Sayfa 61/300 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon
Arama sonucu : 2396 madde; 481 - 488 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Sn arkadaşlar şirket kap'a onu bunu göndermiş boşverin bunları.. Bize ne söylerlerse onu biliriz.
    "6" yıl önce temerrüt'e düsmüşken bir yapılandırma haberi tahtayı "2.00" üzerine taşımış.
    Dünyanın borcu ödenmiş ama habire de finansman zararı yazıyor ( En son Deniz den aldığı "50" mln tl ye bile "2.5" mln zarar yazdı daha şimdiden.
    Bir kaç kurum izliyorum derken "Teb" den bahsetmemistim ( Sn Manisa'lı dikkatinize )..
    Beklentisi olmayan bir sirket den hiç bir yatırım fonu mal almaz bunlar kılı kırk yararlar. Ikincisi Tacirler..
    Ben beklentimi yazdım "350/500" arası piyasa değeridir.
    İzninizle üç ay daha buradayım.
    Anektod.. Wowwo'nun gıyabın da yeşil yatirim'da mal toplarken Wowwo'nun portföy araç sayısı 1800 idi şimdi 7200..
    Deliyim ben, palamut zamanı bitti hala olta da bekliyorum..
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Kalın sağlıcakla..

2. Şunu aydınlatmak lazım. 6 yıl önce bu kağıdın 2 üstüne çıkmasının nedeni borcunu yapilandirmasi değildi. Sahtekarlar KAP a şirketin ülker e satışı için görüşmelere başlandığını bildirdi. Eylül ekim gibiydi. Bunlar görüşmüş aralık ayında anlasamamis görüşmeleri kesmiş. Mart ayına kadar hisseleri boşalttılar. Mart ayında elindeki hisseleri bitirince görüşmeler olumsuz bitti diye KAP a açıklama yaptılar.
    Eskiden tokayiydi artık tokmayi....

3. Yapılandırma haberi ile de gitti..
    👏👏

4. Açıklamalar
    Son olarak 7 parsel gayrimenkulün geri alım hakkı süresinin 31.12.2019 tarihine uzatıldığı bildirilen açıklamamız ile ilgili şu ek açıklamanın yapılması gereği doğmuştur.

Toplamda arazi geliştirmesi yapılacak 9 parsel arazimiz vardır. Bu 9 parsel arazimizin 2 parselinin (9 parselin toplam m² sinin %20si ) geri alım işlemleri bitirilmiş, devirleri yapılmış olup müteahhit tarafından inşaatına başlanacaktır.

Kalan 7 parsel ise uzatılmış geri alım hakkı süresi olan 31.12.2019'a kadar (bu tarih beklenilmeksizin muhtemelen ilk projenin kaba inşaatının bitimi ile birlikte 2018 yılı sonu) mülkiyetinin geri alımı yapılarak arazi geliştirmesine başlanacaktır.

5. Haber güzel inş tepki verir

DARDL Konsolide 2017/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -17481435

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. Bu projelerin toplamda şirketin 1-5 yıllık periyodda 200 -250 milyon TL kar yazması , ve faaliyet dışı elde
    edilecek bu gelir ile şirketin (-) özsermaye durumundan çıkması muhtemel olup aynı zamanda da bu durum
    hedeflenmektedir. Böylece şirketin hisse senetlerinin BİST’te işlem gördüğü Yakın İzleme Pazarından üst pazara
    çıkış müraacatı yapılabilir olacaktır. Yukarıda yeralan projelerden elde edilecek gelir bir tahmin olup, inşaat
    ruhsatı alımı, piyasa koşulları, bu tahminde elbette değişiklik yapabilir.

8. 9 parsel arazide imar değişikliğine gidilmiştir. Sanayi imarı, konut –sosyal ve kültürel alan imarına
    dönüştürülmüştür. 9 parsel arazinin 2 parseli (toplam m2
    ’si yaklaşık 23.000 m2
    olup toplam 9 parsel m2
    ’ sinin
    % 20 sidir.) bankalardan geri alınarak, yaklaşık % 50 - %50 hasılat paylaşımı anlaşması ile müteahhit firmaya
    devredilmiştir.
    Anlaşmaya göre, şirket, arazisini tahsis edecek, tüm inşaat harcamalarını müteahhit firma karşılayacak, satıştan
    elde edilecek hasılat da yaklaşık % 50 - % 50 müteahhit firma ile paylaşılacaktır.Müteahhit firmadan söz konusu
    proje için şu ana kadar arazi ödemeleri hariç 4.325.703 usd avans tahsil edilmiştir.
    Söz konusu proje kapsamında yaklaşık 30.000 m2 satılabilir alan inşaası ve toplamda da 30 milyon usd satış
    hasılatı , bu hasılattan da şirketimize 15 milyon usd gelir beklenmektedir. Bu gelirin arazi maliyeti sonrası
    (yaklaşık 6 milyon usd arazi geri alımı için bankalara ödeme yapılmıştır) 9 milyon usd tutarında kar yazılması
    muhtemeldir.
    Söz konusu proje, inşaat izinlerinin alınması aşamasındadır. Proje geliştirilecek bu 2 parsel dışında kalan 7 parsel
    arazinin geri alım işlemleri , geri alım hakkı olan 31.12.2019 tarihinden önce muhtemelen 2018 – 2019 yılında
    yapılacak ve izleyen süreçte müteahhit anlaşmaları yapılarak proje inşaat safhasına geçilecektir.Bu projenin alan
    itibariyle ilk projenin (2 parselin) 4 katı olduğu düşünülürse ilk projeden gelir beklentisi olan 15 milyon usd’nin
    4 katı yani 60 milyon usd gelir sağlanması ve sonucunda arazi geri alım bedeli olan yaklaşık 15 milyon usd
    üzerinde kalan kısım olan 45 milyon usd kar yazılması muhtemeldir.
    Bu projelerin toplamda şirketin 1-5 yıllık periyodda 200 -250 milyon TL kar yazması , ve faaliyet dışı elde
    edilecek bu gelir ile şirketin (-) özsermaye durumundan çıkması muhtemel olup aynı zamanda da bu durum
    hedeflenmektedir. Böylece şirketin hisse senetlerinin BİST’te işlem gördüğü Yakın İzleme Pazarından üst pazara
    çıkış müraacatı yapılabilir olacaktır. Yukarıda yeralan projelerden elde edilecek gelir bir tahmin olup, inşaat
    ruhsatı alımı, piyasa koşulları, bu tahminde elbette değişiklik yapabilir. yatırım tavsiyesi degildir

Sayfa 61/300 İlkİlk ... 1151596061626371111161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •