Sayfa 196/300 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296 ... SonSon
Arama sonucu : 2396 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1.  Alıntı Originally Posted by altayfrt Yazıyı Oku
    bu süreçte gıda sektörü tek çalışan sektörlerden biri oldu...ilk çeyrek ve 2. çeyrek bilançoya yansıması çok güçlü olucaktir..birde oradan gelicek katma değer tartışılmaz...
    aynennnnn...aferin sanada...

2. T.eşleşme: 8,40
    eşleşme miktarı: 35 bin
    eşleşmede kalan: bin

3. T.eşleşme: 8,24
    eşleşme miktarı: 75 bin
    eşleşmede kalan: +4bin
    Son düzenleme : volkan_izmir; 24-04-2020 saat: 17:55. Sebep: fiyat değişikliği

4. 18:05
    T.eşleşme: 8,25
    eşleşme miktarı: 19 bin
    eşleşmede kalan: 4 bin
    Son düzenleme : volkan_izmir; 24-04-2020 saat: 18:04. Sebep: fiyat değişikliği

5. Herkese iyi akşamlar. Güzel bir hafta olduğu kanaatindeyim. Önümüzdeki hafta yatay bir seyir izleme ihtimalimiz olduğunu düşünsemde bu yatay seyrin hafta başında gelecek bir atak ile 9,00 ile 9,50 bandı arasında gerçekleşmesi durumunda yükselişlerde indikatör ve osilatörlere takılmadan daha kısa sürede daha fazla yükseliş potansiyeli yakalayacaktır. Dardanel'in barındırdığı potansiyeli düşündüğümde bu ihtimali kuvvetli görmekteyim. Herkese hayırlı kazançlar diliyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by altayfrt Yazıyı Oku
    Darnadel firması bir başka arazisi için inşaat sözleşmesi imzalamıştı...1 ila 5 yıl içinde anlaşma yaptığı firmadan 40 ila 50 milyon dolar nakit akışı şirket için sağlanıp proje bitçekti...anlaşma metnini bulamadım ama anlaşma geçen yıl yapışmıştı...
    Birde dardanel firmasının marka değeri 50 milyon dolardı 3 yıl önce...
    Firmanın nekadar ederi var konusu söz konusu ise bunu iyibilenler yada yeniden değerlendirmelerden sonra belkide bu fiyatların çok düşük oldugu yarıyorlardır...
    Bazı değerlemeler güncellenirse yeniden geri alınan fabrika ve araziler gerçek ederi karşımıza çıkaracaktır...iyibir yol izlenip borçlar kapatıldı...kısa sürede etkisi daha çok olucaktir...
    Çok haklısın kardeşim, o yüzden bilancoya kadar çok fazla kıpırdamadan beklemek gerektiğini düşünüyorum. Özellikle Gözaltı pazarında daha önce işlem yapmayan arkadaşlar için stresli bir süreç olabilir ama kanımca çok fazla korku filmi izlemeyiz gibi geliyor

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Gıda sektörü iyi ama bu şirketin hala 300 milyona yakın finans borcu görünüyor. Ciro ve dönemsel karlılığa göre çok yüksek bir borç ve Bilançolarda özsermaye hala ekside. Bu koşullarda üst pazara çıkması zor görünüyor.

Belki maddi duran varlıkların yeniden değer artışları ve dönemsel faliyet karı zamanla özsermayeyi artıya gecirir.

Ama yüksek oranda bedelli sermaye ile ancak gözaltı pazarından çıkmayı hızlandırır. Borçlara bakınca bu da gerekli gibi. özermayeyi 1.00 nominal üstüne atamazsa bedelli ancak sermaye-azaltımı+ artımıyla ancak kabul görür sanırım.

8.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Gıda sektörü iyi ama bu şirketin hala 300 milyona yakın finans borcu görünüyor. Ciro ve dönemsel karlılığa göre çok yüksek bir borç ve Bilançolarda özsermaye hala ekside. Bu koşullarda üst pazara çıkması zor görünüyor.

Belki maddi duran varlıkların yeniden değer artışları ve dönemsel faliyet karı zamanla özsermayeyi artıya gecirir.

Ama yüksek oranda bedelli sermaye ile ancak gözaltı pazarından çıkmayı hızlandırır. Borçlara bakınca bu da gerekli gibi. özermayeyi 1.00 nominal üstüne atamazsa bedelli ancak sermaye-azaltımı+ artımıyla ancak kabul görür sanırım.
     Alıntı Originally Posted by nicomedia Yazıyı Oku
    DARDL: Dünya’nın haberine göre Dardanel İcra Kurulu Başkanı Mehmet
    Önen, Korona mücadelesiyle birlikte ton balığı satışlarının 3 katına çıktığını yükselen talebi karşılamak için üretim kapasitelerini %50 istihdamı %30 artırdıklarını belirtmiştir. Hatırlanacağı üzere şirketin Mart başı açıklanan 2019 finansallarında sırasıyla net satış,
    FAVÖK ve net karı TL519mn (yıllık +%51), TL62mn (+%33) and TL5mn (2018 net zararı TL70mn). 2019 sonu net borç/FAVÖK çarpanı 4.2x seviyesindeydi. Denetim raporunda özkaynakları negatif TL275mn olan şirketin, KAP açıklamasına göre marka değerini de içeren revize özkaynak rakamı pozitif TL88mn’dur.

Bu bilgileri iş Cep teki 9 Nisan OYAK yatırım dan kopyalayıp yapistirdim.

Anladığım kadarıyla denetim raporuna göre marka değeri ile birlikte 88 milyon TL (+) olmuş.
    Özetle 1 milyar ciro hedefi , covid 19 nedeniyle % 30 stihdam ve %50 üretimini artıran bir şirket var.

Yatırım tavsiyesi değildir..
    sn.prometheus1 ben yukarıdaki yazımı 15 Nisan da paylaşmıştım. Habere göre şirketin öz sermayesi +85 milyon TL olmuş durumda. Ve Özetle 1 milyar ciro hedefi , covid 19 nedeniyle % 30 stihdam ve %50 üretimini artıran bir şirket var.

Sanırım bir süre dardaneli takipten uzak kaldınız. Son bilgiler bu şekilde.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 196/300 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246296 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •