Sayfa 66/300 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon
Arama sonucu : 2396 madde; 521 - 528 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR_İZMİR
    Gönderi
    2,922
    Hisse.net Haftalık Hisse Yarışması'na kurallara uygun 3 hisse seçip katılın 1 hafta yarışalım.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...51#post1364551

2. Merhaba arkadaşlar. Çok yoğun bir haftaya daha giriyoruz.bu hafta özellikle merkez bankasının faiz kararı belirleyici olacak. Faiz arttorcakmı? Arttırmayacakmı? Yada arttırırsa ne kadar arttırcak? Merkez bankaları her zaman piyasaların önünden gitmek zorundadırlar. Yani kurun gelecekteki seviyesini, endlasyon tahminleri ve likidite oranlarının tahminini ve bütün bunların piyasalara olan etkisini kestirmek zorundadır. Özellikle son geçen 6 ay boyunca yaşadığımız dalgalanmalara merkez bankamız yeterince müdahil olamadı! Benim tahminim haftaya faiz arttırımı yapmasının bir anlamı yok.diyelimki faiz arttırımı yaptı. Bir puan. Sonucu doları bu seviyelerde tutar. Yine siyasi gelişmelere göre şekillenir. Diyelimki faiz artışı bir puanın üzerinde yapılır . O zaman dolar kuru 3,78 seviyelerine çekilir ve dalgalanma boyu kısalır. Ancak gelişmelere bağlı dalgalanma devam eder ve en güçlü silahı elinden alındığı için tehlikeli olur??? Peki faiz arttırmassa ne olur? Önce dolar kuru 3,97 seviyesini yeniden görülür ve ordan ileriye dönük beklentinin daha olumlu olduğu düşünülüp dolar kuru kendi kendine 3,85 seviyelerine geriler ve elindeki güçlü silah var olmaya devam eder. Ben faiz arttırılmasını istemiyorum. Yarın büyüme rakamı açıklanacak. Tahminim %9 ve üzeri bir rakam gelecek.siyasi yönden ise zarrab davası, kudüs, abd ilişkileri ve suriye şekillenmesi takip ediliyor olacak. Endeksin bu hafta 105500 ile 110.000 aralığında dalgalanmasını bekliyorum.piyasamızın en büyük şansı istanbul borsasının dolar bazında gelişmekte olan ülke borsaları içinde en ucuz olanı ve işlem gören şirketlerin büyüme, kar ve hikayelerinin çok yüksek seviyelerde olması. Özellikle önümüzdeki dönemde favori olacak sektörler; gıda parekendeciliği, gıda, tekstil, demir çelik ,girişim sermayesi şirketleri ve havayolu şirketleri. Dünyada da özellikle gıda parekende şirketleri revaçta. Türkiyede yaşamanın en büyük zorluğu borsaya yatırım yapıyorsanız siyaseti, dış sşyaseti, ekonımiyi, tüm gösterge rakamları takip etme zorunluluğu var. Ben kendi adıma ülkeme ve borsamıza güveniyorum. Dünyada hiç bir ülkede bu kadar canlı ekonomi, bu kadar tüketen genç nüfus, bu kadae teknolojiye ve yeniliklere hızlı adapte olan insanlar ve bu kadar dirençli bir topluluk yoktur.

3. Yiyin efendiler yiyin,
    Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

4. Güzel günler mi bize gelecek? biz mi güzel günlere gitmeliyiz? bakalım ne olacak?

5. bir gece ansızın gelirlerse şaşırma Niyaziciğim !!!

6. Bugun 1.75 kapattı. Bu hisse 2.30 - 2.50 arası gidip gelirken burada bir kaç aya kadar güzel olacak diye yazanlar vardı. 5 ay geçti. Ben almayın düşecek dedim. Nereden bildim. Borsada çok uzmanmıyım. Hayır. Ama nereden bildim. Bu sahtekarlar ın ruhunu biliyorum. Bu sahtekarlar hisse topladıktan sonra hep el altından piyasaya balon haber pompalar. Güzel olacak diye mail ler atar. Sonra milletin eline verir. Bu hisse 2008 yılında 0.25 den 1.00 e kadar yükseldi. Ama bir kişi de bile hisse kalmamıştı. Son kişi satana kadar beklediler. Bir insanda zerre kadar ahlak olsa yapmaz bunu. Ben çok sabırlı yım beklerim diyen adamları hep döktüler. En son dardanel battı haberi yaydilar son kişiden aldılar. Şimdi bakıyorum yine birçok kişide hisse var. Olacaklar belli.

7. Emlak banka ne kadar borcu vardı bilen varmı arkadaşlar

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Dün Niyazi ye övgüler düzen 2.50 den malı kaptırmayız diye figan edenler bugün 1.77 de 70 bin lot satış yazılı. Buyrun alın. Elinizden alan yok.
    Bu adamlar hırsız deyince gücünüze gitmesin. Çünkü bu adamlar hırsız.

Sayfa 66/300 İlkİlk ... 1656646566676876116166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •