Sayfa 355/467 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon
Arama sonucu : 3731 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: GENYH - Gen Yatırım Holding A.Ş.

1. İlgide kayıtlı dilekçenizde özetle,*Genpower Holding A.Ş.'nin (Şirket) iflasla ilgili açıklama yapmadığı belirtilerek Şirket'in Borsada işlem görüp göremeyeceğine ilişkin bilgi talep edilmektedir.
    Şirket'in Kurulumuzun II-15.2 sayılı Payları Borsada İşlem Görmeyen Ortaklıklara İlişkin Özel Durumlar Tebliği uyarınca Kurulumuz internet sitesinde yapmış olduğu açıklamada; 25.10.2017 tarihinde Ankara Batı Asliye Ticaret Mahkemesi'nin E.2016/306 sayılı ilamıyla Genpower Jeneratör Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Genpower Jeneratör)'nin iflasına karar verilmiş olduğu kamuya duyurulmuştur. Diğer taraftan, Şirket'in iflas ettiğine ilişkin Kurulumuza ulaşan bir bilgi bulunmamaktadır.
    Son olarak, halka açık ortaklıkların paylarının Borsa İstanbul A.Ş. (Borsa)'nin hangi pazarında işlem göreceğine karar verilmesi ve bu payların borsa kotundan çıkarılmasına ilişkin takdir yetkisi Kotasyon Yönergesi uyarınca Borsa Yönetim Kuruluna aittir. Dolayısıyla, işlem sırası kapatılan paylarla ilgili bilgi edinmek amacıyla Borsa'ya başvuruda bulunulması gerekmektedir

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Günaydın,son bir ay yazılanları dikkatli şekilde okudum, bimer, cimer baş vurularından bahsedilmiş, sermaye kurulu, bist ten dem vurulmuş....Buralardan bir sonuç şu aşamada çıkmaz.GÖrüşüm,yargıtay mahkeme kararını red edeceğini, var sayarak, sonrasının eylem planı üzerinde mütala yapılmalıdır. Mahkeme kararının çıkması beklenmeden, genel kurulun toplanmasını, sağlamak gerekir... Bu tür işlerdeki prosedür nasıl işler bilmediğimden, bir görüşüm yok... Ancak bu konuda bilgili olabileceğini düşündüğüm Ünal bey ve %5 üzerinde hisse sahibi olan yatırımcı arkadaşlar ile ortak çalışılabilir... Yargıtay kararı çıkmadan gen yatırım genel kurulu nun toplanması sağlanmalıdır.İnsiyatif alınamazsa, genpower iflastan kurtulsa, katakulli bir genel kurulla, Uslu malı uçurabilir.. Sayın Ünal, Sn Ulu , diğer sayın (%5 den fazla olan arkadaş ismini bilemedim) arkadaş, genel kurulun toplanması adamlarına başlamalılar.... Slmlar

3.  Alıntı Originally Posted by hasanbey Yazıyı Oku
    İlgide kayıtlı dilekçenizde özetle,*Genpower Holding A.Ş.'nin (Şirket) iflasla ilgili açıklama yapmadığı belirtilerek Şirket'in Borsada işlem görüp göremeyeceğine ilişkin bilgi talep edilmektedir.
    Şirket'in Kurulumuzun II-15.2 sayılı Payları Borsada İşlem Görmeyen Ortaklıklara İlişkin Özel Durumlar Tebliği uyarınca Kurulumuz internet sitesinde yapmış olduğu açıklamada; 25.10.2017 tarihinde Ankara Batı Asliye Ticaret Mahkemesi'nin E.2016/306 sayılı ilamıyla Genpower Jeneratör Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Genpower Jeneratör)'nin iflasına karar verilmiş olduğu kamuya duyurulmuştur. Diğer taraftan, Şirket'in iflas ettiğine ilişkin Kurulumuza ulaşan bir bilgi bulunmamaktadır.
    Son olarak, halka açık ortaklıkların paylarının Borsa İstanbul A.Ş. (Borsa)'nin hangi pazarında işlem göreceğine karar verilmesi ve bu payların borsa kotundan çıkarılmasına ilişkin takdir yetkisi Kotasyon Yönergesi uyarınca Borsa Yönetim Kuruluna aittir. Dolayısıyla, işlem sırası kapatılan paylarla ilgili bilgi edinmek amacıyla Borsa'ya başvuruda bulunulması gerekmektedir

Geçen gün SPK ya yaptığım başvuru sonucunda bana bunu göndermişler

4.  Alıntı Originally Posted by hasanbey Yazıyı Oku
    Geçen gün SPK ya yaptığım başvuru sonucunda bana bunu göndermişler

Ben İstanbul borsasına dilekçemi yazdım Gönderdim

5. insanların bende dahil sabrımız tükendi artık. İnsanlar inanarak güvenerek yatırım yapıp yarı yolda bırakılması zoruna gidiyor. Bu süreçte şirket sahibi ne yaptı. Koca bir şirketi iflas eşiğine neden getirdi. Sağlıklı bir bilgi akışı zaten yok. Bakın mensa sürekli bilgilendirerek uğraşarak en sonunda kote oldu. Ama bizler bunu bu şirkette göremedik. Şu anda yatırımcılar olarak elbette yargıtay kararını beklemekten başka çaremiz yok. Ancak bizler de haklı olarak cvplar bekliyoruz. Sorularımızı da maalesef cevaplayacak olan patrondan ses çıkmıyorsa bende elimden geldiğince değişik mecralardan bilgi almaya çalışıyorum. SPK cimer artık ne kadar kurum kuruluş varsa.

6.  Alıntı Originally Posted by Balmu Yazıyı Oku
    insanların bende dahil sabrımız tükendi artık. İnsanlar inanarak güvenerek yatırım yapıp yarı yolda bırakılması zoruna gidiyor. Bu süreçte şirket sahibi ne yaptı. Koca bir şirketi iflas eşiğine neden getirdi. Sağlıklı bir bilgi akışı zaten yok. Bakın mensa sürekli bilgilendirerek uğraşarak en sonunda kote oldu. Ama bizler bunu bu şirkette göremedik. Şu anda yatırımcılar olarak elbette yargıtay kararını beklemekten başka çaremiz yok. Ancak bizler de haklı olarak cvplar bekliyoruz. Sorularımızı da maalesef cevaplayacak olan patrondan ses çıkmıyorsa bende elimden geldiğince değişik mecralardan bilgi almaya çalışıyorum. SPK cimer artık ne kadar kurum kuruluş varsa.
    Bugün gen yatırımın en son spknın sitesinde Haziranda ilan ettiği bilançoyu tekrar inceledim. Söz konusu bilançonun öz kaynaklar kaleminde ödenmiş sermaye kalemi 323000000 tl olarak gösterilmiş. Halbuki genyh in ödenmiş sermayesi 10000000 tl. Burada gösterilen ödenmiş sermayenin toplamı ise genpower jeneratör, izpol, pırıl makine, gen yatırım ve gen gayrimenkulün toplam ödenmiş sermayesi. Geçmiş yıllar kar ve zararları ile dönem karını da genpower jeneratörün olduğunu farz etsek bile gen yatırımın jeneratör hariç değeri 15000000 tl civarı eder. Bu da defter değerini jeneratör hariç 1,5 tl eder. Ha şunu da belirteyim. Müjdat Uslu'nun genel kurul haricinde jeneratörü genyh bünyesinden çıkarması imkansızdır. Sermaye piyasası mevzuatına göre jeneratörü genyh bünyesinden çıkarması faaliyete ilişkin önemli işlem olduğundan ayrılma hakkı doğurduğundan genel kurul onayına sunulması gerekir. Genyh ana sözleşmesine göre Müjdat Uslu bu kararı alabilir. Çünkü elindeki 20 tl nominal bedelli hisse %99 oy hakkına sahiptir. Yani B grubu hissedarların 9999000 adet hissesi ret oyu bile verse Müjdat Uslunun dediği olur. Ancak genel kurula katılıp muhalif oy kullanan yatırımcılar ayrılma hakkına sahip olur. Ayrılma bedeli de spk mevzuatına göre jeneratör dahil bağımsız değerleme şirketi raporuna göre olur. Bu değerleme de binaların, arazilerin, marka değerinin de bilanço değerine eklenmesi ile olur. En son açıklanan bilançoda bile şirketimiz 400000000 tl civarında bir öz kaynağa sahiptir. Bu da hisse değerini birim başı minimum 40 tl yapar. Buradan Müjdat Uslu için en çıkar yol mensa gibi çalışarak şirketi borsa kotuna döndürülmesidir. Ytd.

Alıntı Originally Posted by mahulli Yazıyı Oku
    anlaşılan önemli dezenformasyon yaşanmakta,genpower üretim yapıyormu,yapmıyormu;bir görüş üretim çok kısıtlı,yönetim giderlerinin karşılanacağı kadar,diğer görüş ise peynir ekmek gibi satışların yapıldığı.hangisi doğrudur,şirket kap bildirimi veya basında bir yayın olmadığından bilgi sahibi olmak imkansız.
    Bence önümüzde gerçek olan.iflas davasının henüz yargıtayda olmasıdır.yargıtay kararı henüz sonuçlanmadığından,genpower jeneratör henüz iflas etmemiştir.(iflasa konu olan gen yatırım holding değil).
    Yargıtay 1.derece mahkemenin kararını bozarsa(kanatim büyük ihtimalle bozacaktır) işte o zaman bizim için esas sorun başlayacak.acaba sn.uslu genpower jeneratörü ,genyatırım holding bünyesinde tutmaya devam edecekmidir, bence eğer genyatırım holding b tipi hisselerinde ki kontrolü önemli miktar üzerinde değilse,gen yatırım bünyesinde genpoweri tutmaz,tutması şahsi ekonomik menfatlerine uygun olmaz.
    Gen yatırım holdingin bünyesinde genpower jeneratör olmazsa,genyatırım holdingin çöp kadar değeri kalmaz.mahkemenin kaararı somut olacaktır,onay veya iade,bu aaşama daha çok patronu ilgilendirir.ama kararın iadesinden sonraki süreç bizim açımızdan heyecanlı olacaktır.
    Tahtanın açılmasına çok takılmayınız,jeneratör kurtulsun ve genyatırım holding bünyesinde kalsın borçları önemli oranda azalsın,tahta açılmasın,babanızın oğluna 20.00 dan satarsınız.tahtanın kapalı olması sıkıntı oluşturmaz.
    Yatırımcının yapacağı bir şey şu aşamada gözükmemektedir.bekleyip göreceğiz ve yaşayacağız....
    Genpower jeneratör iflas etmiştir. bamA temize gidilmiştir. İflas gerekçeleri ve itiraz uygun görülmemiş olup iflas tarihi değiştirilerek iflas onaylanmıştır. Şirket ve ben karara itiraz ederek süresi içerisinde üst mahkemede iflasa itiraz edilmiş iflasın durdurulması ve yeniden mahkemeye iadesi talep edilmiştir. Ancak üst mahkeme kararı vermediği için iflasın onanması yada retti uzun zaman almaktadır mahulli bey asliye ticaret mahkemesi ve bam İFLAS DEMİŞTİR DOLAR KURU 1,70 İKEN O RAKAMLAR ÜZERİNDEN TEMİZE GİDİLMİŞTİR KURU 4 KATI ARTMIŞTIR BORÇLARDA 4 KAT ARTMIŞTIR BU KAPSAMDA YARGITAYDA İFLAS DİYE BİLİR. YADA MÜJDAT 5 YIL DAHA FABRİKAYI KULLANIYIM 5 YIL SONRA MÜJDATTA MENDİL ATABİLİR.. BUNLARI ZAMAN GÖSTERECEK... İYİ AKŞAMLAR
    Son düzenleme : Murat DOĞAN; 15-01-2019 saat: 22:41. Sebep: İMLA
    Yorumlarım ve Düşüncelerim Yatırım Tavsiyesi Niteliğinde Değildir.

ünal Guest
     Alıntı Originally Posted by hasanbey Yazıyı Oku
    Ben İstanbul borsasına dilekçemi yazdım Gönderdim

Zekan kıt, aklın hiç yok. Ama buralarda ahkam kesiyorsun. Senin genyh yatırımcısı olmadığın ve bir başka ismin çakması olduğunu söylediğim konularında haklıyım. Lan genpower holding aş yatırımcısı; Genpower Jeneratör ile genpower kıytırık holdingin arasında 1 tl lik bağ var mı da spk ya soruyorsun. O spk adına cevap veren adama da yazık. Sana şöyle bir cevap yazmalı idi;
    Sayın MAL;
    Genpower ismi üzerinden sorduğunuz Genpower Holding A.Ş. ile, Genpower Jeneratör A.Ş. arasında 1 kuruşluk bile ilinti bulunmamaktadır. Sorduğunuz soru saçma ve zeka eserine rastlanmayan türdendir. Neyin cevabını istiyorsun? İyi günler. DEMELİYDİ

Sayfa 355/467 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •