Sayfa 790/1001 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Kim o aselsan alanlar onlarada gecmis neyine dalga geciyorlar ki
    koskoca basgan aselsanla bitcoin arasinda kiyaslama yapip birde ayni kefeye falan mi koymaya calisiyor..
    banucan a cok kisi uyari yapti bi anda zengin olma hayali guneu kore ve bize ozgu bi hastalik zannedersem..
    bu arada;
    bitcoin 20 bin dolari zorlarken bloomberg denilen mecrada guzel pazarladilar millete, 1 kisinin haberi varken 10 kisinin haberi oldu, 10 kisi 1 kisiye guzel para kazandirdi..

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Doların Tl karşısında düşüşü daha doğrusu `MUŞ` gibi yapmasının benim gördüğüm iki temel sebebi var, 1. si global olarak Doların değer kaybetmesi( buna rağmen Tl fazla değer kazanamıyor) ikincisi 1 şubat 2018 MB 3.70 USD /TL uzlaşma fiyatı.Bu birilerinin cebine para aktarma tam olarak hangi firmalara tanındı ve tam rakam nedir ( 1 Milyar Dolar diye biliyorum) bilmiyorum ama siz bu hakka sahip bir firmaysanız ve size 3.70 uzlaşma fiyatından Dolar farkı verilecek olsa Dolarınızı 3.80 li fiyatlardan satmazmıydınız !...
    Ben fani bir KY olarak Dolarlarımı satacak olsam 1 Şubat sonrasını beklerdim. Ayrıca şunu unutmayalım, TÜRKİYE bir savaşa girmiştir bunun ülkeye ciddi ekonomik maliyeti vardır.
    sözde serbest piyasa ama yandaş firmaysan daha ucuza dolar alma hakkı oluyor,mb kaynakları bu firmalara aktarılıyor. ve MB döviz satmamış oluyormuş. BAK SEN bir bunlar akıllı herkes salak. USDTRY epey bir süredir MB rezervleri ve üçlü koalisyonun FX oyunları ile baskılanıyor. Bunu görüyorum ve dolar tutmaya devam ediyorum.

3. Türk Telekomda bankalar dönemi

Türk Telekomun yüzde 55ine sahip Otaa kredi veren ve geri alamayan en büyük üç bankanın Ulaştırma Bakanlığı ile anlaştığı ve sürecin hukukileştirilmesine karar verildiği öğrenildi. Bankaların nihai amacının Otaşın iflasını isteyerek ya da anlaşarak sahibi olmak, bu yolla alacaklarını tahsil etmek olduğu görülüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/turk-tele...onemi-40718446

Donuk-batık adı her neyse bankacılık kanuna göre bilançolarında 3 milyar ABD Dolarcık kaynak ayırmaları gerekirkene ,bizimkiler şapkadan yeni tavşan çıkarmak istiyorlar. Bakalım Hariri ailesi bu talebe nasıl bakacak , OTAŞ Hisselerini bankalara devredecekler mi yoksa 5 milyar ABD dolarcık bir miktar daha mı talep edecek ...Zateni bir bizimkiler uyanık...

Normalde olsaydı 3 milyarlık bilançoda yer ayırlıması faizleri patlatırdı...
    Allah biliyor ya bankaların elinde böyle kaç tane kredi dosyası vardır...
    Canlı gibi gösterip yürütüyorlar...

4.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    gunluk takip edilecek noktalar;
    3.818
    3.832
    3.851
    direncler bu sekilde..
    3.77 altinda 3.756 gorulebilir , daha da gevserse 3.734 alim yapilabilir..ytd

bu grafik doğru mu bakabilrmisin. Teşekkürler
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

5. Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Kim o aselsan alanlar onlarada gecmis neyine dalga geciyorlar ki
    Onlar bizim sembollerimiz olmalı.

Ben öyle kullandım.

Hani hep BİST'te akıllıca hisseler seçip, uygun zamanda al-sat yapan zeki akıllı kimseler...

Bizim gibi moruk, tutucu, gerzek yatırımcı değil onlar. Genç, cevval, çağdaş, yetenekli.

Paraya para demiyorlar.

Bizim dünyalarımız farklı onlarla...

7.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Türk Telekomda bankalar dönemi

Türk Telekomun yüzde 55ine sahip Otaa kredi veren ve geri alamayan en büyük üç bankanın Ulaştırma Bakanlığı ile anlaştığı ve sürecin hukukileştirilmesine karar verildiği öğrenildi. Bankaların nihai amacının Otaşın iflasını isteyerek ya da anlaşarak sahibi olmak, bu yolla alacaklarını tahsil etmek olduğu görülüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/turk-tele...onemi-40718446

Donuk-batık adı her neyse bankacılık kanuna göre bilançolarında 3 milyar ABD Dolarcık kaynak ayırmaları gerekirkene ,bizimkiler şapkadan yeni tavşan çıkarmak istiyorlar. Bakalım Hariri ailesi bu talebe nasıl bakacak , OTAŞ Hisselerini bankalara devredecekler mi yoksa 5 milyar ABD dolarcık bir miktar daha mı talep edecek ...Zateni bir bizimkiler uyanık...

Normalde olsaydı 3 milyarlık bilançoda yer ayırlıması faizleri patlatırdı...
    Allah biliyor ya bankaların elinde böyle kaç tane kredi dosyası vardır...
    Canlı gibi gösterip yürütüyorlar...
    yuh be herifler borç ödeyeceğine kar transferi yapmışlar. TT'Nin özelleştirilmesi en berbat işlerden biriydi,zamanında uyradık gericisin dediler. GÖRDÜK REZALETİ.
    Grubun kar payı olarak yurtdışına 3 milyar doları aşkın para transfer ettiği de biliniyor.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Onlar bizim sembollerimiz olmalı.

Ben öyle kullandım.

Hani hep BİST'te akıllıca hisseler seçip, uygun zamanda al-sat yapan zeki akıllı kimseler...

Bizim gibi moruk, tutucu, gerzek yatırımcı değil onlar. Genç, cevval, çağdaş, yetenekli.

Paraya para demiyorlar.

Bizim dünyalarımız farklı onlarla...
    Abi, akıllı insanlar onlar, biz gibi değiller..

Her alanda ama..

En temel özellikleri hep kar etmeleri ve dolar düştüğünde buraya damlamaları:

Kimisinin elinde A hisse vardır..bu hisseyi alsaydın şu kadar kazanırdın der..dolar zararını da, herkesin maliyetini vede portföyü biliyormuşcasına ortaya döküverir..

Kimisi TL mevduattadır..mevduat yapasaydın şu kadar kazanırdın der..oda eksik kalır mı buradakilerin dolar maliyetini ve portföyünü ezbere biliyordur..

Kimisi Euro'dadır..Euro alsaydın şu kadar kazanırdın der..oda eksik kalmaz dolar maliyeti ve portföy konusunda..

Neyse konuyu uzatmayayım..

Buzağı ölümleri önlensin, ithal ete gerek kalmasın..

Sayfa 790/1001 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •