gelir elde ederek finansal bağımsızlık kazanmak.

Temettü emekliliği diye saplanıp kalmak doğru değil.

örneğin sn dudu büyük oranda hisse de
    sn. cautionary sepet yapmış

birçok arkadaş ciddi miktarda hisse alımı yapıyor.

ben ise büyük oranda altın ve BES teyim (BES döviz ve altın fonu) aylık sembolik alımlar yapıyorum çünkü borsayı pahalı buluyorum.

Kimi ise ev alıyor

doğru veya yanlışı gelecek gösterecek burada anahtar iki kavram var.

tasarruf yapmak
    yumurtaları tek sepete koymamak.

inaside job belgeselini bilenler vardır orada çok vurucu bir cümle var her duyduğumda tekrar tekrar irkilirim,

people lost their life time saving.

Sepet çok önemli temettü diye takılıp kalmamak lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    43 yaşında bir beyaz yaka olarak ilk 11'imi sizinle paylaşmak isterim . Borsaya 95 yılında İşbankası ATM'lerinde başlamıştım , sanırım aynı sene de bıraktım ve geçen seneye kadar kazandığımdan tasarruf edemedim . Geçen sene sonbahar aylarında bir arkadaşımın kanıma girmesiyle tekrar başladım . Temel analiz yapmıyorum . Teknik analizin zaten temel analizin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum . Hareketli ortalamaları takip ediyorum ve kademeli alış yapıyorum .
    !
    Hareketli ortalama takibi ve kademeli alış yapma işlemleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,959
     Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Arkadaşlar gecen sene alinan temettüler icin vergi iadesi icin ne zaamn başvuru yapmamiz gerekiyor?
    Damga vergisini odedikten sonra MKK dan bir hak kullanim belgesi alip varsa indirim konusu yapilan gider faturalarini fotokopisi ile..
    Ben iade talebini de elektronik ortamda hemen beyanname ile birlikte veriyorum.
    Daha sonra yukaridaki belgeleri tamamlayip goturuyorum.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Mkk dan hak. Kulanim belgesini nasil alacagiz peki sayin dudu??

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Damga vergisini odedikten sonra MKK dan bir hak kullanim belgesi alip varsa indirim konusu yapilan gider faturalarini fotokopisi ile..
    Ben iade talebini de elektronik ortamda hemen beyanname ile birlikte veriyorum.
    Daha sonra yukaridaki belgeleri tamamlayip goturuyorum.
    Syg,
    Dudu abi misal Ford 10 sene sonra karını 3 katlayabilir mi ..yani demek istediğim kar aynı kalırsa 10 sene sonrada misal 3 lira temettü verir..bu enflasyonist ortamda bi hükmü kalmaz ...hem temettulerle tekrar alıp hem ekstra mi almak lazım ..

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 442/637 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •