Sayfa 738/777 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,897 - 5,904 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. 2018 tepesinden başlayan düşüş trendi kırıldı, tekrar aşagılara inemez diyemeyiz ama çok kırılgan bir görüntü çiziyor... merkezin mart pozu zorlayacak durum onu gösteriyor..

2. Dolar vaktiyle yükselince olan MB ye değil viopta long açıp spottan döviz satıp alttan yerine koyanlara olacak. Mbye koymaz o zarar. Ha foreksten shortlama işine girdiyse eğer fena yaparlar orası ayrı.Bilmiyoruz orasını.

3. Trump, Fed başkanından ve güçlü dolar'dan şikayetçi...

"We have a gentleman that loves quantitative tightening in the Fed. We have a gentleman that likes a very strong dollar in the Fed. So with all of those things — we want a strong dollar but let's be reasonable — with all of that we're doing great. Can you imagine if we left interest rates where they were? If we didn't do quantitative tightening? I want a dollar that's great for our country but not a dollar that's prohibitive for us to be doing business with other countries." - Trump

https://www.msn.com/en-us/money/mark...omy/ar-BBUijyG

------

Adam Mancini'ye göre dolar endeksi, bir bayrak formasyonu yaptı ve yükselmeye hazırlanıyor. Görünüşe göre Trump, böyle bir sonuç istemiyor. Güçlü dolar, ABD borsalarına satış getirebilir.

Bakalım neler olacak?

4. Nasıl olaçak?.. sözlü müdahale şimdiye kadar yükselişi biraz engelledi.. ama yeterli olmadığı ortada doları kırmanın en kolay yolu ya QE ya faiz indirimi ... brentwood anlaşması benzeri de olabilir ama şu aşama olasılık çok düşük...

5. Momentum güçleniyor gibi.. mart kapıdan baktırır operasyonu masada 🙂

6. momentum gittikçe güçleniyor.. 5,30ları muhtemelen son kez gördük..

Haziran da faiz indirimi bekleyenler herşeye hazırlıklı olmalı..akbabalara karşı pozisyon açılması için ortam şekillendiriliyor olabilir 🙂

7. Kanada bankası o raporu neden yazdı ve bloombergtelevolesine sızdırıldı ? Bu güzel bir soru mesela.. başka güzel sorular da olabilir..

Bu ülkede ky iseniz paranoyak olmalısınız..

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Dolarda 4 haftadır ısrarlı bir yukarı istek söz konusu..
    Birileri IMF IMF diyor..(ben sanmıyorum)
    IMF gelince doların 3.5 a düşeceğini falan düşündürtmek istiyorlar insanlara..
    Nah düşer çok afadersiniz..
    IMF düşük kur istemez..
    Yukarı istek devam ediyor..
    Bugunkü faiz kararına rağmen yukarı sürdüler..
    Borsayı da bir el inatla tutuyor..

Didişmenin sonucu bakalım ne olacak.
    5.50 52 53 lere kadar çok rahat gideri var şu aşamada..
    Onun üstünde
    5.75

Sayfa 738/777 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •