Sayfa 259/651 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359 ... SonSon
Arama sonucu : 5205 madde; 2,065 - 2,072 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Fekete Yazıyı Oku
    Keko selamlar...öncelikle yeni yılın sağlık huzur ve mutluluk içinde bol kazançla geçirmenizi diliyorum...işlem hacminin düşük olması ne anlama geliyor...şimdiden teşekkürederim...saygılar
    fiyat özelikle zirvelerinde iken en yüksek işlem hacimleri yapar ki o vakitlere ben satış eşiği diyorum...(yakın zamanda 1,80 ler görülmüş idi ) daha sonra hisseler zirvelerinden aşağıya doğru işlem hacmini düşüre düşüre inerler...en son çıkış yapmadan önceki günlerdeki stabil oldukları vakitlerdeki işlem hacmine inerler...işte o vakitleri de ben alış eşiği olarak değerlendiriyorum..

işlem hacminin en düşük seviyeye inmesi hissenin dinlendiğinin işaretidir...hisse o vakitlerde düşüş marjını çok çok kısar o yüzden de risk minimuma yakındır...daha bir iki gün önce banvitte düşüş riski minimuma yakındır demiştim..

şimdi ben gentaşın işlem hacimlerine bakayım dedim..

28 aralıkta en düşüş 1,68....en yüksek 1,73 ü görmüş ve işlem hacmi de 2 milyon tl olmuş...
    29 aralıkta en düşük 1,68....en yüksek 1,71 i görmüş ve işlem hacmi de 1,4 milyon tl olmuş..
    2 ocakta ise en düşük 1,68...en yüksek 1,71 i görmüş ve işlem hacmi de 2,4 milyon tl olmuştur...

28 ve 29 aralıkta hisse en düşük işlem hacimlerinden birini yaşamıştır...hisse bu şekli ile ben buralarda dip yaptım demek istemiştir...dolayısı ile o günlerde alım minimuma yakın risk içermektedir...bu gün ise işlem hacminin 2,4 milyon tl ye çıktığını görüyoruz...hissenin yaptığı prim ise sadece bir kademedir...endeksin %2 çıktığı bir günde sadece bu kadar az çıkması ve işlem hacminin önceki iki güne göre artmış olması hissenin bu gün bazı kişiler arasında el değiştirdiğini gösteriyor..

yani iyi endekse uymayıp çıkmaması hissedeki bazı kişilerin satış yapmasına , hisseyi dip görüp almak isteyenlerin de almasına neden olmuş ve buda bir miktar işlem hacminin artmasına neden olmuştur...olumlu endekste hisssenin çıkmaması da bir baskı unsurudur ki bu gün bazı kişilerin bu hisseden çıktığını gösteriyor..buda bir dökme şeklidir...

ben bu seviyeleri hala dip görüyorum ki bu gün 1,70 ile maliyet yaptım...hisseye güveniyorum ve inanıyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. 29 aralıkta gentaş 1,4 milyon tl işlem hacmi yaparak son günlerin en az işlem hacmini yapmıştır...hisse kendince ben 1,68 de dip yaptım demiştir...bu gün hisseye inanların bir miktar alışları olmuştur (bunlardan birisi de benim ve ileride diğer sermayemin kalan kısmını da buraya getirmeyi düşünüyorum ) bu hissenin bundan sonraki günlerde de güçlenerek çıkmasını ilk etapta geçemediği 1,76-80 seviyelerini test etmesini bekliyorum...

gönlümüz bu absurt direncin bir an önce geçilmesinden yanadır...bakalım nasibimizde neler olacak ???
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by RAVİ Yazıyı Oku
    osuruktan direnc icat etti meymenetsizler
    Hisse talep talep talep gelmeli başka yolu yok. Bu menfaat budalalarının kahramanlıklarından kurtulmanın yolu dirençlerini ellerine vermekten geçiyo

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bu hissedeki speğin derdi , toplayabildiği kadar toplamak. frene basabileceği bir ortam olduğunda hemen basıyor. istemeye istemeye yukarı sürüyor. ky nin talep etmeyeceği fiyata kadar çekip bekletiyor. özellikle gün sonunda , talebin azaldığı anda fiyatı aşağı çekiyor. lakin şu ortamda , diğer hisselerin fiyatı uçmuş, mal toplaması çok güç. muhtemelen piyasaya satış gelmesini bekliyor. yoksa fiyatının buralarda olmaması gerekirdi.

5.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    bu hissedeki speğin derdi , toplayabildiği kadar toplamak. frene basabileceği bir ortam olduğunda hemen basıyor. istemeye istemeye yukarı sürüyor. ky nin talep etmeyeceği fiyata kadar çekip bekletiyor. özellikle gün sonunda , talebin azaldığı anda fiyatı aşağı çekiyor. lakin şu ortamda , diğer hisselerin fiyatı uçmuş, mal toplaması çok güç. muhtemelen piyasaya satış gelmesini bekliyor. yoksa fiyatının buralarda olmaması gerekirdi.
    👍

Lenovo A7000-a cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. En sevdiği şey şişirip şirip vırmk

Sent from my iPhone using hisse.net

7. patron geç uyandı heralde yeni aşağı salmaya başladı
    ''Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak..Unutma ;aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak...'' Nazım Hikmet

8. Yer Çekimi < Gentaş çekim gücü

Sayfa 259/651 İlkİlk ... 159209249257258259260261269309359 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •