Sayfa 1000/1001 İlkİlk ... 50090095099099899910001001 SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,993 - 8,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    halkın geçimi ve büyüme zaten olmayacak. HAZIRMIYIZ HAZIRIZ ! Aklara çağrımdır dolarıma el koyun. doları yasaklayın.
    Politikacının buna izin vermemek için elinde yeternce araç var. (daha fazla dış borçlanma, siyasi tavizler , kgf gibi sistematikler ile yüksek enflasyona izin vererek hormonlu büyüme yaratma).

İnan bana bütün bunlar bir 5-6 sene daha idare eder. Ve politikacı bu yönde seçimini yapacaktır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Politikacının buna izin vermemek için elinde yeternce araç var. (daha fazla dış borçlanma, siyasi tavizler , kgf gibi sistematikler ile yüksek enflasyona izin vererek hormonlu büyüme yaratma).

İnan bana bütün bunlar bir 5-6 sene daha idare eder. Ve politikacı bu yönde seçimini yapacaktır.
    yapsın benim dolarıma yarar bu hareketler. şimdi siz bana söyleyin dolarımı elimden niye almıyorlar? KORKUYORLAR MI?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Cari açık veremez diye kanun koymadan önce serbest piyasa rejimini terk etmek gerekir. Serbest piyasa ekonomisinde bu şekilde bir kanun teknik olarak mümkün değil.
    İşimiz espri..zaten öyle bir madde olsaydı..şimdiye kalmaz, kalsa bile bir KHK'ye bakardı..

Mal bulmuş mağribi gibi üstüne atlanırdı..

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Dünyanın mutlaka büyüyeceği ve durağanlaşacağı zamanlar olacaktır. Ancak dünyanın performansı her zaman Türkiye'den iyi olacağından (dünyada Türkiye'ye nazaran daha az hormonlu büyüme gerçekleştiğinden)

Türkiye içerideki genel kötü durumunu dünyanın kötü olduğu sürelerde köprülemek için zombie modunda yaşamayı öğrenmesi gerekli. En azından dünyanın durağanlaştığı dönemlerde hayatta kalabilmek için.

Şu an zombie moduna giriş aşamasının başındayız. Alışacağız. Zira herkes kendine biçilen donu giyer.
    Genel olarak yazayım..

Dünyanın GSMH 80 trilyon dolar civarında..ve şu anki global büyüme ancak borç ödemeye yetiyor şu sıralar..

2007-2008 yıllarında dünyanın borcu genellemeyle 75 trilyon dolardı..şu son 10 senede yenilen içilen borçlar ile 230 trilyon doların üzerine çıkıldı..BIS'in rakamları..

Kimi yedi içti bu paraları..kimi yatırımlara yönlendirdi...büyük çoğunluğu yedi içti ama..

Esasen ''zombie mod' açık şu sıralar..havalar açık ve güneşli olduğundan pek hissedilmiyor..

Esas akıbet havalar kapandığında yaşanacak..

Siz sanırım havaların pek kapanmayacağını düşünüyorsunuz..belki olabilir, tüm çabalar o yönde..

şimdi önümüzdeki bu dönem halkın kendilerine anlatılan hikayelerin (ekonomi super, dunya bizi kıskanıyor) yalan olduğunu anlamaya başlayacakları dönem.

ne zaman "makam arabaları savurganlığına" çerez parası diyen zihniyete "oop arkadaşım hikaye anlatma" der o zaman iyiye gidişin başyacagına inanabiliriz.. şu ana kadar ancak halkın bir kısmı bu ve benzeri sorumsuz beyanlara tepkili oldu..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Esasen ''zombie mod' açık şu sıralar..havalar açık ve güneşli olduğundan pek hissedilmiyor..

Esas akıbet havalar kapandığında yaşanacak..

Siz sanırım havaların pek kapanmayacağını düşünüyorsunuz..belki olabilir, tüm çabalar o yönde..
    Zombie modunun gerek politika yapıcılar gerekse halk açısından önemli bir avantajı var. Hem güneşli zamanlarda hem de hava sertleştiğinde zombie'nin ne canı yanıyor ne de acıkıyor. En sert hava koşulları dahi zombie'yi etkilemiyor zira hiç bir şey hissetmiyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    ben LPG kullanıyorum beni ilgilendirmez. ucuzdan satan bir istasyonum var adam sanırım sanayi gazını satıyor. haha beni ilgilendirmez. Bu ülke böyle vergiden kaçabildiğin kadar kaçacaksın vermeyeceksin.
    Abicim bir yandan 2005 model arabaya biniyorum, LPG'yi ucuzdan alıyorum diyorsun..diğer tarfatan dolarıma el koysunlar diyorsun..

Bari arabayı felan yenile, parayı harcada kimse el koyamasın..sefan olsun..

Neyse sayfa sayısı 1000'i geçmiş..birazdan moderatör damlar..

7. Şimdi benim 3,75 den dolar almam hayal mi oldu...
    Abiler anlalar bir akıl verin ne yapayım ben kime gideyim zılgıt:

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

8.000 mesajı geçmiş bu defa güneysuya bırakmadan açalım güneysunun açtığından çok bişey anlamadım
    yenisi burada buyrun
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...39#post1885139
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 1000/1001 İlkİlk ... 50090095099099899910001001 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •