Sayfa 49/651 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon
Arama sonucu : 5205 madde; 385 - 392 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    Pollyanna'ya bile 365bin TL 'si için yılda 10.500 temettü versek cinnet geçirir heralde. Ne güzel siz mutlu oluyorsunuz.
    Benim için üzülmeyiniz,ortalama maliyetim 1.20 nin altında.

2. bu kadar hantal kağıt yoktur herhalde boşuna zaman kaybettim ytd.

kafama göre döndünya

3. Tahta yapıcı "senenin kastıranı" ödülünü almak için epeyce gayret sarfediyor ve oldukça başarılı.
    Kastır kastırabildiğin kadar, inceldiği yerden kopsun ey ty
    YTD

4. Screenshot_2017-06-05-17-57-54.jpg

1.40 destek olarak görünüyor. Alt banda değmiş. Destek çalışır ise hedef 1.80

Uzun yıllar yatırımcısı ile akraba ilişkilerini sıkı tutmuş

Artık kuşlar yuvadan uçmalı.

Yatırım amaçlı değildir.

5. Bu şirket 15-20 yıl öncesinde borsanın en iyi şirketlerinden biri idi. Ne zaman parayı kaçırmak için bir sürü şirket kurdu o günden beri belini doğrultamıyor daha doğrusu doğrultturmuyorlar.

Hammaddeyi kendi kimya şirketinden alıyor, ürünü kendi şirketine sattırıyor arada olan buna oluyor.

Bunun gibi uğraştığım bir şirket var bir de bununla uğraşamam diye düşünüyorum ama göz ucuyla da takip ediyorum.

6. Mesela Genpaz Orman Ürünleri Dağıtım Paz. A.Ş. için faaliyet raporunda Gentaş ın üretim konusu mamullerin pazarlama,satış ve dağıtımı faaliyetleri için kurulmuştur diyor. Madem öyle Gentaş bu şirketin niye %100 üne değil de %48'ine sahip. Gentaş bu şirkete ürettiğini cüzi bir karla verse bu da piyasa fiyatından satsa kim ne diyecek.

Aslında bu şirketi ilişkili taraf işlemleri açısından kurcalasan neler çıkar neler. Ama bunun için uzun süreli bir mücadele gerekir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
     Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Bu şirket 15-20 yıl öncesinde borsanın en iyi şirketlerinden biri idi. Ne zaman parayı kaçırmak için bir sürü şirket kurdu o günden beri belini doğrultamıyor daha doğrusu doğrultturmuyorlar.

Hammaddeyi kendi kimya şirketinden alıyor, ürünü kendi şirketine sattırıyor arada olan buna oluyor.

Bunun gibi uğraştığım bir şirket var bir de bununla uğraşamam diye düşünüyorum ama göz ucuyla da takip ediyorum.
    sn yarımada

gentaş için söylemiyorum ama bu şirketler arası transfer işlerini ispat ettiğinde
    adamın dötündeki donu bile alırsın almak istedikten sonra. Bu gelişmiş olan ülkelerde böyledir.

ispat basittir bu işin kompedanı olan fonlar var adamlar senin mizanını senin yeminli mali müşavirinden önce yapmış oluyor.
    yeterki senle uğraşmak istesin senden ekmek çıkacağını bilsin.

ama şirket zaten tahtaya böyle birileri geldiğinde kendine çeki düzen vermesi gerektiğini hisseder.yapar yapmaz keyfi bilir kazanıp kazanıp vergi dairesine ödemektense doğru yolun dalavereden kaçmak olduğunu bilirler.

aa bilmedi mi o zaman bildiriveren birileri mutlaka çıkar.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Sayfa 49/651 İlkİlk ... 3947484950515999149549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •