Sayfa 890/964 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 7,113 - 7,120 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Şirket birleşimi sonra Bahar Tekstil, Melis Yapı gibi iştirakler vasıtasıyla Kervn ın kontrolünde olan yaklaşık 100 milyon lot kervn hissesi, bile doğru değerlendirilir doğru fiyattan satılsa idi, burdan edinilen kaynak ile flnasal borçların önemli bir kısmını ödenirdi zamanında, finansal borçlar çok daha düşük iken (doviz farkı sürekli binmeden önce)

Ama bu hisseler kuruşuk fiyatlardan tahtalarda satış verilerek hisse flyatıda aşağı basılarak eritildi. Kimse bu hisselerin tilkigiller tarafından kuruşçuklaedan piyasaya satılmış olabileceğini düşünecek kadar saftirik değil sanırım.
    Son düzenleme : 1prometheus; 18-01-2019 saat: 02:19.

2. Finans borçlar yapılandırıldı, yabancı bankalara olan borçlar azaltıldı muhabbetleri ne kadar gerçek zaman gösterecek.

Ama yabancı yerli bankalara olan borçları liraya çevirebilmek en önemli olanı. Ülkenin içinde bulunduğu dovize dayalı finansal balanskaru çok hassas noktada. dövizin ne olacağını zor.

Yerli bir iki banka ile lira bazında reflnansman anlaşması olur ve mevcut diğer bankalara anlaşmalar yapılarak flnasal borçların sadeleştirilmesi liraya çevrilmesi çok önemli, ve de başta Bodrum hoteli olmak üzere çok kelepire (eski yönetim marifeti ile diyelim) şirket dışına çıkarılmış diğer varlıkların tekrar şirket kapsamına alınması da önemli..

Tabi bu kadar kirlilik hile hurda iş cezasız mu kalacak o da ayrı durum.

SPK bu yöneticiler Bodrum hoteli muvazaalı işle şirket dokuna çıkarmakta çalışıyorlar dedi, devlet kayyum atamadı...

SPK bu yöneticiler şirketin 250 milyonunu uçurmuş diye rapor hazırladı ama devlet yine kulunu kıpırdatmadı..

Ve daha onlarca hile hurda işler

Ama ajla öanrıpa sığmayacak kadar müsamaha gördüler spk yı aşan yerlerden, hep yola devam dendi, bakalım bu yola devamın sonunda yatırımcılar zararını kurtarabilecek mi..

Bundan sonra hisseyi biraz çıkarıp biraz teseli flyatıba getirip yatırımcıya yol vermeye mi çalışacaklar yoksa yatırımcıların 6 yıllık zararını telafi edecek bir anlayışta mı olunacak, bundan sonra asıl mesele bu!

3. Daha önce yönetimin gerçekten değiştiğini söylemiştim. Artık yönetim anlayışının da tamamen değiştiğini söyleyebilirim. Şimdi haberlerde gördüğümüz şey tam da bunun sonucu olduğunu gösteriyor.

Yeniden yapılandırma demek bilançoların düzelmesi sermaye erimesinden kurtulmak demek. Bana göre bu haberler doğru... şirketin artık alavere dalavere peşinde olma lüksü yok, hele hele spk ile aralarında sorun kalmamışken. Bundan sonra gelişmelerin fiyata olumlu yansımasını hep beraber göreceğimizi tahmin ediyorum.

4. Şu anda gerek KAP ta ve medyada güzel haberler verilmesine rağmen aynı zamanda tahtaya da bilinçli bir baskı uygulanıyor. Bana göre bu baskının sebebi "bakın beklediğiniz haberler veriliyor ama hisse yine gitmiyor, beklenti de bitti ama yine birşey olmuyor, en iyisi siz grubu dağıtın, hisseleri de satın gidin" algısı vermek. Forumlarda hisseyi kötüleyen arkadaşlarımız da bilerek yada bilmeyerek buna çanak tutmaktalar. BUNA VERİLECEK EN GÜZEL CEVAP FESİH DAVASINA SONUNA KADAR DEVAM ETMEK, YÖNETİM KURULUNUN YAPTIĞI HER USULSÜZLÜĞÜ İLGİLİ KURUMLARA VE SAVCILIĞA TOPLU OLARAK ŞİKAYET ETMEK VE FİYAT DÜŞYÜKÇE HİSSE ALMAYA DEVAM ETMEK.

5. Gorunen o ki 2019 ilk ceyrek bilancosu gelmeye yakin buralarda cok farkli seyler konusuyor olacagiz. Basina bu kadar bilgi verildigine gore bu haberlerin yalan dolan olma ihtimali yok. Yapilandirmanin vadesi bile yazilmis.
    Arkadaslar yapilandirmanin yapilmasi borclarin odenecegi anlamina geliyor. Eee sirketin de eskisi gibi yonetilmedigini gormemek icin kor olmak lazim.

Sozun kisasi bu firsati iyi degerlendirecege benziyorlar. Hem bizim hem kendileri icin...

6. Hocam dejavu yasamis olmayalim da...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

Sayfa 890/964 İlkİlk ... 390790840880888889890891892900940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •