Sayfa 362/1001 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "2016'dan 2017'ye, servetteki değişim hane halkı düzeyinde ölçüldüğünde; artışta ilk üç sırada ABD, Çin ve Almanya gelirken, düşüşte; Japonya, Mısır ve Türkiye geliyor. Yetişkin başına servette değişimde en çok artanlar Polonya, İsrail Güney Afrika gelirken, düşüşte yine aynı üçlü (Mısır, Türkiye ve Japonya) yer alıyor.

İşin en çarpıcı tarafı; Türkiye'de toplam servet düşüşü yaşanırken, dolar milyarderi sayısının 6 kişi artması. Çok daha çarpıcı tarafı da şu; 2013'te "kırılgan beşli" olarak adlandırılan gelişen ülkelerden sadece Türkiye'nin milyarder sayısı artmış. Diğerlerinin milyarderleri azalmış. "

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...liyiz-40649318

Fakirleşirken zengin sayısının (dolar milyarderi sayısı) arttığı bir ülkeyiz.

Sosyal adaletten bahseden, simit çay eleştirisiyle 15 sene önce başa geçan bir yönetim için utanç verici olmalı.

Ama sizce utanan var mıdır?

Bunların piri, the rahmetli Özal da zengini sevdiğini açıkça beyan etmişti.

Ama burası öyle bir garip ülke ki, reis, muhtarlar toplantısında, "ben zengini severim " dese, "Türkiye seninle gurur duyuyor" avazesiyle alkışlanır.

Milli gelirden payımıza düşen (!) bu pay bile bence çok bize...
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 18-11-2017 saat: 13:42.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    "2016’dan 2017’ye, servetteki değişim hane halkı düzeyinde ölçüldüğünde; artışta ilk üç sırada ABD, Çin ve Almanya gelirken, düşüşte; Japonya, Mısır ve Türkiye geliyor. Yetişkin başına servette değişimde en çok artanlar Polonya, İsrail Güney Afrika gelirken, düşüşte yine aynı üçlü (Mısır, Türkiye ve Japonya) yer alıyor.

İşin en çarpıcı tarafı; Türkiye’de toplam servet düşüşü yaşanırken, dolar milyarderi sayısının 6 kişi artması. Çok daha çarpıcı tarafı da şu; 2013’te “kırılgan beşli†olarak adlandırılan gelişen ülkelerden sadece Türkiye’nin milyarder sayısı artmış. Diğerlerinin milyarderleri azalmış. "

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...liyiz-40649318

Fakirleşirken zengin sayısının (dolar milyarderi sayısı) arttığı bir ülkeyiz.

Sosyal adaletten bahseden, simit çay eleştirisiyle 15 sene önce başa geçan bir yönetim için utanç verici olmalı.

Ama sizce utanan var mıdır?

Bunların piri, the rahmetli Özal da zengini sevdiğini açıkça beyan etmişti.

Ama burası öyle bir garip ülke ki, reis, muhtarlar toplantısında, "ben zengini severim " dese, "Türkiye seninle gurur duyuyor" avazesiyle alkışlanır.

Milli gelirden payımıza düşen (!) bu pay bile bence çok bize...
    Annemim bir lafı vardır fakir zaten fakir olmayı hakettiği için fakirdir. Doğrumu tartışılır ama bu ülkede A KE PE ye en çok oy veren kesim zenginler mi fakirler mi ? Ben çevremde gördüğüme bakarım, adam BIM de 1400 Tl asgari ücretle çalışıyor , 15 yıl boyunca yaşam standartında ileri doğru ufacık değişiklik olmamış ama AKP ilk seçimde yeterli oyu alamadığında kara yasalara bürünüyor. Şimdi bu adam ve benzerleri daha fazla sürünse acıyacak`mıyız yoksa onlar gibiler yüzünden bizde kaybettiğimiz için onlardan daha fazla mı nefret edeceğiz ? Seçim ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Yerle gök arasında bir yerlerde.
    Gönderi
    772
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Son dakika : TCMB: Türk lirası uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalelerine başlanmasına karar verilmiştir.

2017 yıl sonuna kadar vadeli döviz satım pozisyon tutarının en fazla 3 milyar ABD doları olması planlanmaktadır. İhale takvimi aşağıda yer almaktadır. 2018 yılında gerçekleştirilecek ihalelere ilişkin takvim kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.*
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    ihale tarihleri :
    Bist aşağı yöne eğilimli, sıcak siyasi gündem(abd, ırak, suriye, ab) ve hukuki (sarraf) olaylar tazeliğini koruyor, bu hamle doları 350M pazartesi ihalesiyle aşağı çekebilir mi?
    Çekerse ne kadar aşağı çekebilir?
    Dolar öngörüleriniz kısa vedede nedir?

4.  Alıntı Originally Posted by AlsatSatal Yazıyı Oku
    Bist aşağı yöne eğilimli, sıcak siyasi gündem(abd, ırak, suriye, ab) ve hukuki (sarraf) olaylar tazeliğini koruyor, bu hamle doları 350M pazartesi ihalesiyle aşağı çekebilir mi?
    Çekerse ne kadar aşağı çekebilir?
    Dolar öngörüleriniz kısa vedede nedir?
    doların yukarı gitmese için sayfalar boyu analiz yazılabilir bilen varsa aşağı gitmesi için olası veya varolan sebepleri yazsın.

benim aklıma gelenler katar parası ve olası birkaç büyük özelleştirme veya iran a müdahale sonrası gelebilecek olası para akışı ( ne kladıysa artık içeride)

5. sayın:Erol MÜTERCİM lerin tesbitleri, yorumları, öngörüleri. dolarda yükseliş kaçınılmaz'ı desteklemeye devam ediyor.

onu bunu bosverin, yakin bi zamanda secim olur mu ; onu deyin hele..
    bi seyler oluyorsa bi sebep icindir, sonuc ortaya cikmadan sebebi bulmak gerek diyeyim sadece..

7. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, New York Güney Bölgesi eski savcısı Preet Bharara, Savcı John H Kim ve diğer savcılık görevlileri hakkında soruşturma başlattığını açıkladı...

haber bu. ne gülelim, ne de aglayalım. dolar istiflemeye devam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Erol Mütercim'e göre iç savaş, bölünme, iktisadi ve sosyal çöküş...

İnsanın içi kararıyor.

Aynen felaket tellalları gibi..

Dünyaya meteor çarpacak, yanardağlar dünyanın sonunu getirecek...

Öleceksek ölelim yahu.

Her gün aynı terane çekilmiyor.

Sayfa 362/1001 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •