Sayfa 305/637 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Mesela ünlü olmamış adı duyulmayan şirketler var yada ben yeniyim diye duymadım temettü veren fmzip gibi ..neden acaba hacimleri düşük ..

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    fmzip oto yedek parçası üreten al unut şirketi olarak tanımlayabiliriz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Katmr hakkinda düşüncelerinizi merak ediyorum.

Uzun vadede otkar değerine ulasmaz mi ?

Ankara da yeni arge merkezi Zırhlı otobüs temelleri insansız kara araçları vs gibi projeler umut verici değil mi ?

3.  Alıntı Originally Posted by mehmetim123 Yazıyı Oku
    Katmr hakkinda düşüncelerinizi merak ediyorum.

Uzun vadede otkar değerine ulasmaz mi ?

Ankara da yeni arge merkezi Zırhlı otobüs temelleri insansız kara araçları vs gibi projeler umut verici değil mi ?

Sonunda birisi bnm ilgilendigim hisseyi topikte yaziya doktu. Ilk adimi ben atmak istememistim. Hisse hakkinda yazacak cok seyim var. Baya bi bilgi biriktirdim. Hali hazirda yatirimim da var. Uzun vadede otokar degerine ulasabilir mi bence evet ama bence sirket ozelinde asil soru uzun vadede hangi hukumet hangi parti olursa olsun sureklilik gosterebilir mi olmali. Yatirimlara, kapasitelere, hedeflenen cirolara bakinca 5 yil icinde cirosunu 10 a katlama potansiyeline sahip bir firma. Ama is alabilmeyi ne kadar surdurecek ? Yaptigi isleri ihrac edebilecek mi ? Mevcut hukumetin yerinin sarsilmasi durumunda sirketin akibeti ne olacak ? Gibi daha ciddi sorular var. Gerci bunlarin hepsi cevaplanmis olsaydi hisse fiyati da buralarda olmazdi sanirim.

SM-A310F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Beyaz yakaya kötü haber
    Bu yıl zamlar enflasyonun altında kalacak
    2018'deki ücret artışlarıyla ilgili yapılan araştırmaya göre, kurumlar çalışanlarına yüzde 8 ila 9 arasında zam yapmayı planlıyor. Kurumlar ayrıca yan haklar konusunda da belli kısıtlamalara gidecek
    https://m.dunya.com/ekonomi/bu-yil-z...-haberi-399876

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5. Bonolar hakkında nereden bilgi edinebilirim? İnternetten baktım ama her yerde anı yazı var neredeyse . Günlük fiyatlar nasıl değişiyor. Ara ödemeli olanlarda ödeme olduğunda fiyatta değişim nasıl oluyor ? Çalıştığım kurumda sadece 3 5 tane bono oluyor bu çalıştığım kurumla mı alakalı yoksa satan olmadığından mı sadece 3 5 tane çıkıyor ? Birde bunlar vadesi geldiğinde 100 Tl olması gerekmiyor mu ? Alım kirli fiyatı 100 tl yi geçmiş olanlar var. İlk defa bono ile ilgileniyorum sorular basit gelebilir cahilliğime verin.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece gördüğümü söylüyorum. Eksiğim ve hatalı olduğum kısmı hatırlatın lütfen. Başkasının aklıyla yola çıkan yolda kalır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Beyaz yakaya kötü haber
    Bu yıl zamlar enflasyonun altında kalacak
    2018'deki ücret artışlarıyla ilgili yapılan araştırmaya göre, kurumlar çalışanlarına yüzde 8 ila 9 arasında zam yapmayı planlıyor. Kurumlar ayrıca yan haklar konusunda da belli kısıtlamalara gidecek
    https://m.dunya.com/ekonomi/bu-yil-z...-haberi-399876

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    geçen yeşilli bir bankanın iş görüşmesine gittim, sırf piyasa ne durumda diye bi göreyim dedim.. dönüşte servis full bayan çalışan dolu. "bugün servise bindiğime inanamıyorum" tarzında konuşmalar zaten çalışma koşullarının beyaz yaka için ne kadar ağır olduğunu özetliyor.

işte bu yüzden çıkış yolu sermaye piyasaları diyorum. temettü+trading+mevduat.
    belli bir sistem oluşturursa herkes sermaye piyasaları ile geçimini sürdürebilir.
    hem köle olunmamış, hem kendini daha geliştirmiş , hemde sağlıklı huzurlu bir yaşam geçirmiş olur.

syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,070
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    geçen yeşilli bir bankanın iş görüşmesine gittim, sırf piyasa ne durumda diye bi göreyim dedim.. dönüşte servis full bayan çalışan dolu. "bugün servise bindiğime inanamıyorum" tarzında konuşmalar zaten çalışma koşullarının beyaz yaka için ne kadar ağır olduğunu özetliyor.

işte bu yüzden çıkış yolu sermaye piyasaları diyorum. temettü+trading+mevduat.
    belli bir sistem oluşturursa herkes sermaye piyasaları ile geçimini sürdürebilir.
    hem köle olunmamış, hem kendini daha geliştirmiş , hemde sağlıklı huzurlu bir yaşam geçirmiş olur.

syg.
    Gecenlerde bir banka subesinde tanidigim bir sube mudiresini ziyarete gitmistim.
    Nisan ayinda beni gonderiyorlar cagirdilar teblig ettiler dedi..
    Baska bankaya gecer misiniz? dedim.
    20 sene oldu bu is beni cok yipratti, kullanillip burusturulmus bir pecete gibi kenara atildigimi hissettim dedi.
    Artik bu sektorde isinin olmadigini, belki egitimde filan calisabilecegini, evine ailesine, cocugunun egitimine vakit ayirmak istedigini ifade etti.
    Yatirim olarak bir ev alabilmis borclanarak.
    Bes'i varmis biraz ama onu benim tavsiyem uzerine bozup hisse senedi portfoyunu buyutmekte kullandi.
    Sizi tanidiktan sonra yatirima karsi bakisimiz degisti, esim de Bes'ini bozdu,
    kendimize guvenimiz geldi, yatirim yapmayi ogrendik artik bu sekilde devam edecegiz dedi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Gecenlerde bir banka subesinde tanidigim bir sube mudiresini ziyarete gitmistim.
    Nisan ayinda beni gonderiyorlar cagirdilar teblig ettiler dedi..
    Baska bankaya gecer misiniz? dedim.
    20 sene oldu bu is beni cok yipratti, kullanillip burusturulmus bir pecete gibi kenara atildigimi hissettim dedi.
    Artik bu sektorde isinin olmadigini, belki egitimde filan calisabilecegini, evine ailesine, cocugunun egitimine vakit ayirmak istedigini ifade etti.
    Yatirim olarak bir ev alabilmis borclanarak.
    Bes'i varmis biraz ama onu benim tavsiyem uzerine bozup hisse senedi portfoyunu buyutmekte kullandi.
    Sizi tanidiktan sonra yatirima karsi bakisimiz degisti, esim de Bes'ini bozdu,
    kendimize guvenimiz geldi, yatirim yapmayi ogrendik artik bu sekilde devam edecegiz dedi.
    Syg,
    Üzücü...Üstelik finans piyasalarının içinde olan biri bu durumda...O mahiler ki, deryadadırlar, ama deryayı bilmezler misali.

Ama bence BES i bozmaları iyi olmamış...BES i bozmak yerine her ay gelirden 300-500 tasarruf edip onunla hisse alsalarmış diyecem...Ama büyük ihtimal 2 çocuk varsa, ikisi de özel okula gidiyorsa...biraz da muhit zengindir, artıya bile geçemiyorlardır.

Bugün ülkemizde semt pazarından alış veriş yapmaktan utanan bir kesim var....Halbuki orada da ürünler kalite kalite, üstelik çok daha taze.

Sayfa 305/637 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •