Sayfa 276/651 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376 ... SonSon
Arama sonucu : 5205 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1. ıkınıp duruyor 1,80 de ..gün sonu pastaya bakarız..satıslar bloktu işbank..alışlar kısmen garanti kısmen marbaştı..gün sonu ne oldu o önemli..alımlarda en az satışlar kadar toplu olursa sorun yok..
    ''Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak..Unutma ;aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak...'' Nazım Hikmet

2. Aşağıdaki linkte Ahmet Mergen in dolar bazında guzel bir analizi var,0,57 direncine ( 2,14 tl) yolculuk ilk öncelikli hedef ve sanırım bilanço gelene dek yukarı yönlü temel gidişat devam edecek gibi. Bol kazançlı günler.

https://kanalfinans.com/raporlar/his...aliz-yorumlari

3.  Alıntı Originally Posted by oktare Yazıyı Oku
    Aşağıdaki linkte Ahmet Mergen in dolar bazında guzel bir analizi var,0,57 direncine ( 2,14 tl) yolculuk ilk öncelikli hedef ve sanırım bilanço gelene dek yukarı yönlü temel gidişat devam edecek gibi. Bol kazançlı günler.

https://kanalfinans.com/raporlar/his...aliz-yorumlari
    güzel analiz..hedef dolar bazında 2,14 tl dir demiş...ama bir de geçmişte 0,70 sent zirvesi varmış...o seviye de 2,62 yi işaret ediyor...tabi geçmişteki kar miktarı ile şimdi yaptığı kar çok farklı o yüzden de benim beklentim o seviyeleri geçmesidir...ölüsü 3 tl canlısı 5 tl olması gereken bir hissedir..bakalım bu hisseyi baskılayanlar nereye kadar baskılayabilecek...mızrak artık çuvala sığmıyor bu tahta yapıcı nasıl sığdıracak çok merak ediyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. aslında şirketin satış gelirlerinin içinde ihracatın payı %40 civarı idi...bu güne kadar yabancılar bakış açısı ile vede dolar bazlı hisseye bakmak hiç aklımıza gelmemişti...esasında yabancıların ağırlıkta olduğu veya ihracatın satışlar içindeki payı yüksek olan hisselere bir de dolar bazında bakmak daha doğru bir bakış açısı olur...

gerçi geçmişte sürekli temel analizini yaptığında normal şartlarda bu hissenin ederinin 3-5 tl aralığında olması gerektiğini söylüyorduk...bu bakış açısı da bizi doğru yolda tutmayı başardı...normalde akıl ve mantığımızın söylediğini yapmazsaydık gözümüz çoktan yılmıştı...gözümüzün gördüklerine inansaydık hisseyi daha 1,60 larda satmamız gerekirdi..ama gördüğünüz gibi ısrar ile vede sabır ile tutmaya devam ediyoruz...

bilançolar yaklaştıkça bilanço beklentili hisselerde ciddi hareketlenemeler oluyor...sağlam hisselerin en güzel yanı da budur...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. gentaşın kapanışı 1,82 oldu...bu güne kadar gördüğü en yüksek fiyattan kapatmayı başardı...günlük olarak da daha önce en yüksek 1,75-76 dan kapanmış idi...bu gün alıcılar çok iştahlı aldılar...şu anda böyle bir kapanış hissenin yarın ilk etapta alıcılı olacağını işaret ediyor...artık önümüzde bir direnç kalmadı dostlar buda hissenin çıkışta daha da engelsiz çıkacağını ve nisbeten rahatlayacağını gösteriyor...bundan sonra ilk hedefimiz 2,00 lar daha sonra da dolar bazlı 2,14 ler olacaktır...daha sonra da 2,62 dolar bazlı zirve hedeflenebilir ki buda mantığımıza uygundur...

6. bir de endekse bakıyorum ..endeksi %0,29 ekside görüyorum...buna rağmen çıkıştaki isteği çok güzel...demek ki hala ucuz görülüyor...elinde bulunduran herkese ben hayırlı olsun diyorum...

7.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    bir kahramanlik destanıdır gentas. Mazlumun yaninda zalimin karsisinda olmustur hep. endexe kafa tutar kimi zaman.
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bir de endekse bakıyorum ..endeksi %0,29 ekside görüyorum...buna rağmen çıkıştaki isteği çok güzel...demek ki hala ucuz görülüyor...elinde bulunduran herkese ben hayırlı olsun diyorum...
    İşte öyle bişiy.

Sayfa 276/651 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •