Sayfa 104/777 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 825 - 832 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    Artık $ dan böyle bir hareket bekliyoruz

https://www.youtube.com/watch?v=AVwR5byjnCQ

yalnız maharet jokey de diye düşünüyorum.
    Saklamış saklamış, sonra çakmış
    cuma günü itibariyle dow daki kırmızının devam ve ateşli bir şekilde devam edeceğini düşünüyorum.
    bunun sonucu olarak tabi ki faiz ve gelişmekte olanlar...

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Dostum senin kadar faydalı kaç kişi var bu forumda..? Bu arada dxy rsi 30 u yukarı kirmis..gelecek hafta ciddi hareket olabilir ...ytd.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sağolasın, teveccüh göstermişsin..ben boş gezenin boş kalfası(taze emekli), okuyup araştırıyorum..bilgi kafada durmuyor, yazıp çiziyorum buralarda sadece..umarım dediğin gibi okuyanlara faydası dokunuyordur..

10 yıllıklar 2.88'e değdi ama 3'e doğru beklediğim panik gerçekleşmedi..

10 yıllıklar büyük oranda enflasyon fiyatladığına göre..şu anki enflasyon durumları öncekiler gibi geçici mi acaba?

Geçici olması muhtemel, çünki halkın tasarruf oranı tekrar yerlerde sürünmeye başladı..Şu an ortamı iyi görüp harcama yapmaları bu gerçeği değiştirmez..malum ABD'nin büyümesinin %70'i halkın tüketimiyle ilgili..

Kaldıki ABD bonolarının yükselmesi mortgage, tüketici kredisi vb. her türlü kredinin maliyetini yükseltiyor..bu tasarruf oranı ile ABD'li tüketicinin tekrar darboğaza girmesi çok mümkün..o yüzden ben ABD'de resesyon riskinin geçtiğine inanmıyorum..tabiki diğer gelişmiş ülkelerin de..hele bir QE'leri iyicene azaltsınlar..

Esas konu bence ABD'nin QT'si ile AB'nin QE'leri azaltması..bu sebeple bugünlerde aylık 50 milyar dolara yakın para eksiliyor piyasalardan..bahsetmiştim, bu miktar ve ileride daha fazla parada eksilme bir gün piyasaların yüzleşeceği bir konuydu..Bu yüzleşmeyide ilk önce kripto paralarda gözlemliyeceğimi yazmıştım..

Esasen hedge fonların veya bir takım spekülatörlerin kripto paraları daha yukarılara taşıyarak, oralardan daha fazla kar edeceklerini düşünmüştüm ama yanılmışım..sanırım globalde para azalmasıyla ilk yüzleşen piyasa kripto paralar oldu..malum bu paralar herhangi bir referans değere bağlanmadığından, ucuz olup olmadığı da bilinebilecek bir konu değil..regülasyon tartışmaları da bu işin cabası..

Neyse kripto paralarda en yükseğinden 400 milyar dolar civarında para yok oldu şu ana kadar..tekrar belirteyim dolar güvenli liman olacaksa yada globalde ciddi bir risk durumunda, kripto paraların pek şansı yok bana göre..

Her ne kadar diğer piyasalar, örneğin borsa gibi, daha sahipli ve bir takım gerçeklikleri yansıtsalarda, geçen bir haftada ABD borsalarında 1 trilyon dolar civarında para yok oldu..bunun yarısı, yani 500 milyon dolar civarında bir miktarda sadece Cuma günü kayboldu, eridi..

Demek istediğim şu ki bir takım varlıkların, hatta balonların yükselmesi için bilindiği gibi para girişi şart..ilerde ne olur bilemem ama şu anki MB politikaları itibarıyla piyasalar artık paranın azalmakta olduğuyla artık yüzleşmek zorundalar..en azından eskiye oranla..

4. Bu kriptoları piyasadan para çekmek içinde kullanabileceklerini düşünmüştüm zamanında..

Görünen durumda milyarca dolar milletin cebinden buharlaştırılmış gibi..

Bugün çöküş bekleyenler yine yanıldı gibi gözüküyor öğlen itibari ile ne dolarda füzelem ne borsada nede yabancı borsalarda ÇÖKÜŞ yok..

Tepe işaretlendi ise tepe oluşumları bugünden yarına olmaz..Hep diyorum..

dolar borsa btc faiz (tr için) sanki hepsi yere bakıyor..

Nasıl olacak bu iş anlamadım..

5. Düşündüğüm gibi borsalardaki sell off dalgası şimdilik 2 ve 10 yıllıkların yükselişini yavaşlatmış hatta set çekmiş gibi
    Yani para borsadan çıkıp devlet tahvillerine yönelmiş durumda..(ŞİMDİLİK)

6. DOW daki düşüş yüzde 2 yi aştı..

BTC gibi grafik çizmesinde

eurusd de 1.25 tepe olacak gibi bir formasyon çiziyor..

1.25 den bir düzeltme bekliyorum demiştim..Bir kaç gün direndi benide sinir etti ama bugün itibari ile gözüm aşağılarda mesajını verdi..

Global krizin kokularını alıyoruz..

İleride geriye dönüp fişi BTC ile mi çekmişler diyeceğiz acaba???

7. 3,8575 ytd.
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

8. KGF nin kalıcı olduğunu ve bunun TL nin daima değersiz olacağının garantisi olduğunu söylemiştim geçen sene.ve ben haklı çıktım. şimdi KGF yi ateşlemek için kamunun tüm kaynaklarını zorluyorlar en son MB para basıp dağıtacak,GÖRECEKSİNİZ. dolar o vakit rekor üstüne rekor kıracak.

Sayfa 104/777 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •