Sayfa 860/964 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 6,873 - 6,880 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Hasson34 özel mesajınızı aldım. Cevabını yazdım. Karadeniz aksanı falan gerek yok bu tip işlere.
    Şakaysa komik değil.

2. Ceza yemeden kaçayım ben. Kafam bozuk. Fener berabere. Seni unutmadım murat ordulu. Namı diğer ixir4 namı diğer ankaralı murat.

3. Bende kervn da dava grubuna dahil olmuştum; ancak birileri davayı malesef geri çekti, bunun sebepleri ve sorumluları kim bilmiyorum.

Burada Avukat Nail Çakır'ın hukuki sorumluluğu nedir onu da bilmiyorum; ancak nezaketen de olsa davacılara bilgi verilmesi daha şık olurdu diye düşünüyorum.

Bu gruptaki bazı kişiler hurgz ve anel telekomdaki çağrı ve fesih davaları için de aynı avukatı önermiş.

Davacı arkadaşlara tavsiyem davaya mümkün olduğu kadar katılımcı olmalarıdır.

4. Sn.Mamadov, Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. aleyhine açılan her iki fesih davasında da yer alan birisi olarak, şunu belirteyim ilk davayı avukatımız Nail Çakır değil herkes kendisi geri aldı.
    Yani avukat hiç kimse adına davayı geri çekmedi.
    Davacıların kendi aralarında yapmış olduğu istişarelerden sonra oylama yapılarak grup kararı alındı.
    Bu grup kararından sonra davacılar bizzat kendileri mahkemeye gidip dilekçe verdiler.
    Hatta dava açanlar ilk başta davadan feragat dilekçesi vereceklerdi ama sağ olsun avukat Nail Çakır, feragat ederseniz bir daha dava açamazsınız diyerek bunu engelledi.
    Yani şu an ikinci bir dava açılmış ve devam ediyorsa bu tamamen avukatımız Nail Çakır'ın tecrübesi ve bilgisi sayesindedir.

5.  Alıntı Originally Posted by cebeci Yazıyı Oku
    Sn.Mamadov, Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. aleyhine açılan her iki fesih davasında da yer alan birisi olarak, şunu belirteyim ilk davayı avukatımız Nail Çakır değil herkes kendisi geri aldı.
    Yani avukat hiç kimse adına davayı geri çekmedi.
    Davacıların kendi aralarında yapmış olduğu istişarelerden sonra oylama yapılarak grup kararı alındı.
    Bu grup kararından sonra davacılar bizzat kendileri mahkemeye gidip dilekçe verdiler.
    Hatta dava açanlar ilk başta davadan feragat dilekçesi vereceklerdi ama sağ olsun avukat Nail Çakır, feragat ederseniz bir daha dava açamazsınız diyerek bunu engelledi.
    Yani şu an ikinci bir dava açılmış ve devam ediyorsa bu tamamen avukatımız Nail Çakır'ın tecrübesi ve bilgisi sayesindedir.
    Mahkeme fesih kararı alırsa değerlendirmede şirket hissesinin değeri konusunda tahmini bir rakam bar mı bilemiyorum, Şitkrt hissesinşn değerini tespitte hangi yöntemler kullanılacak, şirket varlıkları değerlendirme raporları yanısıra, şirket piyasa değeri çarpanlarına kullanılacak mı?

Ayrıca şirket birleşimi sonrasında SPK nın tespit ettiği bazı yöneticilerin şirketi uğrattığı büyük zararlar ve çok kelepire şirket dılıns çıkarılmış Bodrum hotelin gibi şirket varlıkların da şirket hissesinin değerini tespitte iliştirmesinin hukuksal dayanağı var mı?

Bir başka bakış açısıyla; yöneticileri akrabası diye zt yi çağrıdan muaf tutan hukuk, zt nin yönetimde olan akrabalarının yaptığı usulsüzlük veya yolsuzluklardan da zt yi sorumlu tutar mı? Yani bu bağlamda hukukta ki denklik ve kıstas ilkesi işler mi?

Sonuç olarak bu fesih davası fesih ile sonuçlanırsa yatırımcıların uzun yıllardır okulmuş büyük zararının ne kadarını telafi edebileceği önemli

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Daha önce yazdığım gibi eğer hukuk kervn da olduğu gibi aynı koşullarda borsa ve borsa dışı şirket birleşimlerinde diğer büyük yatırımcıların kurumsal yatırımcıların fonların olduğu diğer borsa şirketlerde de zorunlu hisse geri alım muhafiyetine hükmedebiliyorsa, ozanan herseye amena denir.

Yani kervn da olan aynı şirket birleşimi koşulları aynı mali ile finansal sonuçlar üretecek şekilde, borsa dışındaki bir şirketi getirilip borsadaki Kordsa, Aygaz, Soda, Ford, Trkcm, Pegasus gibi şirketlerde mümkün olabilir miydi, veya adil bir fiyattan çağrı yapmadan mümkün olabilir miydi? Veya hukuk bu birleşme işini becerenleti zorunlu hisse alımından muaf tutabilir miydi?

Yani diyelim mali yapı olarak flnasal olarak özsermaye olarak oldukça artıda olan yukarıdakş bu borsa şirketlerde, hakim ortaklar ellerindeki hisseleri piyasaya satarak mevcut ortaklık oranlarını %10 düşürsünler. Sonrada flnasal olarak rezalet durumdaki borsa dalındaki şirketlerini getirip borsadaki bu şirketlerle birleştirsinler, birleşen bilançoda borsadaki şirket finansal borç batağına düşsün ve birleşen bilançoda özsermaye 3 kat erimiş görünsün. Ve baş oyuncu ortaklık oranının %10 dan %90 üstüne çıkarsın bir taşla bir kaç kuş vurmuş olsunlar) sonra hukukta gelecek evet bu işi yapan çağrıdan muaf olmalıyım diyecek, Ve hukukta evet sen bu muafiyeti hakediyorsun diyecek! Mümkün mü?

Hele hele bu yatırımcıların çok aleyhine olan bu şirket birleşine ek olarak; borsa dışındaki şirketin üst hakı kullanımı hukuksal olarak kaybetme oladılığı olan bazı tesis veya hotelleride de değerlendirmeye katıp, getirip borsaya şirket ile birleşirecek ve de karşılığında kendine hisse ihraç edecek? Üstüne üstelik bu tesislerin üs hakkı kulunaımının hukuksal olarak sorunlu olduğu birleşme sürecinde yatırımcıya açıklamayacak, Ve sonuç olarak şirket birleşimi sonrası bu varlıklar yıllarca kapalı kalacak ortaklığa yıllarca hiç bir katkı sağlamayacak, sadece borçlarını ve maliyetlerini ortaklığa borsadaki şirkete yükletecek.. ve bunu yapan çağrıdan muaf tutacak.
    ..
    Nerden bakarsan bak adaletsizlik, haksızlık, çarpıklık.... hemde çok açık seçik görünür şekilde... ama nedense ilgili sştadş ve diğer kurumlar hepsi üç maymunları oynuyor. Görmedik, duymadık, konuşmayız... ve de yola devam

7. .?.............

8. Fesih davasında ortakların kayyım talebi red edildi diye yememiş içmemiş hemen ertesi gün KAP haberi yapmışlar.
    Gören de Malazgirt Meydan Muharebesini kazanmışlar sanacak.
    Belki ilk raundu kazanmış olabilirsiniz ama bu maç henüz bitmedi.
    Bu dava sonunda da adalet yerini de bulmayabilir belki ama siz yine boşa sevinmeyin.
    Allah'ın adaleti geç öğütür ama ince öğütür.
    Hakiminizin adaleti yerini bulmasa da ilahi adalet mutlaka yerini bulacaktır.
    Yaktığınız kadar siz de yanacaksınız er geç.
    İlahi adalette zamanaşımı yoktur. O bir gün mutlaka tecelli edecektir.
    Kendisine zulmedilen kişi hiç birşey yapmasa bile Allah onun intikamını sessizce alıverir bir gün......

Sayfa 860/964 İlkİlk ... 360760810850858859860861862870910960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •