Sayfa 489/489 İlkİlk ... 389439479487488489
Arama sonucu : 3909 madde; 3,905 - 3,909 arası.

Konu: ALBRK - Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by demiraslan Yazıyı Oku
    spk'yı konuşmaya bile değmez millet bir sürü hissede kan ağlıyor yapmaciktan bi brut takas ve işlem yasağı koyup geçiştiriyorlar. Madem adam dolandırıcılık yapıyor bas hapis cezasını elde ettiği haksız kazancın iki katı da ceza kes bak bakalım oluyor mu bi daha. Albarakaya gelince bekleyip göreceğiz pazartesi belli olur ne olacağı. Tabi ters yapıp tabana çekip ordan da sürebilirler ne olacağı belli olmaz. Bu tür ihraç haberlerini değişik hisselerde hep duyuyoruz ve çok etkisi de olmuyor genelde. Ama burdaki hikaye farklı olabilir yoksa niye bu kadar dalavere yapsınlar. Ayrica hangi haberin ne kadar önemli olacağını bizler iyi anlayamıyoruz kalkinma bankası yeniden yapılandırılacak dediler pek kimse önemsemedi nerelere gitti kâğıt. Açıkçası benim bildiğim pek bişey yok sadece bahsettiğim senaryo kafamda canlandı işkillendim ve girdim. Yatırım tavsiyesi değildir yazdıklarım.
    500.000.000 abd.dları yuksek bir sukuk bence ama etkisini görürmüyüz bakalım hayırlıs

2. Beş yüz milyon dolarlık sukuk satışı, albarakanın, mali kapasitesinin çok çooook üstünde, bir meblağ, normalde hiç bir akıllı, değil albarakadan şu ortamda koskoca anlı şanlı türk bankalarından bu meblağda bir yatırım aracı almaz, bu satışın sonrasında da mutlaka bizim bilemediğimiz bir senaryo vardır, benim gibi, küçük yatırımcı kardeşlerim, hissenize sahip çıkın, yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by aloneman42 Yazıyı Oku
    Beş yüz milyon dolarlık sukuk satışı, albarakanın, mali kapasitesinin çok çooook üstünde, bir meblağ, normalde hiç bir akıllı, değil albarakadan şu ortamda koskoca anlı şanlı türk bankalarından bu meblağda bir yatırım aracı almaz, bu satışın sonrasında da mutlaka bizim bilemediğimiz bir senaryo vardır, benim gibi, küçük yatırımcı kardeşlerim, hissenize sahip çıkın, yatırım tavsiyesi değildir.
    açıklamada yurtdışına ihraç edileceği belirtilmiş

4. CİNALİ kardeşim alıntı yapmayı beceremiyorum, kaptaki haber yurtdışında satılacağını söylüyor, bunu biliyorum zaten, yorumlarımı da ona göre yapıyorum, (ayrıca benim kişisel yorumum halka arz etmeyip blok satış yapacakları şeklinde ki bu daha da olumlu,) aksini düşünmek zaten komedi olur, albaraka yurt içinde tek seferde (değil 500) 25 milyon dolarlık satış yapsın 25 yıllık borsacılığımı bırakırım. Borsa hayatınızda böyle bir fırsat ayağınıza bir daha gelmez, hissenize sahip çıkın, ben çok hayalciyimdir, bana pek inanmayın. İnşaallah ben sattığımda yine burada sattım diye yazacağım.

5. Bir arkadaş, bu satıştan gelecek para sermayeye ilave olabilir mi demiş, hayır ilave olamaz ama bankanın mali rasyolarını süper üstü düzeltir, Kafamı kurcalayan tek soru şu, normal şartlarda hiç kimse 500 milyon albarakaya vermez, neden, bunu çözemiyorum.

Sayfa 489/489 İlkİlk ... 389439479487488489

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •