Sayfa 68/300 İlkİlk ... 1858666768697078118168 ... SonSon
Arama sonucu : 2398 madde; 537 - 544 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Öde öde bitmeyen bitirilmekte istenmeyen borç. Dört dörtlük bir haber geldi bugün kağıt %4-5 ancak hareket etti. Alıcılarda artık öğrenilmiş güvensizlik oluşmuş.Bu kağıdı ancak kendi götürebilir onu da istemiyorzaten .çünki 1.30 1.39 dan bizim paralarla20 milyonluk hisse aldı .hissesi %51 den %68 oldu .53 milyonsermaye 85 milyona çıktığında32 milyonluk daha hisse alınca şirketteki oranı %78 olacak . Bu hesapları sadece hesap uzmanı yönetim kurulu Başkan yardımcısı Aşkın bey yapmıyor bizde yapıyoruz .yani bizim tahsistiler öncesi 1 milyon lot için % 5 olan hissemiz % 1 in altına inmiş olacak.Sermaye artırımı hisse değerini artırımı düşürür mü bilemem . Hisse fiatı aynı kalırsa şirket bizim 9 yılımıza ve %80 paramıza el koymuş oluyor. 2018 E göre hesaplıyorum.Bu şu demekNiyazi ve aşkın ölene kadar borç ödeyecek demektir.. Böyle bir borç yükünü Kanuni yollarla hiç ettikleri için de başka şekilde ödeyecekler . Onu da Allah bilir artık. Allah'a havale etmek lazım. Bizler Allah'ın kullarıyız !Allahta bana kul Hakkı yiyerek gelmeyin diyor Aşkın la Niyazi Önen düşünsün yapacak birşeyimiz yok. Aşkın herşeyi Niyazinin emrine göre kitabına uyduruyor ,uyması gereken kitaba ve insanlığa uymuyor.

2. Bu yorumları başka forum dan kopyalayarak buraya yapıştırdım. Demekki başkaları da benim gibi düşünüyor.

3. Bu da başka bir yorum.
    Hayalperest ve paraperest biradamla yalaka maşa bir hesap uzmanının tezgahında dönüp duruyoruz . Kayyum el koysada millet de bu sahtekarlardan kurtulsa.İnsanların vicdanı Allah'a açıktır bunlarda vicdan da yok.hissedar 3 dolmuşla genel kurula yetişemezken bunlar helikopter ve grand cherokiye biniyorlar.birde 12 futbolcu transfer etmişler. Önce sorumluluklarınızı yerine getirin. Devlete efendi gibi borcunuzu ödeyin.futbolcu transfer edeceğinize alt yapıya yatırım yapıp sağlığa önem verin. Hisse senedinize sahip çıkın. Tahsisli artırımlarını,son genel kurulunuzu ve bu genel kuruldakisermaye artırımınızı kabul etmiyoruz. Kendi yönetiminiz başınıza yıkılsın . Hesap verme gününüz size de gelecek . Kurgulamayacaksınız.

4. Bir yorum daha.
    Bence Dardanelin artık kayyuma devredilme Zaman'ı geldi. 2010 dan itibaren kazandığı paraları üzerine geçirip sanki şirkete borç veriyormuş gibi gösterip bizim paralarla şirketin % 68 ini ele geçirdiler. Yetmedi 2020 ye kadar 85 milyon kayıtlı sermaye tavanını tutup hisselerini %90 a çıkarmayı garanti ettiler. Yani şirkette % 49,5 olan Hakkı'mızı çalarak %10 a düşürdüler. Bu ara Baricci sandviçlerini 7 adede ulaşan dardenia balık ekmek zincirlerini saymıyorum. Bankalara olan borçlarını devamlı erteleterek devleti de bir yandan zarara uğrattılar. En son genel kurula metro metrobüs ve dolmuşla giden küçük yatırımcı arkadaşımızı genel kurull sonrası denize nazır villalarından atarken kamera arkasından pis pis güldüler..en son şirketlere hisselerini satın alarak küçük yatırımcı mağdur olmasın diyerek ekonomik kurulun aldığı kararı gülerek karşılayan yönetim süratle hisse fiyatını aşağı çekerek bunu da fırsata dönüştürüp %100 E doğru gitmektedir.Sadece fabrika arsasından gelecek para ile birlikte değeri kat be kat artabilecek bu hisse halen eskiden adı borsa spekülatörleri ile anılanNiyazi Önen ve oğlunun yer aldığı hepsi kendilerinden olan bir yönetim tarafından yönetiliyor. Bu yönetimde Büyük ekonomist Osman Saffet Arolatın olması beni son derece üzmektedir. Kendisi de ayrıca yaşlı ve hastadır,muhterem bir adamdır.Genel kurul için genel kurula yetişemeyen arkadaşımıza henüz cevap gelmemiştir. Ülkemizin bu yeni süreçten geçerken SPK nın da milletimizin hassasiyetlerini fabrika yöneticilerinin sahte beyanlarından koruyarak adaletli bir yönetimi bu fabrikanın başına geçirerek( kayyum atayarak) devleti ve küçük yatırımcıyı koruması gerekmektedir. Yönetimdekilerin ve yakınlarının para takibi ile bu iş 3 gün sürer. Dardanel yönetimininsüratlle insani değerlere dönmesi dileğimdir. Küçük yatırımcı arkadaşlarıma da sabırlar dilerim. Sayın SPK yöneticileri bu yönetime gereken cevabı vereceğinizi bizim adımıza da yönetimi adalete teslim edeceğinizi bekliyor ülkemizle beraber Mutlu ve aydınlık günler diliyorum.

5. Bir dostum gidelim konuşalım demişti. Gidenlere ne yapıldığını aşağıdaki yorumda okuyabilirsiniz.
    Ya bu genel kurula küçük yatırımcılar niye gelmez. Toplantıya yetişemeyen çok sevilen bir emekli doktor arkadaş haklarımızı korumak adına toplantı başkanının ve toplantı komserinin karizmasını çizmiş. Sağolsun arkadaşımız.Hiçbir genel kurula gelip yatırımcının karşısına çıkamayan Yönetim kurulu Başkan'ı Niyazi önene de mesaj göndermiş. Borsa da değil ülkede de böyle yürekli Arkadaşlara ihtiyacımız var. SPK inşallah yardımcı olur.Adam ayak oyunları ile %51 olan hissesini %68 E çıkardı. Bu genel kuruldada 2020 ye kadar %80 E çıkaracak. Sanki Mutlu olacak Demokles'in kılıcı daima üzerinde olacak. ArkadaşımToplantıyıniyazi beyin kameradan izlediğiniAşkının da niyaziye yalakalık olsun diye kendisini toplantıdan ve binadan attırmaya çalıştığını söyledi.toplantıyı alel acele bitirip doktorum gelmeden imzaları attırıp komseri de ayarlayıp toplantıyı erkenden bitirdiğini söyledi.doktorum 7 senedir hiçbir genel kurula katılmayan ,katılmaya da yüzü olmayan bu adamları SPK ya yine ve yeniden şikayet edip,kendine hakaretedip saldıran aşkın Kurultak ıda istediği her yerde teke tek dövüşe davet etmiş. Valla Türk filmi gibi.Allahdaima haklıların yanında olsun.Vatanımızı milletimizi bu tip insanlardan korusun

6. Bu yorumlarda en dikkat çekici ibare " eskiden adı borsa spekülatörleri ile anılan Niyazi Önen ve oğlunun " kelimesi dir.
    Oysa bu forumda bu kişiyi bize "SAYGIDEĞER ŞAHSİYET" gibi yedirmeye kalkıyorlar. Benim itirazım ona.

7. “Plan tadilatları yargıya gitti”

Yine bir gazetecinin yönelttiği soru üzerine Başkan Ömer Faruk Mutan, “Sayın Niyazi Önen bu kente ciddi değer katmış bir insandır. Duayen bir sanayicidir. Bu ülkenin en büyük sorunu işsizliktir. Kendisi bu kente istihdam yaratmaktadır. Sayın Niyazi Önen orada bir soğuk hava deposu kurarak başladığı sürece daha sonra sebze meyve işleyerek daha sonrasında da ton balığı işleyerek devam etmiştir. Sayın Niyazi Önen bu bölgenin sıkışıklığı sebebiyle plan tadilatını yaptırmıştır. Hatta Çetinkaya yapacaktı. Fakat plan tadilatları yargıya gitti. İdare tarafından yargıya götürüldü. Yani bu fabrika bu belde içinden çıkmasın mı? Bir yazık daha çekeceğim burada. Neden yargıya gitti? Çanakkale kamuoyu bu konuyu tartışmalı. Çıksın birileri de izah etsin. Niyazi Bey bu işi başlatmıştı. Engelleniyor şu anda maalesef” cevabını verdi.

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by manisali Yazıyı Oku
    Öde öde bitmeyen bitirilmekte istenmeyen borç. Dört dörtlük bir haber geldi bugün kağıt %4-5 ancak hareket etti. Alıcılarda artık öğrenilmiş güvensizlik oluşmuş.Bu kağıdı ancak kendi götürebilir onu da istemiyorzaten .çünki 1.30 1.39 dan bizim paralarla20 milyonluk hisse aldı .hissesi %51 den %68 oldu .53 milyonsermaye 85 milyona çıktığında32 milyonluk daha hisse alınca şirketteki oranı %78 olacak . Bu hesapları sadece hesap uzmanı yönetim kurulu Başkan yardımcısı Aşkın bey yapmıyor bizde yapıyoruz .yani bizim tahsistiler öncesi 1 milyon lot için % 5 olan hissemiz % 1 in altına inmiş olacak.Sermaye artırımı hisse değerini artırımı düşürür mü bilemem . Hisse fiatı aynı kalırsa şirket bizim 9 yılımıza ve %80 paramıza el koymuş oluyor. 2018 E göre hesaplıyorum.Bu şu demekNiyazi ve aşkın ölene kadar borç ödeyecek demektir.. Böyle bir borç yükünü Kanuni yollarla hiç ettikleri için de başka şekilde ödeyecekler . Onu da Allah bilir artık. Allah'a havale etmek lazım. Bizler Allah'ın kullarıyız !Allahta bana kul Hakkı yiyerek gelmeyin diyor Aşkın la Niyazi Önen düşünsün yapacak birşeyimiz yok. Aşkın herşeyi Niyazinin emrine göre kitabına uyduruyor ,uyması gereken kitaba ve insanlığa uymuyor.
    Haber ne zaman geldi?

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 68/300 İlkİlk ... 1858666768697078118168 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •