Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Arama sonucu : 53 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Gelen sorulara YANITLAR

1. viop kısmında soru cevap topiği bulamadım. sadece volatilite'yi satın alabileceğim bir usd/tl viop'u var mı? varsa bu kontratın diğer kontratlardan farkı ne, nasıl işlem görüyor? yoksa çift kontrat satın alıp mı bu şekilde işlem yapılıyor?

2. Ziraatyatırım kullanıyorum borsa işlemlerinde, bu aralar alış satış yapmadım nakitte bekliyorum. Geçenlerde fark ettim müşteri direk repo satış, müşteri direk repo dönüş diye bir işlemler oluyor, günlükte 3-4 lira nakitim artıyor.

Bu işlem tam olarak nedir? parayı tutuyorum diye yatırım kurumu bana ödeme mi yapıyor?

3. Merhaba,
    Emir iptali ve emir kötüleştirmelerinde komisyon alınıyor diye biliyorum.
    Misal 1,50 den 1000 lot x hissesi alış verdim.Ancak daha da düşeceğini öngörerek 1,48 e düşürdüm oranı.Burada kesinti miktarı nasıl hesaplanıyor acaba,teşekkür ederim.

4.  Alıntı Originally Posted by mfy94 Yazıyı Oku
    Ziraatyatırım kullanıyorum borsa işlemlerinde, bu aralar alış satış yapmadım nakitte bekliyorum. Geçenlerde fark ettim müşteri direk repo satış, müşteri direk repo dönüş diye bir işlemler oluyor, günlükte 3-4 lira nakitim artıyor.

Bu işlem tam olarak nedir? parayı tutuyorum diye yatırım kurumu bana ödeme mi yapıyor?
    Yatırım hesabındaki boşta kalan nakit varsa aracı kurumlar bu nakiti günlük mevduat, repo veya likit fon gibi seçeneklerde aracı kuruma göre değerlendirebilirler. Tabi siz değerlenmesin diye bir bildirim yapmadıysanız. Bu günlük getiriden de komisyon alabilirler. Benim aracı kurum boşta kalırsa günlük mevduat yapıyor ve stopajdan sonra nakit getiriden yüzde 25 komisyon alıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Misal 1,50 den 1000 lot x hissesi alış verdim.Ancak daha da düşeceğini öngörerek 1,48 e düşürdüm oranı.Burada kesinti miktarı nasıl hesaplanıyor acaba,teşekkür ederim.
    Hesap ekstrenizde bu kesintiyi görebilirsiniz. Tam olarak bilmesemde minumum 1 kuruş veya emirin toplam miktarı üzerinden Yüzbinde 1 gibi kesinti olması lazım. Aracı kuruma göre de değişiklik gösterebilir sanırım.

6. Fifo esasına göre maliyetimi hesaplayabileceğim Excel tablosu kullanan arkadaşlar varsa paylaşabilir misiniz? Veya kaynak link yazabilir misiniz?Şimdiden teşekkürler...

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Tum hisseleri gormek istiyorum. metatrader 5 de sadece viop hisseleri var.
    hepsini nasil gore bilirim arkadaslar?

8.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    Merhaba,
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •