Sayfa 280/651 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon
Arama sonucu : 5205 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1. dün 1,80 den satışa koyduğu 1 milyon lot hisseyi piyasa hüpletip hepsini yutmuş iken gentaş fiyatı düşmedi ama bu gün dün yaptığı işlemin açıklamasını yaptı hisse 1,77 lere düştü... benim maliyetim ortalama 1,71 lerdedir...maliyetim nisbeten yüksek olmasına rağmen korkum yoktur...istediklerini yapsınlar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. arkadaşlar geçmişte gentaş yönetimine bir meil atmıştım bir süre takip etmeme rağmen cevap gelmemişti..bu gün başka bir işim için hotmailime girdiğimde cevabın geldiğini gördüm..bu cevabı burada paylaşmak istiyorum...niyazi bey mümkün olduğunca sorulara cevap vermiş bende kendisine teşekür ediyorum..ileride başka sorularım da olacak...

sayın gentaş yetkilileri 2017 üçüncü çeyreklerde çok güzel bir bilanço gönderdiniz...öncelikle sizleri tebrik etmek istiyorum..sizlere bir kaç sorum olacak ??
    1-bu güzel bilançonun devamı gelir mi ? bu güzel bilanço bir seferlik gelen siparişlerden dolayı mı oluştu ??

2-iştirakınız olan genpaz ın hisse satışları son iki aydır 2 milyon adeti geçti...bu satışlar devam edecek mi ?

3-italyadaki iştirakinizi satacaz demiştiniz ama hala ordan zarar geliyor bunun nedeni nedir ?

4-dolar ve euronun yükselmesi gentaşa yarar mı sağlar ? zarar mı ? yani döviz bazlı yükümlülükleriniz mi daha çok yoksa satışlarınız mı ??

kısacası şirket menfaatlerini düşündüğünüzde ,dövizin çıkmasını ister misiniz ?

5-hammadde alışlarınız dövizle mi ?

Tebriğiniz için Teşekkür ederiz. Aşağıda sorularınızı cevaplandırmaya çalıştım.

1-Bilançonun devamı ile ilgili olarak, şirketimiz mevcut sipariş ve üretimlerini gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Hedefimiz her zaman büyümeyi sürekli kılmaktır.
    2-İştirakimiz Genpaz’ın Hisse satışı kendi finansal yönetimleri ile ilgilidir. Konu hakkında detaylı bir açıklama şu an için yoktur. Önemlilik arz edend bir hususta KAP’ta açıklama yapılır.
    3-İtalya’daki Bağlı ortaklığımız Gentaş Italy’nin satışı diye herhangi bir açıklamamız yoktur. Ticari olarak faaliyetine devam etmektedir.
    4-Dövizin limitler dahilinde yükselmesi her ihracatçı gibi şirketimiz için de avantajlıdır. Yükümlülüklerimizin bir kısmı döviz bazlı olsa da gelirlerimizin de önemli kısmı döviz bazlıdır. Finansal Raporlardan inceleyebilirsiniz.
    5-Ürünlerimizin hammaddesi ithal ürünlerden de oluştuğu için döviz veya döviz bazlıdır.
    Ancak bilmenizi isteriz ki, raporlardan da görebileceğiniz gibi döviz bazında ithalat ve ihracat dengesi vardır.

Bilgilerinize sunar, İyi Çalışmalar dileriz.
    Saygılarımla,
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. yakında bir kaç soru daha sormak istiyorum..bakalım onlara ne cevap verecekler ??

4. gün ort. şu ana kadar 1,79 küsür..kapanış ne olacak bakalım?
    ''Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak..Unutma ;aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak...'' Nazım Hikmet

5.  Alıntı Originally Posted by nlkpln Yazıyı Oku
    gün ort. şu ana kadar 1,79 küsür..kapanış ne olacak bakalım?
    biraz önce aracı kurumuma sorduğumda 110 bin lot alışta ve yine 111 bin lot da satışta olduğunu söylemişlerdi...yani dengelenmiş idi...gönlüm kapanışın 1,79 olmasından yana...hisse satış haberi bazı arkadaşların moralini bozdu o yüzden de bir miktar satış yaptılar...bizim de bozulda ama bizim moral bozulmadı...nasıl olsa alıştık...1,32 den beridir satıyorlardı zaten...

6. kötü kapanış yaptık dostlar...endeksin %1,1 düştüğü bir günde biz %2,75 düştük...bu düşüş biraz da psikolojik oldu...patronlar artık bir yerlerine kınayı yakabilirler...yatırımcının moralini bozmakta üzerlerine yoktur...ama inadım inattır bu gün satmadım yarın da satmayacağım...taki bilançoyu görünceye kadar...

7. 1.5 lerde bilançoyu gördüğümde bana göre yarı fiyatında dediğim hisse.. peki şirket sahiplerine göre öyle değil mi??? neden satarlar ucuzsa şirket hisselerini.. bu filmi çözemedim...

bu filme senaryo üreten var mı???

8. Çelikmiş genpazmış bunların sattıklarını kendileri alıyor moralinizi bozmayın hisse ilgi gördüğü için sadece satış satış algısı oluşturmaya çalışıyorlar bu seviyeden milyon milyon satmak işlerine gelmez bence malınıza sahip olun ederinin altına vermeyin derim BIST te ucuz kağıt kalmadı bizim uyuz eşek bile kıymetli oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 280/651 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •