Sayfa 388/777 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Yine burada mıydı yoksa diğer topik paylaşmıştım abd yüksek bir heyet yarın Türkiye ye gelecekmiş. Muhtemelen İran meselesi ardından Rusya meselesi konuşulacak. Olası İrana yaptırım yada müdahale de Türkiyenin yanlarında olmasını istiyorlarmış tüm bunlar altın ve dolar yatırımcısını olumlu etkilemez mi? Öyle sanıyorum ki şu İrana müdahale bir kaç sene içinde olacak.

Trump: Fed'in faiz artırması konusunda mutlu değilim

ABD Başkanı Donald Trump, Merkez Bankası'nın baskı altına alınmaması gerektiği ilkesini suistimal ederek, "Fed'in faiz artırması konusunda mutlu değilim" dedi
    19 Temmuz 2018 Perşembe, 20:23

ABD Başkanı Donald Trump Fed'in faiz artışlarını eleştirerek, Beyaz Saray'ın 20 yıldan uzun zamandır Amerika Merkez Bankası'nın para politikasına saygı duyarak, konuya ilişkin yorum yapmaktan kaçınması geleneğini ihlal etti.
    CNBC'ye röportaj veren Trump, Fed'in borçlanma maliyetini artırdığını ve ekonomiyi yavaşlattığını ifade ederek, "Bu konuda mutlu değilim. Ancak aynı zamanda Fed'e hangisi iyiyse onu yapmaları konusunda izin veriyorum" dedi. Trump röportaj esnasında Fed Başkanı Jerome Powell'ı ise "çok iyi bir insan" olarak niteledi.

Fed, Trump'ın göreve başladığı Ocak 2017'den bu yana 5 kez faiz artışı gerçekleştirdi.
    Bu haberden sonra DXY 94,98'e düştü..bulunmaz fırsat..

Değişen bir şey olmaz bence..önemli olan kişiye/kişilere bağlı olmayan DNA'lar, devlet gelenekleri yani..aşağıda..

Birde haberde, Trump; I am not happy about it. But at the same time I’m letting them do what they feel is best.â€

Yani hoşlanmasamda fazla yapcek bir şey yok diyor..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Eeeeee her seferinde genel geçer ekonomik kurallara uymazsan, atın intikamı her seferinde feci olur..biz gibi, kurunun yanında yaşda yanar..

Aşağıda bir kaç gün önce FED başkanı Powell'ın bir gazeteci ile yaptığı söyleşiden bir kesit var:

Ryssdal: There is a question that has to be asked '' actually a couple of them '' about the political environment in which this economy operates right now. Granting that the Fed has always been a source of political frustration for many in the executive branch, it's worth pointing out here that Larry Kudlow, the chairman of the president's National Economic Council, and the president himself have said they are low-interest rate guys. Larry Kudlow encourages the Fed to move very slowly on interest rates on the theory that rising interest rates would be a tricky thing for the president politically. Do you think it's appropriate for the White House to be not telling the Fed what to do, but saying these things in public?

Powell: Let me just say I'm not concerned about it, and I'll tell you why. We have a long tradition here of conducting policy in a particular way, and that way is independent of all political concerns. We do our work in a strictly nonpolitical way, based on detailed analysis, which we put on the record transparently, and we don't consider political considerat '' we don't take political considerations into account.

I would add though that no one in the administration has said anything to me that really gives me concern on this front. But this is deep in our DNA. For a long, long time the Fed has felt it important to conduct our business that way. I'm deeply committed to that approach. And so are all of my colleagues here.
    Kısaca Powell biz politik mülahazları dikkate almadan detaylı analizlerle kararlarımızı veririz..bunlar bizim DNA'larımıza kazınmıştır diyor..ayrıca yönetimden hiç kimsenin bu anlamda kendisine bir şey söylemediğini de ekliyor..
    Gerçi son cümleye bakaraktan direkt söylenmesede dolaylı olarak söylenmiş oldu artık..

Fakat bu söyledikleri ise pek fazla karşılaşılan bir durum değilmiş..ekleme yapalım..
    Son düzenleme : enki; 19-07-2018 saat: 21:12.

"Faizin bu kadar artması ciddi bir sorundur"

TİM Başkanı Gülle, "Türkiye'de Döviz bir taraftan artıyor, faiz bir taraftan. Dövizin artmasını ülke ihracatta taşıyabilir ama faizin bu kadar artması ciddi bir sorundur." dedi.

İsmail Gülle, "Türkiye'nin yavaş yavaş tekrar faizi aşağı doğru indirmesi gerek. Yukarı doğru beklenti çok daha farklı hastalıklara sebep olacaktır. Üretime, tüketime, ihracata zarar verecektir." diye konuştu.
    Bir kaç böyle yetkili/etkili ses duyuldu mu, işlem tamamdır..

4. Geçen aylarda dolarımın tamamını euroya çevirmiştim ve bunda deli tramp faktörünün olduğunu söylemiştim. ama 2 hafta önce Küresel kriz beklentim arttığından tekrar dövizimin yarısını mecburen dolara çevirdim çünkü krizin özellikle ilk anlarında margin call yiyenler mecburen dolar bulmak zorunda kalır ve bundan ötürü piyasada dolar bulmak zorlaşır bu neden olmasa tramp yüzünden dolar değil euro tutardım (bu faiz oranlarına rağmen) ama küresel krizin ilk anları doların en değerli olduğu anlardır yoksa tramp denen adam geldiğinden ötürü doların yüzüne bile bakmazdım. Hattta adam şimdiden mızıkçılık yapmaya başladı gibi. O yüzden dövizde sepet yapmak hatta az bir miktar da altın almayı daha uygun buluyorum kendime.

5. Bir de şu "Avrupa batıııyor"cular ve "1 dolar=1 eur olacak(!)"çılar yazmaya başladığında genelde parite diplerde oluyor.

Avrupa medeniyedin ve demokrasinin dolayısıyla da ekonominin kalbidir. Uzun vadede küresel sermaye ile tramp denen adamın arası fena halde açılacak para akımı Avrupa'ya hatta İngiltere'ye kayacak (bence)

Dünya geçiş aşamasında.

Unutmayın akıllı para dengesiz adamların yönettiği ülkeleri asla sevmez.
    Son düzenleme : vivatrader; 20-07-2018 saat: 17:18.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bir de şu "Avrupa batıııyor"cular ve "1 dolar=1 eur olacak!!!"çılar yazmaya başladığında genelde parite diplerde oluyor.

Avrupa medeniyedin ve demokrasinin dolayısıyla da ekonominin kalbidir. Uzun vadede küresel sermaye ile tramp denen adamın arası fena halde açılacak para akımı Avrupa'ya hatta İngiltere'ye kayacak (bence)

Dünya geçiş aşamasında.

Unutmayın akıllı para dengesiz adamların yönettiği ülkeleri asla sevmez.
    iyide paranin cogu akilli adamlarin elinde degil

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    iyide paranin cogu akilli adamlarin elinde degil
    sen öyle san mandrake..

aptaldan akıllıya doğru usulca transfer olan şeye para denir

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    sen öyle san mandrake..

aptaldan akıllıya doğru usulca transfer olan şeye para denir
    senin dedigini anliyorumda hani bir laf var. Piyasa olayi yanlis fiyatlandiriyor diye

Kendini cok akilli zanneden hedge yada mutual fund in basindaki adamlarda gorduk. Olayi yanlis anladiklari icin kontrpiye de kalan

mesela gunumuzden ornek verelim

Turk doviz piyasasi rahipe odaklanmis durumda ve ona gore fiyatlandiriyor dovizi

ama haberlerde okuduklari halde ABD senatosuna sunulan yasayi iplemiyorlar

Simdi kim akilli? Neyse belkide sacmaliyorum belkide sen haklisin

Sayfa 388/777 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •