Sayfa 363/466 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463 ... SonSon
Arama sonucu : 3723 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

Alin okuyun. Banka alacagim, coin cikaracagim, 300 milyon euro fon geliyor ile… Kadin 40 milyon lira dolandirdi millet. Yahu dolandirici zarar edenin parasini verecegim diyor. Gidenlere vermeyi birak, kadina para goturup tahsisliden mal almak icin elden verenlerin bile parasini bile vermedi. Oglu yasindaki kocasiyla yiyor simdi o paralari.

4.6 MİLYON TL’YE NE OLACAK?

Verdiği yanıtlar önemli. Vurguladıkları da… Satışı kime yaptı? İlk itirazı söylentilere oluyor. “Ben tahtadan satış yapmadım”. Tamam, ama kim aldı? “Yol arkadaşımız yatırımcılarımız.” Doyurucu olmayınca biraz daha açıyor, “İçeride oluşturduğum bir ortaklık yapısı var. Dolaysıyla bana ortak olan kişilere de ben mevcut hisselerimi devrediyorum. Bizde satılan her hisse, şirketin kasasına tekrar geri dönüyor. Ben başka patronlara, parayı alıp gidenlere benzemem” diyor. Yoksa bu 4 milyon 634 bin TL’nin cebe değil kasaya gireceğinin ilanı mı?

Sohbet boyunca gülümsese de “Bizde asla manipülasyon olmaz” çıkışını, sesinin tonunu yükselterek, altını kalınca çizerek ifade ediyor. “Hiçbir zaman tahtaya müdahalem olmadı. Eğer olsaydı, ben hisselerimi 10 liradan satardım” diye konuşuyor. Ekliyor: “Biz şirkete yatırımımızı yaparız, tahta kendi değerini alır…”

“BAŞKA PATRONLAR GİBİ SADECE HİSSEME OYNAMAM”

Peki, inişli-çıkışlı süreçte nelerle karşılaşmış Mine Tozlu. Onun tarzıyla manzara şöyle: “Başka patronlar gibi sadece hisseye oynayıp, sadece hissemi satıp, Paper Moon’larda puro içmedim. İnanın bana ne paralar teklif ediyorlar. ‘Hissenizi şuraya getirelim, hissenizi şu kadar yapalım, sana şu kadar para kazandıralım’ diye. Ben ‘hayır’ diyorum çünkü, bu işten para kazanıyor insanlar…”

“ZARAR EDEN YATIRIMCI VARSA BEN KARŞILARIM”

Konuşmamızın en çarpıcı bölümlerinden biri ise “Şirket 3’e katlanırken hisse niye düşüyor?” diye bağıran hissedarlara seslendiği an. Kısa bir sessizliği, bir nefes alış ve sitem kokulu bir giriş izliyor. Önce özsermaye artışı-değerlenme denklemini çiziyor. Sonra, şirkete değil kendine yatırım yapan patron modelini masaya getiriyor. Ardından kendilerine dönüyor. “2.70’ten 1.50’ye düştü. Zaten 2.70’e yükselişi haberlerle oldu. Yani bizim yaptığımız bir müdahaleyle değil…” Devam ediyor: “Şimdi tahta yerine oturdu.” Cümleye iddialı bir finalle veda ediyor: “Bir yıl içerisinde zarar eden birisi varsa, getirsin, bana göstersin, zararını karşılarım.”

Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu sırları anlatıyor…
    Her sözü kayda geçiyor…

Alıntı Originally Posted by mesud2 Yazıyı Oku
    666, olay şu:
    Biz bu senedi alırken defter değeri 30 liraydı. Hisse senedi fiyatı 1 liraydı (en fazlası 3 lira, 38 liraya giderken işlem yapan sadece 3-5 kişidir). Bir önceki sene şirket karı 140 milyon liraydı. Ama şirket zor günler geçiriyordu. Biz bunu biliyorduk. Zaten şirket de zarar açıklamaya devam ediyordu. Özsermaye 180 milyona kadar düşmüştü yani defter değeri 18 liraya... Fakat ne olduysa bilançoları geri dönük olarak (geçmiş sene bilançolarını) tekrar yaptılar. Bu sefer şirket 420 milyon lira kayba uğramış oldu. Öz sermaye eksiye düştü, akabinde Genpower iflas erteleme istedi.
    Kemal Ulu hisselerinin yarıdan fazlasını bu dönemde aldı. Sen de daha önce yayınladın zaten.
    666, senin yatırım prensiplerine uymayabilir ama bizimkilere uyuyordu bu hisse senedi ve aldık. Eğer önceki defter değeri ile bu hisse senedini 10 liraya çıkartsalar ve hisse senedini böylece piyasaya sürseler ben yine alırdım.
    SPK raporlarina bakarsan bu sirketin acikladigi hicbir sey dogru degil. 676 tane jenerator yerinde yeller esiyor demedi mi Vakif Leasing davada? Sene 2013. Ayrica taaaa 2013 senesinde Kirci olaylari. O zamanlar yurtdisi yasagi gelmis. 2013'te bir ton yapilanlarla ilgili yazi var. Problemli idi ta basindan. Yatirim yapilip yapilmamasi ile alakasi yok bunlarin mesud. Bu insanlarin amaci baskalarini dolandirmak. Borsaya acip da borsada tecrubesi olmayanlarin paralarini calmak. Sonuc olarak sen, o, bu.. alinteri ile kazandiginiz paralari sirketin gelecegine yatirdiniz. Ama sirket de, gelecegi de yoktu ortada. Adamin niyeti baskaydi.

3. İşte onu diyorum 666,
    Müjdat Uslu'nun türlü bahanelerle rehin verilerek satılan 8milyon adet hissenin toplam ederi 10 milyon lira be 666...
    Umduklarına değil bulduklarına mı razı oldular diyorsun?

Maliyeti 0 olan 10 milyon lira az bir para mi sence? Sonuc olarak ne kadar vurabilirlerse vurmaya calisiyorlar… noktanin koyuldugu yerde bitiyor. Markada da Kadin daha 120 milyon lira gecirecekti de... SPK tahsisli sermaye artirimina fiktif islem yapiyor diye onay vermedi. Ne kadar dolandirirsam, o kadar kardir.

5.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Maliyeti 0 olan 10 milyon lira az bir para mi sence? Sonuc olarak ne kadar vurabilirlerse vurmaya calisiyorlar� noktanin koyuldugu yerde bitiyor. Markada da Kadin daha 120 milyon lira gecirecekti de... SPK tahsisli sermaye artirimina fiktif islem yapiyor diye onay vermedi. Ne kadar dolandirirsam, o kadar kardir.
    Biz ne umduğumuzu nede bulduğumuza razı olduk. Öyle bir şansımız bile olmadı. Birilerinin alttan alttan övdüğü şirket sahibi kime ne geçirdi bilinmez ama biz KY lere iyi geçirdi onu iyi biliyorum

Alıntı Originally Posted by Balmu Yazıyı Oku
    Biz ne umduğumuzu nede bulduğumuza razı olduk. Öyle bir şansımız bile olmadı. Birilerinin alttan alttan övdüğü şirket sahibi kime ne geçirdi bilinmez ama biz KY lere iyi geçirdi onu iyi biliyorum
    Sistemin degismesi, otoritenin yatirimciyi korumasi gerekiyor. Herkesin borsada tecrubesi olmasi beklenmemeli. Sirketlerin gelecegine yatirim yapan yatirimciyi otorite korumali. Ama birseyin degistigi yok. Ayni tas ayni haman 20 senedir. "Deveye boynun niye egri diye sormuslar, nerem dogru?" demis hikayesi. Milletin bir ton parasini cukkalayan Hasan Arat'in Tekstilciler Dernegi Baskani yapildigi, asparagus haberlerle Unal Tarimi yatirimciya gecip batan Naci Unal'in Portakalcilar bilmemnesi yapildigi yerde.. borsada tek basinasiniz.

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Simdi siz basiniza bir bela gelsin, sonra onlemini alirim diye dusunuyorsunuz. Ben ise arastirmayi, ogrenmeyi seviyorum ki bela gelmesin.

Bunla MKU'nun KAP aciklamalarindan dolayi ilgilendim.

Tahta kapanmadan once 0.40'da dururken birisi devamli KAP'a alim haberleri gonderiyor. Duzenli olarak 4 ay her hafta hisse aliyor. Mali musavir olan bu sahis (MKU) yuzunden, yatirimcilar ellerindeki hisseleri satmiyorlar. "O aldiysa isini biliyordur, Bilmemnerenin mali musaviri, vs. ben de malimi satmam" diye mantik yurutuyorlar.

Bunu okudugumda aklima ilk gelen: "Vay be, patronun yaptigina bak. Insanlara sattirmamak icin adamina 4 ay 'hisse aliyor' haberleri gondertip kalanlari da basmis" diye dusundum. Ilgimi cekti, sunu bir deseyim dedim. Olayin oyle olmadigini gordum.

Garip olan ne var ki bunda? Borsada ne kadar fazla bilgiyle donatirsan kendini, o kadar kazanma sansin artar. Cunku bu sahislar burdan cikiyorlar, baska yerde aynisini yapiyorlar. Sevmiyorum arkadas ben pis insanlari. Sevmek zorunda miyim?
    Şimdi sen ky dostu olarak bunları yazıyorsun ya. MKU olmasaydı ky kurtulacaktı ya. Mesela patron da da yok zaten almıyordu ya. Peki bu ky senin farz ettiğin gibi 10 milyon lotu (Varsa 2 milyon lot ben de hiç bir şey bilmiyorum) kime satacaktı? Uzaylılara mı? O zaman da burada şirket battı diye ağlayan ky lar olmayacak mıydı? Sende mantık var mı? Zekisin anladık da. Araştırma kabiliyetin de var. Mantık var mı mantık?

Alıntı Originally Posted by ünal Yazıyı Oku
    Şimdi sen ky dostu olarak bunları yazıyorsun ya. MKU olmasaydı ky kurtulacaktı ya. Mesela patron da da yok zaten almıyordu ya. Peki bu ky senin farz ettiğin gibi 10 milyon lotu (Varsa 2 milyon lot ben de hiç bir şey bilmiyorum) kime satacaktı? Uzaylılara mı? O zaman da burada şirket battı diye ağlayan ky lar olmayacak mıydı? Sende mantık var mı? Zekisin anladık da. Araştırma kabiliyetin de var. Mantık var mı mantık?
    Yazdigimizi anla herseyden once unal. Hangi ky dostundan bahsediyorsun kapanmis tahtada?

MKU 4 ay KAP'a haber gonderip piyasayi manipule etti mi? Etti. Ben forumdan en az 20 tane yazi cikaririm "Mali Musavir almissan birsey biliyordur, hisselerimi satmiyorum" diyen. Okudum onlarin hepsini eski forumda.

O mallari kim alacaksa alacakti. Alan olmayinca fiyati inecekti, ordan alinacakti. Ya da alinmayacakti. KY kurtarma gorevim yok benim. Dedigim gibi benim ilgim kendi acimdan, patronun mallari satmak icin adamini kullaniyor diye duzen kurmasini dusunmemdendi.

Oyle degilmis, hinin hini patrona gozdagi verilmeye calisiliyormus, gozalti hissesinden vurgun yapilmaya calisiliyormus meger. Yerlerse.

Yememisler. Cin olmadan adam carpmaya kalkmayin. Hele hele cinbasini hic carpmaya kalkmayin.

Sayfa 363/466 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •