Sayfa 384/651 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon
Arama sonucu : 5206 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1. Bir de yaptıkları adiliklerin yanlarına kalacağını sanıyorlar ancak herkes farkında aslında büyük risk alıyorlar yapılan işlemlerin zaman aşımı süresi TTK ya göre 10 yıl denetlenebilir bir bakmışsınız 4 koldan çökmüşler bu esnaf kafalı sonradan görmelere

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Son 4 yıldır hisse üzerinde toplama operasyonu var, türlü bilanço oyunları gentaş İtaly, 4K gibi şirketleri kullanarak karı düşük göstermeye çalıştılar. 2015 öncesi net karın %40 dan fazla nakit temettü dağıtılırken, son 2 yıldır bu oran %25 e düşmüş durumda.
    Tahminimce topmala operasyonunu tamamladıklarını düşünüyorum.
    Bundan sonraki adım Genart’ın kalan hisselerinin tamamını satmak olacaktır. Tabiki satılan lotlaları yine patron toplayacaktır.
    Ben genart’ın hisse satışı bitiği an, hissede hızlı bir yükseliş bekliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Yatas da 1.00 lirada uzun sure sürünmüştü.. yeni yatas bence gentas. Ytd. Benim hedefim 5.00 . Olmamasın icin de neden yok. Ytd.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Gentaşın patronları tam bir şark kurnazı ve karı çeşitli çakallıklar ile kendilerine aktarmaktalar bir gün denetime tabi tutulduklarında ve kanıttırıldağa zaman yüzlerini görmek isterim.

Ha denetim olmaz ilahi adalet olur... veya bir deli çıkar kaybedecek bir şeyi olmayan belli mi olur...

hayırlısı..

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

5.  Alıntı Originally Posted by dermite Yazıyı Oku
    Yatas da 1.00 lirada uzun sure sürünmüştü.. yeni yatas bence gentas. Ytd. Benim hedefim 5.00 . Olmamasın icin de neden yok. Ytd.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bunlarda olan dalavere devam ettiği sürece yataşın y'si bile olamazlar. Yataş sermayesinin 1/10'u kadar kar ederken revizyona gitti şimdi sermayenin 1,5 katı kar ediyor. Bu da gentasin yıllık 165milyon kar etmesi demek . Sence o parayi göstere göstere bilançoya yansıtırlar mi? Yataş olabilmesi için bize böyle malzemeyle böyle tabloyla gelsinler. Çürük domatesleri elmas diye şirkete kakala kakala gelen karı huplet nereye kadar?

6.  Alıntı Originally Posted by kanepe Yazıyı Oku
    Her şeye rağmen pd ve fk oranları en iyilerden
    Biraz akıllarını başlarına alsalar kar da uçar
    borsadaki fiyatta
    Bir de faizler ne olursa olsun borsacı borsadan başka bir şey düşünemez
    Döviz bile almayan bir sürü insan var
    Onun ezberi borsa
    Ezberleri yıkmak da o kadar kolay değil sn behzat..
    Değerli kardeşim;söylediklerinde tamamen haklısın. Şahsım 27 yıldır hergün her saniye borsadayım.Faizlerin %120 olduğu zamanlar da borsadaydım.Ancak o zamanlar aktif yatırımcı sayısı 3,3 milyon civarındaydı.Şimdi istatistikler aktif yatırımcı sayısının 35 binlere düştüğünü söylüyor.Uzun zamandır borsadaysanız 7-8 yıl öncesine göre bile borsanın ne denli sığlaştığını farkediyorsunuzdur..O zamanlar yatırımcıların ben dahil ekonomiden pek fazla anladıkları yoktu.Şimdi herkes ekonomist oldu.Evet, borsa tiryakiliği sigara tiryakiliğinden daha vazgeçilmez ama yatırımcı sayısını değiştirecek en büyük etken mevduat faizlerinin ve enflasyonun düşük olup milletin faiz harici alternatif yatırım araçlarına yönelmesi olacaktır.Zaten yazımın başında da faiz temettü ilişkisini bu yüzden yorumladım.
    Döviz bile almayanlar var yorumunuz da doğru.Haklılar...2001 yıl 3 Kasım'da dövizin çıktığı en yüksek seviye 1773 TL idi.Geçen 16,5 yılda artış ortada.Oysa bundan sadece 12 yıl önce EGEEN 3 TL idi.O tarihten beri verdiği temettülerle 150 kat arttı.
    Gelelim patronların akıllarını başlarına alıp almamalarına...
    Bizim mantığımız göre doğrusu sizin dediğiniz gibi ama onlar çıkarlarını kendi politikalarında görüyorlar.Gentaş'a yatırım yaptığım tam 8 yıldır bu üçkağıt politikları hiç değişmedi.Artık numara yapacakları bir şey kalmadığını düşündüğüm zaman bile akla hayale gelmeyecek numaralarını görüyorum.Bunlar yakın zamana kadar senedin speki olan O.A'yı bile bıktırıp senetten çıkardılar.Bu sebeple Gentaş'ta alış ve satış zamanlaması konusunu daha dikkatli ayarlamam gerektiği bilinciyle haraket ediyorum.

7. 1.71 kademesine bir sapık dadanmış
    emri giriyor sonra siliyor ya 1 gün oyun oynamayın şunla ya

8. %6 net temettü, %8 bedelsiz
    Hayırlı olsun

Sayfa 384/651 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz