Sayfa 522/964 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

sn.frecell
    iflaslar zorlaşmıyor tam tersi iflas ertelemeleri zorlaşiyor.yani daha rahat iflas kararı verilecek

2. Ulan cibilliyetsiz............... Sayılganlar .bu hissede .0.50..0.60..0.90 1.10 hiç mi yokkkkk..0.34 al taaaaaaaaaaaaaaaaa........................... .................. Yetmezse.. Cevirrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.................

3. Şirketlerin tasfiyesinden ziyade, öncelikle ticari hayatlarına devamlarını esas aldık. Alacakları, sürece etkin olarak dahil ettik” diye konuştu.

https://www.google.com.tr/amp/s/www....ilacak-3047814

Hocam siz de haklisiniz bende nereden baktiginiza bagli...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

4. Şimdide fesih davasını geri çekme üzerinden tartışmalar yükselmilş Fesih davasını geri çekme artık grubun tercihi, fazla birşey diyemeyiz. ama yatırımc lehine veya aleyhine sonuçları bakış açısına göre değişebilir.

Bir bakıl açısına göre eğer fesih davasına sonuç yatırımcı lehine gelişseydi, hisseyi bu kadar baskı altında tutmazlardı, yukarılara atma zorunda kalabilşrkerdl.
    Sonuçta şuan hisseyi bu kadar baskı altında tutan tahtasını yapanlar farklı kişiler olduğunu sanacak kadar kimse avansk değil. (0.60 dahi çıkarsa bile fazla maliyeti olmazdı bu rakamlardan Nike pek satış gelmezdi çünkü)

Bir başka bakış açısına göre (hani becerikli patronumuz şirkette çok çaresizi oynayarak bankaları künyeye getirin borcun yarısına fit edecek fikrini ile patronlara alkış toplamak isteyenler var ya) fesih davaları sürseydi bu bankalar dahada panikleyip daha kolay künyeye gelmez miydi

Yok fesih davaların geri çekilmesiyle kredil bulmanın önü açılacakmış falan, Geçin bu masalları, gidin bu masalları bebelere anlattın. Gerek eski öcü gerek yeni cici diye tanımladığınız bu yönetimler isteseler iki haftada yeniden ipoteklendirmelerle refinansman da sağlarlar, varlık satılıyka da kaynak sağlarlardı, tahsisli sermaye artışıyla kaynak sağlarlardı, çünkü avukatlarının da dediği gibi şirket varlıklarının değeri yanında bu borçların miktarının pek önemi yok.

ZT nin Avukatları bunu biliyor ama bankaların avukatları bunları göremiyorlar çok avanaklar, yeni cici yönetimin marifetli oyunlarına yenik düşüp yarıyayarıya alacağa razı olup gideceklermiş

Areal bank ile de gerçekte bir muhalefet olduğuda hikaye gibi geliyor.. Bodrum hoteli ile aynı mevzuların farklı versiyonları. Eğer borç indirimi olsada belki dolaşımdaki dolaylı hisseler üzerine olan fayda sağlama anlaşmalarıyla olur belki, yoksa yönetimin oyunları onları korkutacak ve alacaklarının yarısına fit olurlar olayı hikaye...

Adamların Almanya’da da şirketleri var başka çok sayıda şrketleri var, hangi ülkede hangi bankada ne kadar nakit veya varlıkları var olayında ayrı durum, kervn ında yeterinceden çok daha fazla kaynakları vardı, isteselerdi bu dört yılda bütün sorunları aşacak çok şey yapabilirlerdi, . Ama ana konsantrasyonları hep hissedarları ekarte etmekti. Bunun içinde yapmadıklarını bırakmadılar. SPK nın tespitlerle ortada.

Ama bir süredir hep empoze edilmeye çalışılan şey “patronların işini kolaylaştırılırsa yönetimin yanında saf tutulursa ancak yatırımcılar bu dört yıllık zararlarını kurtararak bu işten kurtulurlar” . Dilerim bu duygu ve düşünceyi empoze ederek yatırımcılara yön verenlerin tespiti doğru çıkar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448
    Çağrı süreci ile ilgili soruma
    SPK dan gelen cevap :

Sayın XXX XXXXX
    İlgi: 27.01.2018 Tarihli Başvurunuz
    İlgide kayıtlı bilgi edinme başvurunuzda özetle; Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.'in (Şirket) çağrı yükümlülüğüne aykırılık nedeniyle devam eden yargılama sürecine ve mevcut duruma dair bilgi talep edilmektedir. Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. ve Şirket ortaklarından Zeynep TÜMER'e pay alım yükümlülüğü getirilmesi ve muafiyet talebinin olumsuz karşılanmasına yönelik 27.1.2014 tarih ve 2/46 sayılı Kurul kararına karşı açılan davada Mahkeme davanın reddine karar vermiştir. Davacıların temyiz başvurusu da olumsuz sonuçlanmıştır. Bunun üzerine, davacılar tarafından karar düzeltme talebinde bulunulmuş olup, Danıştay tarafından bu talebin kabulüne ve ilk derece mahkemesi kararının bozulmasına karar verilmiştir. Anılan bozma kararı üzerine ilk derece mahkemesince bozmaya uyularak dava konusu işlemin iptaline karar verilmiştir. Söz konusu karara karşı Kurulumuzca temyiz isteminde bulunulmuş olup, Danıştay 13. Dairesi'nin 28.9.2017 tarih ve E.2017/1939, K.2017/2453 sayılı kararıyla temyiz isteminin reddine, ilk derece mahkemesi kararının onanmasına karar verilmiştir. Bunun üzerine anılan karara karşı Kurulumuzca karar düzeltme yoluna başvurulmuş olup, mevcut durum itibariyle karar düzeltme incelemesi devam etmektedir.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by b-y Yazıyı Oku
    Çağrı süreci ile ilgili soruma
    SPK dan gelen cevap :

Sayın XXX XXXXX
    İlgi: 27.01.2018 Tarihli Başvurunuz
    İlgide kayıtlı bilgi edinme başvurunuzda özetle; Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.'in (Şirket) çağrı yükümlülüğüne aykırılık nedeniyle devam eden yargılama sürecine ve mevcut duruma dair bilgi talep edilmektedir. Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. ve Şirket ortaklarından Zeynep TÜMER'e pay alım yükümlülüğü getirilmesi ve muafiyet talebinin olumsuz karşılanmasına yönelik 27.1.2014 tarih ve 2/46 sayılı Kurul kararına karşı açılan davada Mahkeme davanın reddine karar vermiştir. Davacıların temyiz başvurusu da olumsuz sonuçlanmıştır. Bunun üzerine, davacılar tarafından karar düzeltme talebinde bulunulmuş olup, Danıştay tarafından bu talebin kabulüne ve ilk derece mahkemesi kararının bozulmasına karar verilmiştir. Anılan bozma kararı üzerine ilk derece mahkemesince bozmaya uyularak dava konusu işlemin iptaline karar verilmiştir. Söz konusu karara karşı Kurulumuzca temyiz isteminde bulunulmuş olup, Danıştay 13. Dairesi'nin 28.9.2017 tarih ve E.2017/1939, K.2017/2453 sayılı kararıyla temyiz isteminin reddine, ilk derece mahkemesi kararının onanmasına karar verilmiştir. Bunun üzerine anılan karara karşı Kurulumuzca karar düzeltme yoluna başvurulmuş olup, mevcut durum itibariyle karar düzeltme incelemesi devam etmektedir.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tekrar olay karar düzeltmeye girmiş. Umarız SPK şirket birleşimi ile ilgili gerekli bütün verileri net olarak masaya koyar ve herşey tekrar yatırımcılar lehine döner.

Daha önce, şirket birleşme öncesi ve sonrası kervn ın özsermaye ve flnabsal durumlarının teknik verilerilerşne göre böyle bir şirket birleşiminin aşırı şekilde halka açık yatırımcıların çok aleyhine olduğuna defalarca belirtildi Ve bu adeletizliği tek giderecek olan adil fiyattan çağrıdır. Eğer çağrı olmazsa ZT yatırımcıları fena ütmüş olacak. Burnunda verileri bilançolarda nettir.

Bütün dava aşamalarda sonra düzeltmende kararın değişmesi pek görülmüş birşey değil, zaten Danıştayın sunduğu bu birleşme “yatırımcılar lehlne olmuş” “şirket özsermayesi yükselmiş” “şirket flnasal olarak güçlenmiş” “spk yanlış kararı yüzünden şirket zarar etmiş hep” glbi bir sürü gerekçe hem gerçeklşkten çok uzak, hem dava konuyla alakasız. Zaten gerekçelere içeriğindekş alakasızlığa ve içeriğe bakılınca kararların tarafsız olduğu düşünmek çok zor. Yaf bu hukukçular hiç mi halka açık şirketin birleşim öncesi ve birleşme ile oluşmuş bilançolara bakmamış. Hiç mi birleşimden sonraki yönetim icraatları incelememiş. Hiç mi ortaklık yapılarına bakmamış.

Yaf bu zt halka açık şirketle birleşmede yatırımcıların varlığını kendi lehine eriterek büyük avantaj elde etmeseydi ne diye şirketini getirip %80-90 oranında halka açık şirket ile birleştirsin, Sis ipliği direk halka açar burdan edineceği naklitle finans borç sorunlarıylada uğraşmazdı.

Umarız bu karar düzeltme sürecinde defa herşey teknik olarak detaylı incelenir e ve halka açık şirketin zt ye ait şirketle birleşimiyle değişen gerçekleriyle örtüşen mantıkla örtüşen gerekçelerle en doğru kararlar verilir.

7.  Alıntı Originally Posted by frecell1998 Yazıyı Oku
    Yav mezarci cok komiksin bak ben aga babalarini taniyorum da bak kendisi diger koyde sana ne yazmis dun de yazdim ona sor diye yine anlamamissin...

Bak tavukcu sana ne yazmis

"fernkk ben kimim mi oynuyoruz mezarcının aga babasıyım desem sen anlatacakmısın yoksa laf salatasına devammı ha unutmadan kim olduğumu açık açıkı yazmaya cesaret edemeyen bir korkaksın neyse frenk aga babası olduğum oğlum baba beni yatır dedi ben gidiyorum onu uyutmaya sizde milleti uyutmaya gidin by made ın tavukçu"

Simdi senin aga baban tavukcu tabi bu yarin horozcu obur gun hindici olabilir

Bana sayfalarca yazi yazacagina yav tavukcu sen benim nereden aga babam oluyorsun diye sor...

Biz onun kim oldugunu biliyoruz da aranizda nasil bir iliski var onu cozemedim... Kim kimi uyutuyor kim kimi yatiriyor kim kimin aga babasi bunu tavukcuya soracaksin...

Neyse sana bu kadari yeter... Senin de miadin doldu mezarci... Harcanan vakite yazik...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bak sayın mezarcı sana ithamı biz değil tavukcu yapmış... Biz tavukcuyu biliriz tavukcu mezarcının ağa babasıyım diyor. Bize değil bak bir daha yazıyorum tavukcuya soracaksın sen benim nereden ağa babam oluyorsun diye... biz tavukculara laf söylüyoruz. Ama ben mezarcının ağa babasıyım deyip sen de itiraz etmediğin için senin de doğal olarak ağa baban oluyor... Onun için söylediklerinle yaptıkların birbirini tutsun... Bu tavukcu 10 saniyede karakter değiştiren bir adam...mezarcının ağa babasıyım diyecek her şeye laf söyleyen mezarcı yani senin de sesin çıkmayacak... ))

demişsin ki "Derinlik atmamdan bile rahatsız olmuş. Neymis attığım kademede 29 varmış, 32 ,33 varmış )" eee mezarcı sen demedin mi eyyy ky koyun olmayın her şeyi sorgulayın diye bak bizde sorguluyoruz... hayırdır 1 aylık almıştın son ayların en düşük eşleşmelerinde paylaştın şimdi niye paylaşmıyorsun diye insanın sorgulayası geliyor )) eee mezarcı sorgulayınca laf yok biz sorgulayınca bağır... yok öyle yaprağına geldin mi şapır şupur sapına geldim mi meeee

demişsin ki "Mücadeleye gelirsek benim* Icin mücadele vekalet gönderme olayinda ki fiyasko dan sonra bitmiştir. " öncesi de yoktu zaten de gölge etme başka isteğimiz yok...

gelelim habere koca haber de neymiş yürüyeceğiz demişiz de niye yürümemişiz gel yürüyelim desek... nasılsa siz yürüyeceksiniz siz kazanınca ben de kazanırım dersin... eee sonra hesap sorarsın bunu bir geç mezarcı... yav haberi okusan biraz yüzün kızarır bu adamlar mahkemeye vermek için şirket merkezine tebligat göndermişler adrese ulaşılmadı deyince bir arkadaşlarını göndermişler bakmışlar adreste kimse yok bununla ilgili şikayetler yapmışlar şirket 3-4 defa KAP a açıklama yapmak zorunda kalmış... bunu basında yayımlatmış... bu kadar emek harcamış ama sen bu haberin içinden eeee niye yürümüyorsun de hey Allahım tabi insan gönlü ile görür iyiyi görmek isteyen emeği görmek isteyen görür... ama senin gönlün nasılsa artık anlayamadım.

birde böyle bir cümle kurmuşsun

"İsmail olayina gelirsen
    İsmaille.tlf görüşuyorduk dava olayını, acmami söylüyordu. Yalniz onada şunu soyledim bi dusuneyim nakite ihtiyacım var benim icin sıkıntı olabilir diye.Kendisi avukatın ucret konusunda yardimci olacağını da söyledi. Ben düşünmek istediğimi söyledim "

bak hala algı peşindesin avukat bizden bir lira dahi avukat ücreti almadı... hangi gruba girdiğini çok iyi biliyorsun da çarpıtma yapıyorsun... gelip 2 gün bile durmadan girdiğin grup genel kurul ve fesih davaları grubuydu... kimse bir kuruş avukat ücreti Ö DE ME Dİ... mahkeme masrafı da ilk başlarda imkanı olmayanlardan almadığımız da oldu. ancak ortalama mahkeme süreçleri boyunca 100 tl'yi geçmemiştir... katılmamana saygı duyarız ama yok hatırlamıyorum bilmem ne diyerek insanları zan altında bırakma... Biz de buna kızıyoruz işte...

bu yazdığın bizim için de geçerli "4 yildir burdayim hisseml bekliyorum. Satmaya muhtac kalmadikcada beklemeye devam edeceğim.
    Polemiğe girmek isteyen iftira çamur atan kim olursada karşılığını veririm. Alnimiz ak bizim." koyun ky olmamak için sorguluyoruz..."

onun için eleştirirken dikkat edeceksin ki seni de eleştirirken insanlar dikkat etsin...,

madem bu kadar mağdursun... mağdurlara yok ss haklı yok siz koyun musunuz? yok bir mücadelede hırsıza hiç bir şey söylemezken hep ev sahibine saldırırsan kendinde eleştiriye maruz kalırsın...

tamam mı mezarcı... bilmem anlatabildim mi bak seni senin cümlelerinle anlattım...

8.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Şimdide fesih davasını geri çekme üzerinden tartışmalar yükselmilş Fesih davasını geri çekme artık grubun tercihi, fazla birşey diyemeyiz. ama yatırımc lehine veya aleyhine sonuçları bakış açısına göre değişebilir.

Bir bakıl açısına göre eğer fesih davasına sonuç yatırımcı lehine gelişseydi, hisseyi bu kadar baskı altında tutmazlardı, yukarılara atma zorunda kalabilşrkerdl.
    Sonuçta şuan hisseyi bu kadar baskı altında tutan tahtasını yapanlar farklı kişiler olduğunu sanacak kadar kimse avansk değil. (0.60 dahi çıkarsa bile fazla maliyeti olmazdı bu rakamlardan Nike pek satış gelmezdi çünkü)

Bir başka bakış açısına göre (hani becerikli patronumuz şirkette çok çaresizi oynayarak bankaları künyeye getirin borcun yarısına fit edecek fikrini ile patronlara alkış toplamak isteyenler var ya) fesih davaları sürseydi bu bankalar dahada panikleyip daha kolay künyeye gelmez miydi

Yok fesih davaların geri çekilmesiyle kredil bulmanın önü açılacakmış falan, Geçin bu masalları, gidin bu masalları bebelere anlattın. Gerek eski öcü gerek yeni cici diye tanımladığınız bu yönetimler isteseler iki haftada yeniden ipoteklendirmelerle refinansman da sağlarlar, varlık satılıyka da kaynak sağlarlardı, tahsisli sermaye artışıyla kaynak sağlarlardı, çünkü avukatlarının da dediği gibi şirket varlıklarının değeri yanında bu borçların miktarının pek önemi yok.

ZT nin Avukatları bunu biliyor ama bankaların avukatları bunları göremiyorlar çok avanaklar, yeni cici yönetimin marifetli oyunlarına yenik düşüp yarıyayarıya alacağa razı olup gideceklermiş

Areal bank ile de gerçekte bir muhalefet olduğuda hikaye gibi geliyor.. Bodrum hoteli ile aynı mevzuların farklı versiyonları. Eğer borç indirimi olsada belki dolaşımdaki dolaylı hisseler üzerine olan fayda sağlama anlaşmalarıyla olur belki, yoksa yönetimin oyunları onları korkutacak ve alacaklarının yarısına fit olurlar olayı hikaye...

Adamların Almanyaâ€â•da da şirketleri var başka çok sayıda şrketleri var, hangi ülkede hangi bankada ne kadar nakit veya varlıkları var olayında ayrı durum, kervn ında yeterinceden çok daha fazla kaynakları vardı, isteselerdi bu dört yılda bütün sorunları aşacak çok şey yapabilirlerdi, . Ama ana konsantrasyonları hep hissedarları ekarte etmekti. Bunun içinde yapmadıklarını bırakmadılar. SPK nın tespitlerle ortada.

Ama bir süredir hep empoze edilmeye çalışılan şey “patronların işini kolaylaştırılırsa yönetimin yanında saf tutulursa ancak yatırımcılar bu dört yıllık zararlarını kurtararak bu işten kurtulurlar†. Dilerim bu duygu ve düşünceyi empoze ederek yatırımcılara yön verenlerin tespiti doğru çıkar.
    geçin bu hikayeleri bunu bebelere anlatın... bu cümleler bana nereden tanıdık geliyor acaba 1prometheus...

biz buradan gruptan bas bas bağırırken bodrum otelini mega varlık ucuza kapatacak derken yine böyle demiştiniz

koca oteli 40 küsür milyona gidiyordu... Doğru mu?? ahhhh 1 prometheus ahhhh

bak bankacı arkadaşın varsa sor... bankalarla borçlular arasında pazarlık olur... bunu defalarca anlattık... kazan kazan politikasıdır.

haaa diyorsun ki aareal bank larayı satar... hani Recep İVEDİK'in bir sahnesinde bilmem kaç balık yaşar burada diyor Recep'te say diyor ya... sen satılır diyorsan ben de sat diyorum... sa tı la mı yor.... lara oteli değersiz olduğundan değil.. yoksa lara oteli 400 milyondan da çok değerli... düşün ki ihaleye girecek adam belki piyasa fiyatının 1/3 fiyatına belki de 1/4 fiyatına koca lara yı almaya yanaşmıyor... Niye adam 200 milyon yatıracak belki aldıktan sonra masraf yapacak... eeee şirket mahkemeye verecek bir sene sonra mardan oteli gibi belki de geri vermek zorunda kalacak... senin 200 milyonun olsa bu riske girer misin???

bu söylediklerim termal için geçerli değil... korktukları da onun satışı zaten...

"Bir başka bakış açısına göre (hani becerikli patronumuz şirkette çok çaresizi oynayarak bankaları künyeye getirin borcun yarısına fit edecek fikrini ile patronlara alkış toplamak isteyenler var ya) fesih davaları sürseydi bu bankalar dahada panikleyip daha kolay künyeye gelmez miydi" gelirdi tabi de kim gelirdi bakardık... fesih davası olan bir şirket para çekemez, yapılandırmayı kolay kolay yapamaz ya bunu niye anlamıyorsun bir araştır bankacıyla görüş...
    "patronların işini kolaylaştırılırsa yönetimin yanında saf tutulursa ancak yatırımcılar bu dört yıllık zararlarını kurtararak bu işten kurtulurlarâ" kim bunu empoze ediyor... yav arkadaş bak biz sana kanunen olabilecekleri yazıyoruz... kim patronları tutuyor herkes tünelin ucunda ışık arıyor araştırıyor... akşam hayal kuruyorsun kafanda kuruyorsun sabah buraya yazıyorsun... bak bunu onlarca yazdık kim?? hangi yazıdan kimin yazısından çıkardın bunları enteresan adamsın hocam...

"Yok fesih davaların geri çekilmesiyle kredil bulmanın önü açılacakmış falan, Geçin bu masalları, gidin bu masalları bebelere anlattın. Gerek eski öcü gerek yeni cici diye tanımladığınız bu yönetimler isteseler iki haftada yeniden ipoteklendirmelerle refinansman da sağlarlar, varlık satılıyka da kaynak sağlarlardı, tahsisli sermaye artışıyla kaynak sağlarlardı, çünkü avukatlarının da dediği gibi şirket varlıklarının değeri yanında bu borçların miktarının pek önemi yok." evet ama aareall bu kadar gm ler içinde sadece lara ve termali icraya çıkartabilir ya da güven varlık sadece kunduyu çıkartabilir... bir düşün bakalım bunları ipotek verdiği için olabilir mi??? yav hocam sen hangi ülkede yaşıyorsun??? bak bunun cevabını yukarıda yazdım... adamların malı kıymetli kolay kolay satmadılar... biz hep ne dedik niyet dedik... niyetleri bankalara olan borçlarını kırdırmak... gayrimenkullerini satmak değil ki?
    yoksa yüz bin defa satılırdı hepsi biz ne diyoruz sen neredesin

hocam hayaller sizin söylediğiniz gibi ama maalesef gerçekler bunlar...

çağrı olayına gelirsek karar düzeltme inş lehimize olur ... diğer karar düzeltmeden çağrı olayını onlar döndürdüler. Ama bana sorarsanız çağrı olayının dönmesi %1 bile değil inş döner ama çok zor...

Bu arada bu davayı da takip ediyoruz... sayın 1prometheus sonra vay efendim bunlar çağrıya karşı diye kurgulayıp burada yazma...

Sayfa 522/964 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •