Sayfa 320/777 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Herkes dxy den bahsediyor ama ecb ve japon MB si genişlemeye son verip de paramı geri istiyom dediginde ozaman EM ler fena sallanacak.....dxy yi değil aslında mümkün olsa da piyasadaki para arzını takip edebilsek keşke.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    BOJ'un kesmek gibi bir lüksü yok sanıyorum..FED belli, 40'lar 50'ler geliyor..burada yeni sorun ECB..sene sonu QE'leri bitireceğini söyledi..Avrupa'nın daha doğrusu piyasaların bir şekilde bununla yüzleşeceğini düşünüyorum..ancak daha vakit var..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,354
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    BOJ'un kesmek gibi bir lüksü yok sanıyorum..FED belli, 40'lar 50'ler geliyor..burada yeni sorun ECB..sene sonu QE'leri bitireceğini söyledi..Avrupa'nın daha doğrusu piyasaların bir şekilde bununla yüzleşeceğini düşünüyorum..ancak daha vakit var..
    BOJ uzun zamandır resesyondaki bir ülkenin mb'sı ....ama eğer olurda faiz falan artırmazsa muhtemel bir krizde savunacak dalları kalmaz....Gerçekten en berbat durumda olanlar onda....Ama asıl ECB de görünmeyen ve dillendirilmeyen bir tehlike var..oda Avrupa bankacılık sistminin (özellikle italyan bankalarında) toksit varlıkları.......bu durum patlarsa doce ye sıçrayabilir...Yine heralde alaman hükümetinin müdahale etmesi gerekecek.....
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Şimdi arkadaşlar fiziğin kanunları var.Misal yerçekimi kanunu,merkezkaç kuvvetinin cisimlerin hareketini etkilemesi falan.Yerçekimi kanununa göre belli bir yükseklikten bıraktğın cisim yerçekimi nedeniyle yere düşer.Düşmediyse düşüşü engelleyen aksi hareketi doğuran bir güç uygulanmış demektir.Ekonomi bir bilimse ki sapmalar olsa da ben bilim olduğuna inanıyorum,dolar asla düşmez mevcut dinamiklerle hep yukarı gidecek önümüzdeki bir kaç yılda.Bu çıkış grafiğinde eğim nasıl olacak arada osilasyonlar nasıl ve ne zaman olacak o tartışılabilir ama bizim ekonomik dinamiğimizde ve FED in faiz artırımları, dolar emisyonunu azaltma planları falan ortadayken doların yönü konusunda konuşmak manalı mı bilmiyorum.Hep yukarı hep yukarı)))))))))) Biz ne desek boş hep yukarı.
    Yanlış nerede biliyor musunuz? Sn Hakem

Usd hep yükselecek değer kazanacak diyorsunuz ya..
    Şöyle daha doğru olmaz mı söyleminiz...tl değer kaybedecek demek gibi mesela..
    Reel usd pozisyonu alan yatırımcının orta vadede global anlamda kazanması mümkün görünmüyor.. Saygılar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

4. Sayın thejackalav;

Atilla Yeşilada, 2019 Haziran'ı gibi IMF'ye gitmeye mecbur oluruz diyor. Ne dersiniz? Gitmek zorunda kalır mıyız? Gideceksek zamanlaması nasıl olur?

Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,354
     Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku

Reel usd pozisyonu alan yatırımcının orta vadede global anlamda kazanması mümkün görünmüyor.. Saygılar
    Dolar artmiyor .TL değer kaybediyor...mesele dolar değil mesele ithal ikame ile büyüme..böyle olunca doların trendi sürecek diyebiliriz.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Konumuz dolar tl korelasyonu sayın jackalav elbette tüm yazdıklarım dolar tl korelasyonu üstüne.Ha tl nin tüm kurlara karşı değer kaybetmesi de sözkonusu ayrıca ,bu cari açık ve ithalat ekonomisi ile elbette kaçınılmaz son o.Tl nin değer kaybetmesi şeklinde de yazabiliriz elbette.Ama neticede derdimizi anlatma açısından bence ha ali veli ha veli ali çok farketmez )))))))))))Bizim bu forumda yorumlarımızda sabit gözlemci olduğumuz nokta türkiye o minvalde düşünüyorum ben hep.Trendeki sabit gözlemci 200 km hızla uçuruma gidiyor gibi özetlenebilir problem.Tren de malum bizim ekonomi oluyor maalesef.

Orta vade demişsiniz ya, siz dolardan da anlamıyorsunuz bence..üzgünüm..

Siz yerele, TL'ye takılmış kalmışsınız..bu ayın 2'sinde aşağıdaki yorumu yaptıktan sonra sizin belirttiğiniz gibi 30 yıllık borsacı geçmişiniz olduğunu düşünmüyorum..yada varsada iyi bir borsacı geçmişiniz olduğunu düşünmüyorum..selamlar..

Kapanan dolar başlığından old. için alıntılayamadım;

Bu dolar olayını 2000 Yılında borsa zirvesine benzetmeye başladım..

O zamanlar elinde poşet ile para dolu insanlar gelip ben hisse alacağım der para dolu poşedi masaya bırakırdı... Herkez in ağzında borsa vardı...
    Şimdide herkezin ağzında Benjamin... Alan alana altın realize edilip dolar alınır anlarımda 2 cent ten hisse satıp dolar alanlar ve TL yi dolara çevirenler in sonunu merak ediyorum
    Son düzenleme : enki; 24-06-2018 saat: 00:07.

Sn thejackalav dünde diğer başlıkta doların düşüşünü yaptığınız teknik analize bağladınız..vede RTE'nin gelişine..olabilir ayrı konu, ama diğer EM para birimlerine bakmak hiç aklınıza gelmiyor mu?

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Seçimi şimdilik ipleyen yok..inanmayan TRY ile birlikte USD/ZAR, USD/MXN, USD/ARS, USD/RUB 'ye baksın..

Sayfa 320/777 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •