Sayfa 360/467 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon
Arama sonucu : 3729 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ünal Yazıyı Oku
    Yahu 666; sen sadece Deniz ve Murat'ın bildiği yemek mevzuunu nereden biliyorsun. Bu konuyu Deniz-Murat ve Müjdat biliyor. 50 TL kısmını ise sadece Deniz ve Murat biliyor. İlk günden sen Denizsin demiştim, burada senin itirazın dışında bir çok kullanıcı biz 666 yı biliriz, deniz meniz değil dediler, ben de bu konu üstündeki savlarımı ertelemiştim. Hakikaten ilginç adamsın. Böyle bir oyundan haz aldığın belli de, çıkarın yok yahu. Sen de deniz misali işsiz güçsüz boş gezenin boş kalfası mısın?
    Butun forum biliyor unal, ne 2 kisi bilmesi. Bas oklarin ustune, git sen de oku:

Alıntı Originally Posted by deniz4837 Yazıyı Oku
    murat, ankarada beraber yemek yediğimiz fotoğrafı ( lahmacun kola 50 lira- hesabı bana kitlemişti, bende parayı başkasından almıştım ona kitlemiştim, kitleyen kitleyene) paylaştı. altına da " bu masada mustafa yı ikimizin yolmayı planladığımızı yazdı..
    Bu karaktersiz ile benim ismimi ayni cumlede gecirmeyin.

2. Murat, herkesi kendin gibi sanma!
    666 İngilizce klavye kullanıyor, senin eski ortağın gibi Türkçe harf kullanmıyor. Eski ortağınla birlikte arkadaşları söğüşledikleriniz yetmedi mi? Hala ne derdin var? Elinde hisse mi var satılacak? Yoksa ucuza biraz daha mı hisse almak istiyorsun? Mahkeme evraklarını satarak köşeyi dönemedin mi?

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Butun forum biliyor unal, ne 2 kisi bilmesi. Bas oklarin ustune, git sen de oku:

Bu karaktersiz ile benim ismimi ayni cumlede gecirmeyin.
    Bu forumda yok. Yada Murat her zaman yaptığı gibi resim 50 tl falan paylaşıp sonra da sildi. Ben de o ara göremedim. Hali ile haftada bir kaç kere girip bakıyorum. 24 Saat bu forumu bekliyor değilim. Sen karıştırıyor olmayasın. Benim hiç girmediğim vatsup gurubunda yapılmış olmasın bunlar.

4. ünal, link de benden olsun, tıkla...
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...78#post1621978

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by mesud2 Yazıyı Oku
    ünal, link de benden olsun, tıkla...
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...78#post1621978
    İyi ki görmemişim. Yoksa çok pis küfürler ederdim.

6. 13.3.2014 Tarihinde www.borsagundem.com adlı Borsa Haber sitesinde haber yapılan ve tarafımızla alakalı,
    karalamaya yönelik, sadece çamur at izi kalsın şeklindeki haberleri, kendi alanlarında otorite olmuş
    kurumlara zarar verecek, onları zan altına sokacak ve kamuoyunu ciddi şekilde yanlışlığa sürükleyecek,
    yatırımcılarımızın da zarar etmesine sebep olacak nitelikte olması nedeniye , açıklama yapma gereğimiz
    doğmuştur.
    1-
    Borç batağına sürüklenmiş ‘’Genpower Jeneratör’’ ifadesi kullanılmaktadır;
    Bununla alakalı açıklamalarımız:
    Genpower Jeneratör, 2013 yılında 800.000.000.-TL ciro ve %27 EBITDA’ ya sahip bir şirkettir, kısacası EBITDA’
    sı 216.000.000.-TL’ dir ve uluslararası finans kurumlarının kabul edilebilir veya taşınabilir borç seviyesi, bir
    şirketin EBITDA sının 3 katıdır, bu teknik gerçekten hareketle Genpower’ın esasen borçlanabileceği ve
    kaldırabileceği rakam 648.000.000.-TL iken, Genpower Jeneratör'ün bankalara borcu sadece 118.000.000.-TL’
    dir ve bu da 3 ile 6 yıl vadeli olarak taksitli kredidir.
    Anlaşılacağı üzere, borsa ve finans haberleri yapmaya çalıştığını sanan bir sitenin bu gerçeklerden haberi
    olmadan ve finansman tekniklerinden uzak bir şekilde yanlı haber yapması tamamen işi çarpıtmaktan ve
    gerek yatırımcıların gerekse kamuoyunun kafasını karıştırmaktan başka bir şey değil, aynı zamanda da ciddi
    bir suçtur.
    2-
    ‘’Gen Yatırım Holding’ in Bilançosu standart dışı, rakamlar makyajlı, kar rakamı hormonlu, piyasa değeri
    şişmiş’’ ifadeleri kullanılmaktadır;
    Halka açık firmalar ve iştirakleri, Sermaye Piyasası Kurulu’ nun çeşitli aşamalardan geçirdikten sonra
    yetkilendirdiği ve onayladığı, yeterlilik verdiği, bu bağlamda saygınlık kazanmış birçok Bağımsız Denetim
    Kuruluşlarından birisi tarafından, denetlenmek zorundadır.
    Gen Yatırım Holding A.Ş. ve bünyesinde ki Genpower Jeneratör Sanayi ve Ticaret A.Ş. de dahil tüm iştirakleri
    bu kurumlar tarafından incelenmiş ve denetlenmiştir.
    Site sahipleri ve haberleri yapanlar, bu haber ve söylemleriyle, gerek Sermaye Piyasaları Kurulu'nu gerekse
    Sermaye Piyasaları Kurulu’ nun yetki ve onay verdiği kurumları hedef almış ve onları zan altına sokmuştur.
    Şirketlerimizin tüm hesapları TTK, VUK ve UFRS kurallarına göre sürekli denetlenmektedir ve tüm kayıtlarımız
    yetkili otoritelerin her zaman denetimine açıktır.

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. ‘’Kambiyo gelirleri ve Kambiyo giderleri oldukça yüksek meblağlardadır ifadesi kullanılmaktadır’’
    Kendilerini borsa ve mali piyasaların uzamanı gören, internet site ve yayıncıları, firmamızı incelemiş olsalardı,
    tüm satın almalarının ve tüm satışlarının döviz cinsiyle yapılmış olduğunu göreceklerdi ve eğer bizimle birlikte
    Türkiye de yaşıyorlarsa, 2013 yılında dövizin nereden nereye geldiğini de biliyor olacaklardı ve bu döviz geliri
    ile döviz giderinin de ne kadar normal bir durum olduğunu, gelir ve giderin ise birbirine mahsup edildiğinde
    aradaki rakamın, bu ciro ve bu kadar yükselmiş döviz kuru için ne kadar normal olduğunun farkına
    varacaklardı.
    4-
    ‘’Şirket borç batağında, hisseler %1300 primli ifadesi kullanılmaktadır’’
    Aslında tüm açıklamalarımızda belirttiğimiz gibi, hesap kitap ve teknik bilgi eksikliği olduğu aşikar olan
    internet sitesi sahipleri ve haber yapıcıları eğer konsolide edilmiş rakamlardan sonra, çok basit hesaplanması
    mümkün olan, olması gereken şirket defter değeri hesaplamasını yapmış olsalardı, hissenin borsa da işlem
    gören fiyatıyla defter değeri arasındaki farkı algılayabilirlerdi, hisselerimize sihirli bir çubuk değmediğini görür
    ve hisselerimize yatırım yapmaya devam eden yatırımcılarımızı da bu şekilde aşağılamaz ve bu şekilde bir bilgi
    vererek kendilerinin bilgisizliğini de ortaya koymazlardı.
    5-
    ‘’Uzmanlar, Şirketin 2012 yılında ticari alacakları 200.000.-TL seviyesindeyken, 2013 yılında 373.000.000.-TL
    ye çıkmış olduğunu söylemektedir ifadesi kullanılmaktadır’’
    Haberde, kendilerinin de ifade ettiği ve kabul ettiği gibi şirket, 2012 yılında ve 2013 yılının firmamız
    tarafından satın alındığı döneme kadar esasen faaliyeti olmayan bir durumdayken, satın aldıktan belli bir süre
    sonra ise, sektörünün en büyükleri olan;
    Türkiye’nin Pazar lideri ve Dünyanın 7. Sırasında yer alan, tek çatı altında ise Dünyanın en büyük jeneratör
    fabrikası olan GENPOWER, Türkiye de Pazar lideri olan ve Avrupa’nın en büyük sac üretim tesisleri olan
    POLİSAC, İZPOL ve PIRIL firmaları GEN YATIRIM HOLDİNG A.Ş. bünyesine katılmıştır ve toplamda
    1.000.000.000.-TL (Yeni para birimiyle Bir Milyar, eski para birimiyle Bir Katrilyon) ciroya sahip hale gelmiştir.
    Eğer gerçekten işten anlayan kişiler tarafından incelenmiş olsaydı, hiçbir faaliyeti olmayan bir şirket,
    tarafımızdan satın alındıktan sonra ne hale gelmiş çok rahat görülebilirdi

8. ‘’Müjdat USLU, Genpower Jeneratör A.Ş. de bulunan şahsına ait hisseleri nominal değerden, yani
    114.600.000.-TL bedel ile GEN Yatırım Holding A.Ş. ye devir etmiştir ifadeleri kullanılmaktadır.’’
    Bu konu doğrudur, aslında sadece Genpower Jeneratör A.Ş. değil, gene Müjdat Uslu’ nun sahibi olduğu
    Polisac, İzpol, Pırıl firmaları da nominal değerlerle Gen Yatırım Holding A.Ş. ye devir edilmiştir.
    Aslında, elimizde Genpower, Polisac, İzpol, Pırıl için Sermaye Piyasaları Kurulu’ nun onay verdiği ve
    yetkilendirdiği kuruluşlardan alınmış olan, Öz Kaynak, INA ve Piyasa Çarpanlarına göre yapılmış olan
    değerleme raporları mevcutken ve bu değerlerin nominal değerin kat, kat üzerinde olduğunu biliyorken,
    belgelemişken ,belki de hiç kimsenin yapmayacağı bir şeyi yapmış ve Gen Yatırım Holding A.Ş.'nin küçük
    yatırımcısına büyük bir jest yapmış ve ciddi bir kar sağlamışızdır, bunu da aslında bilgi ve biraz mali
    piyasalardan anlayan birileri dikkatle incelemiş olsaydı anlardı.
    7-
    ‘’Raporun bazı yerlerinde, kelime hataları var ifadesi kullanılmaktadır’’
    Herkesin bildiği üzere, Bağımsız Denetim firmaları, rapor sunma süresinin Mart ayı olmasından dolayı oldukça
    yoğun bir dönem yaşadılar ve bizim şirketimiz gibi 4 büyük iştiraki olan ve hepsi bağımsız denetimden geçen
    ve bu sayfalar dolusu denetim raporlarının okunarak tekrardan konsolide halinde tek bir rapor düzenlenmesi
    işlemi sırasında ufak tefek kelime hataları olabilir, olacaktır da, bu ne bizimle birlikte bir ilktir, nede son
    olacaktır. Normal karşılanacak seviyede hataların bile ortaya dökülmeye çalışılması , birinin oturup açık
    aramak adına yaptığı bir çalışmadan öteye gitmemektedir.
    8-
    ‘’Bir yatırım kuruluşunun gözaltı pazarlardaki hisselerden uzak durun ifadeleri kullanılmaktadır’’
    Eğer halka açık bir firmanın faaliyet alanı yoksa, bu şirket gözaltı pazarında işlem görür, yani bir şirketin
    gözaltı pazarında olması o şirketin şaibeli olduğu anlamına gelmemektedir.
    GEN Yatırım Holding A.Ş. biz satın aldığımızda hiçbir faaliyeti olmadığından dolayı gözaltı pazarındaydı,
    Türkiye’ nin en güzide ve dev işletmeleri , şirketin iştiraki ve bağlı ortaklığı olduktan sonra gerekli mercilere
    gözaltı pazarından çıkarılması için başvurularımız yapılmıştır ve istedikleri belgelerin tamamı kendilerine

Sayfa 360/467 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •