Sayfa 388/651 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 5205 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    patronlarin diger sirketleri demek

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.
    Bilançoda görünmeyen borcu yok di mi?neden endişelendiğinizi anlayamadım.ne olabilir?

2.  Alıntı Originally Posted by ISIKLAR Yazıyı Oku
    Bilançoda görünmeyen borcu yok di mi?neden endişelendiğinizi anlayamadım.ne olabilir?
    istirakten alacaklar yolu ile sirketin parasi hic edilebilir. istirak batarsa, biz de nakit sikintisina duseriz..bosuna ayri raporlanmiyor finansal raporlarda

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

3.  Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    istirakten alacaklar yolu ile sirketin parasi hic edilebilir. istirak batarsa, biz de nakit sikintisina duseriz..bosuna ayri raporlanmiyor finansal raporlarda

Şirket sahibi kötü ise bütün şirketler için böyle bir risk var.bu şirket sahibinden böyle bir beklentiniz mi var?neden böyle birşey olabileceğini düşündüz?

4.  Alıntı Originally Posted by ISIKLAR Yazıyı Oku
    Şirket sahibi kötü ise bütün şirketler için böyle bir risk var.bu şirket sahibinden böyle bir beklentiniz mi var?neden böyle birşey olabileceğini düşündüz?
    sadece sorguluorum...patron hissesi sonucta.

5. Bütün şirketlerin böyle riski var.iştirakla falan uğraşmazlar.şeker piliç açıklama gönderdi yem alamıyorum diye,feniş işcilerin parasını ödeyemiyorum dedi.Hop gümlediler.batmak için hiç iştirakle uğraşmazlar.paralar da bir sebeble uçar.hiç iştirakle bunu yapana rastlamadım.cevaplarınız için teşekkür ederim.

6. İlişkili taraf alacaklarına faiz işletilmesi kanunen zorunlu.Yasal Adat faizi hesaplanması gerekiyor.Kur farkı varsa bu da ayrı.

7.  Alıntı Originally Posted by FERİKÖY Yazıyı Oku
    İlişkili taraf alacaklarına faiz işletilmesi kanunen zorunlu.Yasal Adat faizi hesaplanması gerekiyor.Kur farkı varsa bu da ayrı.
    ticari alacaklara faiz isletilmiyor, ancak bu sirket bizim satis sirketimiz, biz kaca satiyoruz o kaca satiyor buna bakmak lazim, sadece satis dagitim mi yapiyor, yoksa al sat mi? eger bizim istirakimiz ise karliligindan faydalaniriz, bole ise sorun yok.

8. alacaklarin yuzde 25 i iliskili taraf ayrica bunlardan en fazla olan genpaz a yuzde 48 ortak, bunlar olumlu. finansman giderleri de az, kredilerin cogu tl..olumlu taraflari da yazayim da hatali anlasilmasin

Sayfa 388/651 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •