Sayfa 16/25 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon
Arama sonucu : 198 madde; 121 - 128 arası.

Konu: == Akıllı Para ==

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,915
    akılla para şunu yapıyor kanımca şuan

şimdik son dört beş aylık eurobond kupon değişimlerine bakın

yabancı ilk piyasana girecekse şayet eurobond ve iç piyasadan tahvil alıyordur
    piyasa bozukken iki aydır eurobondlarda giriş oldu
    piyasa yersen modunda ve ayı olduğu için borsada bunun yansımaları görülmedi.

benim oyun anlayışım vadesi değişik sekiz tane eurobond %50
    %30 yerli tahvil 45-60 günlük

bunlardan gelen faizler ve kupon ödemeleri ile hisse alımı

yabancı fon dediğiniz şeylerde aynı şeyi yapıyor

riskten gelen para ile daha riskliye para yatırıyor.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,915
    Ayı piyasası nı öngörmemize rağmen neden bu kadar erken banka hisselerinize girdiğimiz soruldu bize.

Ben daha öncede yazdım değerlemeler uygun olduğunda elinde bir senaryo varsa buna oynıyabilirsin.
    Helen son 20 yılın en düşük döviz bazlı düşüklerde olan banka kağıtları varken.

senaryomuz neydi? krizle birlikte imf ile masaya oturulması idi. İmf işi kısa vade rafa kalkmış gibi olsa da mart 2019 seçimlerinden sonra bu gine gündeme düşebilir. Buna oynıyan azımsanmayacak bir kitle var ve piyasanın daha derine düşüşünü frenleyenler bunlar diye diye düşünüyorum.

üç çok büyük tahtada laz… adlı fon toplamı 1 milyar dolara yakın mal sattı ama hiç birinde taban işleme izin verilmedi. Bu durum 2003 öncesi olmuş olsa idi o sektördeki tüm kağıtları ikinci tabanında alıyor olurduk.

piyasa güçlüdür ve güçlü kalmaya devam edecektir. Endeksin aşağıları çok aşağıları görmesi değerleme için hiçbir şeyi değiştirmez sadece ucuz daha ucuz olur.

Her zaman diyorum borsada ucuz aslında değerinde olmaktır. Şirket geri alım açıklamıyorsa o kağıt ucuz değildir kanısındayım.
    KELEPİR VE ÇOK UCUZ her zaman olmaz olursa ama bu fırsatı kaçırmayın.

Bence kelepir ve çok ucuz 80.000-70.000 endeks değerleri altında olur ki oraya gelirse bizde faizi ve ticari kazanç dışında sermaye koyup hisse senetlerinde şirketten pay alma evresine geçeriz.
    O seviyelere gelirse oraları öngörmüş büyük üstadlar tabiiki olacaktır. Onlara saygımız sonsuzdur.
    Oralara gelirse.yazacak çok şey var.

Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    sormak istediğiniz zararda olup olmadığımız ise zarardayız

online yazdığımız üzere 4630 dan beri usd satıp piyasada banka hisseleri alıyoruz
    biri hariç hepsi zararda
    yeni alım yapabilmemiz için ya yeni diplerde olmalı spot piyasa
    yada usd yeni tepe yapmali bu kadar basit.
    Teşekkür ederim..

Döviz poz'ları takip edemiyodum..

Sağlık olsun, mevcut tecrübeyle kâr da oluşur yine yeniden umarım..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,915
     Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    yarın tahminim 6.400 ve üştün den ortalama ile dolar satıp ikincil alım yerimden alışlarımı yapacağım. panikte kaçı kaçtan verdiğimin aldığımın önemi yok. tarihinin en düşük değerlerinden banka hisse senetleri alıyorum.
    Allah verenden razı olsun bizim zamanında bu hikayeler boş işler bu kadar mala asılmayın dediğimiz kişilerden geri almış oluyoruz.

Allah utandırmasın.

not şuan doların 7 tl üstünde olduğunu biliyorum.)
    şuan doların 5.35 lerden işlem gördüğünü biliyorum
    kar zarar fark etmiyor almamızı ve pozizyonumuzu bozmamızı gerektirecek hiçbir şey yaşanmadı.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,915
    fed toplantınsı 18 aralıkta
    bu noktaya yakın gelişmekte olan piyasaların durduğu yere çok dikkat etmek gerekiyor.

döviz piyasası bizde ve em lerde gardını almışa benziyor. Hatta biz piyasalara göre bir ciddi kırılma daha yaşayabiliriz gibi.
    Şöyle ki fed in tamam demesi bu süreci hızlandırır.

Biliyorsunuz mart 2019 seçimlerine kadar gemiyi yüzdürmek ana beklenti.

Gelişmekte olan piyasaların özellikle oetrol üreticisi olanları abd açıklamaları ile petroldeki gevşemeyi çok takmamış olmamalarını iyi analiz etmek gerekiyor. Özellikle rusya da 1.600 seviyeler, bowespada 96.000 üstünde haftalık kapanışlarda bizimde kolaylıkla ilk etapta 98.000 ordan 103.000 hareketi içine girebileceğini düşünmekteyim. Bu hareketi yapabilmeleri içinde dax ın 12.000 lere dow jones tekrar eski tepesine yönelmesi gerekmekte.

bakalim izleyelim. öylemi olacak yoksa burdan aşağı ikili dibime yönelecek piyasalar.

benim şahsi kanaatim yazdığım şekilde.

açıkçası dövizde bu denli çabuk toparlama beklemiyordum.

izleyelim bakalim ters köşe yapan kasım sonrası aralık nasıl olacak.
    Son düzenleme : kentuf; 17-11-2018 saat: 22:03.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    3,915

sistem çöktümü çöktüyse cenaze yi kim kaldıracak çökmediyse ne olacak.

aralıkta da elimize verdiler görüldüğü üzere.

yalnız bkz
    Avrupa banka endeksi kağıtlarına hepsi tepesine göre onda birine düşmüş durumda
    bizde de döviz bazlı on on iki yıllık periyotlarda durum aynı

grafiklerde sistem çökmüş gözüküyor ve herkes bankacılık sektöründen uzak durma noktasında hem fikir.

biz akinolu karşıtlar tam tersi banka finans kaynaklı başlayacak bir ralli bekliyoruz bu sene gelecek sene fark etmiyor.

global likitide çılgınlığı dışında bizde çıkışlar sadece tepki olarak kalır ki çıkışı görü görmeyeceğimiz belli değil.

piyasa değerlerine odaklı xbank ta pozizyonlarımızı kademeli almaya devam edeceğiz.

Nası gidiyo kentuf ?,

yorumların beklentilerin terste gibi anımsadım,

reJ0 style piyasalar dümdüz malumun.

8.  Alıntı Originally Posted by ConSenSus SenSor Yazıyı Oku
    Nası gidiyo kentuf ?,

yorumların beklentilerin terste gibi anımsadım,

reJ0 style piyasalar dümdüz malumun.
    2020 sonuna kadar bir zamanda finans sektörü kaynaklı ralli bekliyor. Sebep olarak da abd para basacak diyor. Uzun vadede yine kriz diyor. Beklentilerimiz benzer açıkçası Kentuf ile, ben böyle anladım ama farklı ise kendisi düzeltsin.

Sayfa 16/25 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •