Sayfa 231/323 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281 ... SonSon
Arama sonucu : 2584 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: Mohikanların Sonuncusu

1. Mohikan hocam, kozalda tüm sayımlarınızı takip ediyorum. Lütfen, zahmet olmazsa kısa vade sayımını günceller misiniz? Saygılar hocam...

2. global bır cokus olmazsa 4.10 uzerı dovızden 105 110 arası borsa orta vadede palaya para kazandırır gıbı duruyor..ytd...hocam bıldıgım sızde henüz bır global cokus beklemiyorsunuz..sızcede bu orta vade uygun bır stretejımıdır..

Alıntı Originally Posted by stormm45 Yazıyı Oku
    Sn Mohikan. şuan belki pek zamanı değil ancak müsait olduğunuzda bitcoin sayımı yapabilirmisiniz.Şimdiden Teşekkürler...

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu da yanılmadığımız bir başka sayım...

4 ay önce sayfa 64'te sayılmış.

Eskiden İnvesting'de bakıyordum, 1 yıldır Matriks ve İdeal platformları da veriyor bitcoini.

Ama veriler 2015 sonundan başlıyor, investing eskiden işlem görmeye başladığı 2010'dan itibaren grafiği verirdi.

Şimdi baktım o da 2015 sonundan başlıyor.

Neden acaba? Elliotçular saymasın diye mi?

Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    5-6 ay kadar önce yukarıda alıntıladığımız HAFTALIK grafikteki 6 dalgalık bu sayım 20.000 USD'nin dibinden dönerek bitti.

20 bin rakamını bir kaç yıl sonra görür demiştim ama maşallah 1 yıl bile bekletmedi, demek ki acelesi vardı.

Şimdi çok ama çok sağlam bir düzeltme yapacaktır. ABD ve dünya borsaları ile birlikte...

BTC KISA VADE...

2 ihtimal var..

İyi senaryo 3 dalgalık bir trendin ilk dibi yapılmış. 6.051 altında 2 dibi var.

Orta vade desteği 6.500'leri yokluyor.

2 dip daha yapıp destek çizgisi 6.500 kırılıp, uzun vade desteği 5.000'den dönebilir.

Kötü senaryo ise 6.500'ü uzun bir barla kırmasıdır ki; o zaman 9 dalgalık bir düşüş trendi başlar ve sonu facia olur.

DUHUL : 1999

4. Sayın Mohikan,
    ''Short açmak için borsada son zirveyi görmek gerek.
    Bana göre nihai zirve henüz görülmedi.
    Kısa vade ise diplere çok yakınız.''

''Grafik 15 dk'lık olduğundan 112.500 altında uzun süre kalamayacağına dikkatinizi çekmek isterim. (Belki 1-2 gün)
    Buna göre BIST 100, uzun vade trend destek çizgisi olan 112.500'ün altını gördükten sonra bir AYI TUZAĞI yaparak ve bunun altında 3 günden fazla kalamayarak 121.500 üstündeki son zirvesine yola çıkacaktır.'' diye yazmıştınız.

110070 ler görüldü. Dibe ne kadar yakınız. Daha aşağıları bekliyormusunuz? Bu söz konusu yakın olduğumuz dibin arkasından gelebilecek zirve ve bu konuda zaman süreci hakkında öngörülerinizin son şekli nasıldır. Paylaşırsanız memnun oluruz.
    İyi günler...

Alıntı Originally Posted by vertay Yazıyı Oku
    Sayın Mohikan,
    ''Short açmak için borsada son zirveyi görmek gerek.
    Bana göre nihai zirve henüz görülmedi.
    Kısa vade ise diplere çok yakınız.''

''Grafik 15 dk'lık olduğundan 112.500 altında uzun süre kalamayacağına dikkatinizi çekmek isterim. (Belki 1-2 gün)
    Buna göre BIST 100, uzun vade trend destek çizgisi olan 112.500'ün altını gördükten sonra bir AYI TUZAĞI yaparak ve bunun altında 3 günden fazla kalamayarak 121.500 üstündeki son zirvesine yola çıkacaktır.'' diye yazmıştınız.

110070 ler görüldü. Dibe ne kadar yakınız. Daha aşağıları bekliyormusunuz? Bu söz konusu yakın olduğumuz dibin arkasından gelebilecek zirve ve bu konuda zaman süreci hakkında öngörülerinizin son şekli nasıldır. Paylaşırsanız memnun oluruz.
    İyi günler...
    2 gün önce verdiğim 15 dk grafikler...

Daha sonra hem BIST 100 hem de BIST 30 için 15 DK'LIK GRAFİK esas alarak 121.500 zirvesinden başlayan düşüşü saydım.

Bu sayımlarda kural ihlali yoktur. Minor 3 veya 6 dip kalmıştır. Sayımlar (etiketleyemedim, sayı ile veriyorum) aşağıdadır.

BIST 100 bitti.

BIST 30 ise 2 minor dip kaldı.

DOLAR/TL ve Halkbank trendleri ise henüz bitmedi.

BIST 100 bitmişken BIST 30 nasıl bitmemiş olur, birini yanlış mı saydık?

Nasıl olacak bilmiyorum ama zaman da daralıyor.

Sonuç olarak buraları dibe yakın yerlerdir.

Çizgilere sorarsak şöyle cevap veriyorlar bize.

EDİT: Füze twitleri sonrası BIST 100 çizgiye dayandı, BIST 30 kırdı.

Ayı tuzağı mı değil mi? Gün sonunda belli olur.

ÇİZGİLERDE SON DURUM (SAAT 14.32)...

DOLAR BAZLI BIST 100...

240 DK'LIK grafikte son 1 dip daha var.

BIST 100 5 dk'lık grafiğe de baktım. 1 dip kalmış çıkıyor.

O zaman BIST 30 ile uyum sağlıyor gibi.

Hadi bakalım...

Son düzenleme : mohikan; 11-04-2018 saat: 14:33.

Alıntı Originally Posted by Efe2017 Yazıyı Oku
    Mohikan hocam, kozalda tüm sayımlarınızı takip ediyorum. Lütfen, zahmet olmazsa kısa vade sayımını günceller misiniz? Saygılar hocam...
    KOZAL...

3.5 ay önceki sayım...

Dolar konusunda iyimser kalmışız,

Dolar bir daha o rakamı göremeyecek gibi duruyor. Ama 3.80-3.85'i görebilir.

KOZAL...

ORTA VADE...

GÜNLÜK GRAFİK...

8.5 TL dibinden başlayan 12 dalgalık trendin 6. zirvesini yapıyor, 6 zirve daha kalıyor.

HAFTALIK GRAFİK...

6 dalgalık trendin ilk zirvesini şimdi yapıyor.

5 zirve daha yapacak.

Grafiğe göre çanak (fincan-kulp, tabak, çömlek ne derseniz deyin) hedefi en azından 66.5 TL'dir.

KISA VADE...

6 dalgalık bir trend başladı ve ilk zirvesini yapıyor.

1-2 aydaki hedefi 47-48 TL'dir.

UZUN VADE (USD BAZLI)...

Gelelim zurnanın zırt dediği yere...

Haftalık USD bazlı sayımda uzun vadede dibin daha görülmediğini görüyoruz.

6 dalgalık trendin 4 dibi yapılmış. Geçen yıl görülen 2.78 USD 4. dip oluyor.

Yani 2.78 USD altında 2 dibi daha olacak.

Şimdi yapacağı yeşil 4 tepkisi en fazla yeşil 1 dibi olan 18.50 USD'ye kadar çıkabilir.

Burası aynı zamanda dolar bazlı FİNCAN-KULP hedefi olan rakamın ta kendisidir.

Bu durumda KOZAL zirvede iken doların kaç TL olacağını da tahmin edebiliriz.

66.50 / 18.50= 3.60 TL dolar değeri çıkıyor.

UZUN VADE...

HAFTALIK grafikte 6 dalgalık trendin 2. zirvesini yapıyor.

KISA VADE...

240 DK'LIK grafikte 9 dalgalık bir trend başladı ve ilk zirvesini yaptı.

Trend bitiminde 55-60 TL arası yeni zirve yapıp sonra düzeltmeye geçer.

Füzeler mi geliyormuş.

Anneciğim çok korktum.

Bu Trump global ekonomik çete ile beraber iş tutuyor.

Nassınız gençler, eğleniyor muyuz?

Ben kallavi LONG açtım bekliyorum.

Sayfa 231/323 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz