Sayfa 693/908 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon
Arama sonucu : 7263 madde; 5,537 - 5,544 arası.

Konu: TSPOR - Trabzonspor Sportif

1. Trabzon hissesi 2.5 lardan 90 kuruslara neden indi ? Bedelli mi yaptı , ? Takipcisi olmadığım için bilemiyorum. Bilen biri aydinlatabilirmi acaba

2. Ben zaten hisse en dusuk fiyatina gore 100% primli derken suna dikkat cekmistim, bazi insanlar var , ama az ama cok , bu kisiler hisse 9 dan 2 ye indigi anda dahi sadece ellerinde tutarak 250% civari kardalar , cunku aldiklari rakam 0.80 ler mertebesinde

Herhangi bir sekilde 0,80 ler ucuzdur 9 lar pahalidir yorumlarina girmiyorum cunku bunlar subjektif oluyor

Su bir gercek ki 4 tane spor hissesi de aslinda iflas durumunda sirketlere ait, bunlari ayakta tutan sey zaten spekulatif kazanc iken , donemsel beklentiler iken, dunyayi kasip kavuran bir salgin doneminde herkesin nakiti en degerli gormesi ile deger kaybi anlasilabilir bir olgu, buna vurgu yaptim

Kendinize sunu sormalisiniz , burasi borsa olmasaydi, trabzonspor kulubunun kapisini calip para onerip kar beklentisi ile trabzonspor hissesi alir miydiniz ?

Iste burada neredeyse 1 sene icerisinde 1 e 10 deger kazanan aslinda trabzonspor sirketi degil, ona spekulatorler tarafindan atfedilen degerdir bu .. haliyle de bunda nasil haldir huldur 1000% yukselis oldu ise rahatlikla 5 te 1 ine de iner

Diger spor hisseleri de benzer kayiplar yasiyor, fakat onlarin beklenti sebebiyle deger kazanimlari bu kisa surecte trabzonspor kadar olmadigi icin, dususleri de o oranda sert olmadi

Soz gelimi GS , 4,35 lerden 1,43 e inmis , GS yatirimcisi olsaydiniz da ayni yakinmalar olacakti , zaten GS de en dusuk 1,15 leri gormus son 12 ayda

Fb , 22,4 liradan su an 7,1 lerde . Bjk benzer sekilde 4,12 den 1,45 lere inmis

Demem o ki trabzonspordaki goreceli dusus diger takimlardan bir tik fazla , o da sampiyonluk ve getirisi hakkindaki belirsizligin genel dususe olan ek negatif katkisindan kaynakli

Gyo larin durumu filan da felaket , bazi bankalar neredeyse darbe ve doviz krizi oldugu fiyatlara indi

Gelecek hafta icinde tarihi dipler de gorulebilir her sektorde , dunya capinda neredeyse genel sokaga cikma yasagi konusulurken kimsenin futbol hisselerinde para tutmak istedigi yok anlasilan o ki

Kenarda kosede buraya aksettirip unutabilecegi uzun vadeciler bu durumda yatirim yaparlar mi gorecegiz fiyati takip ederek

Sent from my iPhone using hisse.net

3.  Alıntı Originally Posted by Chisinau Yazıyı Oku
    Hacim sıralamasında 4. Biri bunu açıklayabilir mi?
    Açıklayım kanki, eski spek mal çıktı, taze spek mal aldı, bekleyip göreceksiniz, taze spek ne kadar güçlü ve zengin....

4.  Alıntı Originally Posted by Dentıcı_Laz_Levo Yazıyı Oku
    Açıklayım kanki, eski spek mal çıktı, taze spek mal aldı, bekleyip göreceksiniz, taze spek ne kadar güçlü ve zengin....
    taze spek !! eski spek !! yönetimden alakasız habersiz musaadesiz değişim olmaz diye düşünüyorum... hisse de değilim, alım için suların durulması gerek biraz daha bekleyeceğim, hedef vermem için iyi teknikci olmam lazım ki değilim, benim ki istihbarat ve hisse yi iyi tanımanın avantajıyla vurkaç... puan farkı yok, 2011 deki kupasını alamayan TS yenileri için hayal olur diye düşünüyorum ama bazen de heyecan a kapılıp acaba! olur mu diye beklenti oluşuyor... bedelli sermaye artırımı sonrası 32 milyon lot 1.40 1.19 arası satıldı ( emrefaiz61 slm olsun dostum) o zamanlar hisse de idim çok iyi takip ediyirdum ve oralardan mallanan iyi kâr etti, takaslara baktığınız da o kadar mal çıkılmış midir? 1.40 lar başabaş maliyeti de olabilir, sonrası ise yine bana göre ts nin beklentisi devam ediyor şuan liglerin durumu muamma! şöyle olabilir mi : ligler bu haliyle tescil edilir mi! edilirse ts şampiyon. bu durum ts yi ateşler mi yukarı, veya şampiyon oldu beklenti bitti mantığıyla 1.40 lara mi süzülür ( bu durum olduğunda hisse nerde olacak kim bilir belki 1.40 altında bile olabilr) ben açıkçası bu durumu bekliyorum yani TS ye yatırım yapabilirim tekrar da işte bu muamma ve bulanıklık haliyle bekliyorum, bu sorunun cevabını bulabilirsem yüklerim yine... kimse nin yazdığına aldanmayın, moral bozmayın.. burda 2 kişi var özellikle onlara dikkat edin.. eskiler çok iyi bilir... biri anzer bali gibidir; nadir bulunur, nadir yazar ama yazdı mi da dikkat e alın ki şifa dir o ve asla ve asla dediğinden dışarı çıkmayın derim, karşılıksız el atar ve nasibiniz varsa muhakkak o sizi bulur... diğeri ise hep olumlu yazar moral depolar, hisse yukselince gelir hedef verir, ne hikmetse yıllarca tspor topiginde sanki burdan emekli olacak, ama yavsagin tekidir grafik vs atar sakin aldanmayın ona... piyasa kötü, moral bozmayın, ts eski ts değil.. alt-yapı iyi , borçlar yapılandırıldı 3 yıl sonra ödeyecek klüp , biraz nefes aldı, bu bir fırsat akılı olurlarsa klüp kurtulur, stat devri hala olmadi, 2 futbolcu satıldı on protokol yapıldı , iyi para ya.. 27 mio euro ingiltere , 35 mio. euro ispanya... bunlar alın tavsiyesi değildir, moral olsun diye yazdım ekstra mal alin diye algılamayın.. kalın sağlıcakla... her ne olursa olsun unutmayın ki ts den 3 5 kazandınız mi verin geçin ki ts ciddi pismanliktir...

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. benim tespitim: TS yi tüm mecralarda takip edin, başkan ağaoğlu nu özellikle... başkan ne zaman olumsuz haber , demeç veriyorsa o zaman alıp, ne zaman ki mavi boncuk dağıtır pozitif neşeli demeç verirse satıyorum ... geçen yaz klüp de su bile alacak para yok yok dedi , hisse 9 a gitti , anlık olarak da ts nin futbolculara borcu yok,tüm odemeleri şubat da sivas maçından önce yaptı, yani mart ayını bile şubat da ödedi 1 ay önce bu ortam da hisse 2 nin altına indi... benim de böyle tespit im var, isterseniz sizler de takip edin.. bunu da sakin alım icin algılamayın... hicbir zaman alin satin demedim, diyemem de.. bir anekdot sadece... moral olması açısından.. yazan çizen yok malum durum da...

6.  Alıntı Originally Posted by overstar35 Yazıyı Oku
    Trabzon hissesi 2.5 lardan 90 kuruslara neden indi ? Bedelli mi yaptı , ? Takipcisi olmadığım için bilemiyorum. Bilen biri aydinlatabilirmi acaba
    takip edecegin şey, başkan ağaoğlu olsun.. demeçlerine bak, olumsuz haber demeç veriyorsa ben o zaman alıyorum, mavi boncuk dağıtırsa kaçarım

Yarın endex eksi açar.
    Sonrası gelecek haberlere bağlı.
    83.000 üzeri tutunursa önümüzdeki günlerde 90.000 denemesi kaçınılmaz olur.
    Lakin aşşağı doğru kirilimlar devam edecektir hazirana kadar.
    Ve endex 70.000 seviyelerini görecektir bana göre.
    Bu arada sadece al sat yapılır malda kalınmaz.
    Ts içinde aynı şey geçerli.
    1.90
    1.70
    1.55
    Ve
    1.21 aralıklarında al sat yapabilen olabilir.
    Ne umid verelim nede gönül kiralim.
    Herkese bol kazançlar dilerim...
    Y.T.D.

GM8 go cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Gs ve ts yaklasik 7% eksi acilacak gibi gorunuyor, diger yandan bankalar oldukca kotu acilacak, bu da endeksin genel olarak kayipli olarak gune baslayacagini soyluyor

Yukarida 3 yorum yazan kisinin ozellikle bir bolumu cok dogru . Eger sartlar esitse trabzonspor sirket olarak digerlerinden avantajli

Fb asiri borclu, geliri var fakat bir turlu sampiyon olup avrupa geliri yaratip ekleyemiyor ve en fazla yuk uzerinde olan kulup

Bjk aslinda bu kadar kotu zannedilmiyorken hala sebebi anlasilamaz sekilde borclu cikti, en ciddi dezavantaji geliri dusuk diger istanbul takimlarina gore, fakat mali yapisi ve ozellikle futbolcu gideri ,mecburiyetleri biraz daha iyi

Galatasaray iclerinde en tahmini zor olani, borcu "nispeten yonetilebilir" gorunse bile hacimsel olarak digerlerine oranla daha sert hareketler yapan bir kagit, sahsen hic bulasmadim, bir de yonetimin cok hisse satisi oldu son donemde, futbol gideri cok yuksek, sampiyon olur ya da ikinci olur da sampiyonlar ligine giderse cevirmesi mumkun ama onun da asetleri zayif yani futbolculari degerli gorunse de satis sansi cok az olan ve haliyle gelir potansiyeli olmayan adamlar

Trabzonspor hem butcesi daha kucuk oldugu icin daha yonetilebilir, hem de elindeki satis potansiyelli oyuncu adedi fazla olan bir kulup/sirket . Muhtemel bir sampiyonlar ligi geliri ve arti oyuncu satisi yapsa borclarini bitirebilir bile derdim ama iste su son donemin ardindan ne o oyuncular hakettigi bonservisleri getirebilir ne de avrupa geliri garanti artik

Ts nin eksi tarafi asiri kisa surede primlendi, durumu iyi olsa da 1 e 10 artmasini gerektirecek bir beklentisi de yoktu , ikincisi de, bu oyuncu satisi ve avrupa geliri olmadigi takdirde diger gelir kalemleri oldukca dusuk, gise, reklam, sponsorluk gibi rakamlari bir Gs Fb gibi degil

Degerlendirmenizi gercekci kriterlerle yaparsaniz sirketlerin beklentileri asagi yukari boyle .. ama fiyati belirleyen tabi cok faktor var

Sent from my iPhone using hisse.net

Sayfa 693/908 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •