Sayfa 305/777 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Occiali
    doğrudur dostum

Trend dönüşünü görmeden karar vermemek lazım..
    Bir trend döndüğüne dair emare vermeden devam ediyor demektir..
    Şu anda doları TR de döndürecek herhangi bir gelişme göremiyorum..
    MB faizleri 25 yaptık falan demezse..
    Onda bile lastik top gibi düşer anında geri gelir..

Çünkü MB BOŞLUĞA FAİZ ARTIRIYOR..

Çok yakışıklıyım ama hiç bir kızla çıkamıyorsam ne işime yarar..

Şu an MB nın faizleride böyle..
    Kimse bu faize gelmiyor..

Faizlerin yalvar yakar izinle yükseltiği bi yerde yarın öbür gün bir emirle düşmeyeceğinin garantisi var mı??

Bu güven olmadıktan sonra bir kaç arap ülkesi hariç batıdan bize sermaye akışı olmaz..
    Arapları da 1 kandırır 2 kandırırsın onlarda bi yere kadar..

Bakın son 2 aydır hiç katar lafı geçmiyor neden??

Paraları mı bitti..??

2. https://twitter.com/tashecon/status/1008606439068315649

yabancı mb bağımsızlığı konusunda seçim sonrası söylemleri ve oluşturulacak ekonomi yönetimini görmeden asla rahatlamayacak keza dolarizasyondaki yerlilerde !! tabi bu durum netleşene kadar dolara sen rahat rahat takıl diyecek lüksümüz var mı ? denirse taban tavan nerde olur muamma !!

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/tashecon/status/1008606439068315649

yabancı mb bağımsızlığı konusunda seçim sonrası söylemleri ve oluşturulacak ekonomi yönetimini görmeden asla rahatlamayacak keza dolarizasyondaki yerlilerde !! tabi bu durum netleşene kadar dolara sen rahat rahat takıl diyecek lüksümüz var mı ? denirse taban tavan nerde olur muamma !!
    Yabancılar, Ömer Koç'u ve Mehmet Şimşek'i 2018 Bilderberg toplantısına davet etmişler (7-10 Haziran 2018). Şimşek önemli bir isim olabilir. Bakalım seçimden sonra bir görev alacak mı? Aynı toplantıya Murat Yetkin de katılmış. İngilizce olarak yazdığı, 18 Haziran tarihli yazısında, Erdoğan ilk turda seçilir diyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Burnundan kıl aldırmayan İşbankası (ki benim 40 yıllık bankam) mevduatta faiz pazarlığına yatkın bir ruh halinde...

İşlerin iyi gitmediğine bu da bir işaret.

İki yıldır üçlü hesapta baya iyi ilişkiler içinde olduğum Arap sermayeli bankayı okuduğum raporların da etkisinde kalarak geçici olarak terkettim.

Aslında bankaların bir çok rasyosu bozuldu. Göstermelik karlar kurtarmaz bence.

O açıdan İş Bankasının da fazla farkı yok. Ama hiç olmazsa büyük banka.

Ancak nedense dolara hala doğru düzgün faiz vermiyor.

Dolar hareketlerinden bu yıl tırsıyorum.

Maliye el atacak gibime geliyor.

Bu temelde olduğu kadar VİOP la idare etmeye çalışıyorum.

Zaman müdebbir (tedbirli) olma zamanı...

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ne o küstün mü bize
    Est. sevgili başakanım neden küseyim sizlere..öncelikle Bora abinin topicten ayrılmasına üzüldüm..diğer taraftan da dolar trendi dolayısyla başlığın curcunaya dönüşmesine sıkıldım..tabi nihayetinde yapacak bir şey yok..ona yazma buna yazma diyecek bir lüksümüzde yok..ancak slogan atanlar mı ararsın, aynı şeyleri tekrar tekrar yazanlar mı ararsın, doları alınca hemencecik yükselmesini yada satınca hemencecik düşmesini bekleyenler mi ararsın vb. , hepsi var..ha şunuda belirteyim bu ortamda biraz zor ama dolar bir kaç hafta sabit kalsın topic başıboş kalır..bilgi yazmak niyetinde olan çok az kişi kaldı orada kanaatimce..neyse dediğim gibi yapacak bir şey yok..bakalım artık..

Bu arada Bora abimde hoş gelmiş..

tamamdır......
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Ben de buradayım! Fikirlerim, şu sıralar çoğunluğa ters geleceği için sessiz kalmayı tercih ediyorum. USDTRY'de ve DXY'de uyumsuzluk var diye yazsam; şimdi bana "ne uyumsuz herif" derler. Durup dururken kimseyi kızdırmayalım.

Fikrimi geçenlerde yazdım. Fed'in faiz artışlarında, aniden dönüş yapmasını gerektirecek bir olay (katalizör) olmasını bekliyorum. Örnek vermek gerekirse, ABD'de borsa paniği, gelişen ülke piyasalarında panik veya Doyçe'nin çöküşü gibi bir şeyler. Bu olaya "tepki"nin çok hızlı gelişmesinden korktuğum için de, dolar tutmak istemiyorum. Elimdeki son dolarları, kademeli olarak dijital altına çevirdim.

Bekliyorum.

Gerçi, yazlar genellikle sakin geçer. Sonbahardan önce bir heyecan olursa, ben de şaşırırım.

Selamlar.

Sevgili Occ. burada olduğunuza sevindim..ayrıca ters düşmek ne demek..bak başlık sahibi başlığı açarken ne yazmış;

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Burada DOLAR ile ilgili isteyen herkes kanunlara ve hisse net etiğine uygun olarak istediği gibi yazabilir..

Herkese açık..

Düşer diyen de yazabilir
    Çıkar diyen de
    1 dolar 1 tl olacak diyen de
    1 dolar 10 tl olacak diyen de
    Gören gözler de
    Crash geliyor cu da..
    Hemen belirteyim yazdıklarınız çokta mantıklı..bu kadar borçla yavaşlayan global düzende bir borsa paniği veya bir büyük banka batışı ilerleyen aylarda çokta normal bir durum olabilir..tabiki FED'i durdurabilecek unsurlar bunlar..selamlar..

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/tashecon/status/1008606439068315649

Sevgili Bahri yazdıkların kendi başına doğrudur ama aşağıda genel resim ile beraber ele almak lazımdır diye düşünüyorum..

Şimdilerde zayıf halkalar önden buyuruyor..

Sayfa 305/777 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •