Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
Arama sonucu : 34 madde; 25 - 32 arası.

Konu: S&P Yon Analizleri - Dengeleyici

.

Sn.Hypotetis;

ABD'de vergi indirimleri geliyor.

ABD merkezî hükümeti indirimlerden kaç dolar kaybedecek?

Bu parayı nereden karşılayacak?

Bir bilginiz var mı?

Saygılar.

.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

2. Sayin 0101,

Macro ekonomik konulari ben uzmanlara birakmayi tercih ediyorum. Belirttiginiz sekilde butce aciginin etkileri biraz daha sonra yansiyacaktir. muhtemelen 2019 yilinda bozulmalar gorulecektir diye tahmin ediyorum. Her ne kadar kisa vadede ocak sonuna kadar 5-8% civari bir duzeltme bekliyor olsamda ardinda yeni zirvenin gelecegini ve 2019'a kadar bu bull marketin devam edebilicegini dusunuyorum ( bir savas olmaz ise). GDP ve Issizlik oranlari benim icin 2 temel macro kriter ve onlarda bozulma baslamasi temel gosterge olacaktir diyebilirim. Fakat pattern based tranding deki amacimiz 1- daha onceden devam eden trend patternlarini cikartip onlarin zaman ve fiyat oranlariyla iliskilini anlayarak market yonuile ilgili basarili tradeleri yapmak. 2- Data mining yolu ile temel kriterlerin suzgecinden gecirdigimiz hisselerle dusuk risk ile duzenli olarak SPY nin cok uzeirnde bir getiri saglamak ve bunu anlik olarak paylastigimiz tum tradelerimizle nasil yapildigini gostermek. Ozellike teknoloji alaninda buyumeden kaynakli olarak halen cok cazip fiyatta bululan sirkettler mevcut. Ornegin MU, LRCX, INTC, FIT etc. Amacimiz SPY directional tradeler ile portfoyu her durumda koruyarak low PE, high growth, good health, dividend getirisi olan yani kisaca temeli saglam under valued hisselerle guzel bir portfoyu yonetmek. Sorunuzun tam cevabi olmadi kusura bakmayin, bu vesile ile pattern based tradingin amacini da paylasmis oldum

.

Çok teşekkür ediyorum.
    Saygılar.

.
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

4. Sn. 0101 ben tesekkur ederim.

En son bahsetmis oldugum 12/18 deki zirveden bu bu yana 8 trading gunu SPY 12/18 zirvsinin altinda kaldi ancak ilerleyis olarak bekledigim hizda ve patternda gerceklesmedi. 12/18 de acmis oldugumuz arada trade ederek kapatip persembe ve cuma sabahi yukaridan tekrar acmis oldugumuz shortlarin yarisini cuma kapanista kapattik. Diger yarisini da sali gunu acilista kapatip sali gunu reverse long pozisyonu triple Nasdaq ETF'i olan TQQQ ile acmaya karar verdik. Ozetle beklemis oldugum duzeltmenin bu seviyeye kadar oldugunu dusunuyorum ve yeni beklenti grafigim asagidaki sekilde. Eger bu haftalik degerlendirmem dogru ise bu yukari hareketin 2018 de en az 3. ceyrege kadar devam edecegini dusunuyorum

Asagida da son 9 haftada sitemizizde anlik paylastigimiz S&P yon tradelerinin bir tablosunu bulabilirsiniz.

Tum tradelerimizi anlik burada paylasma imkanim olamiyor malesef ancak dilerleseniz sitemizden veya stock-twits veya twitter hesabimizdan anlik tradelerimizi takip edebilirsiniz.

Directional tradelerimiz son 9 hafftada getiri olarak 23.74%
    Total portfolio getirimiz son 9 haftada 13.94 % vs 4.3% SPY performance

http://pattern-based-trading.com/
    https://twitter.com/Pattern_Trader_
    https://stocktwits.com/pattern_based_trading

5. Son yazimda belirttigim donusun ardindan 7 is gunu gecti ve arada bekledigim geri cekilmeyi yapmaksizin S&P yukari devam etti. Onumuzdeki 2 gun daha bu seyrin devamini ve cuma gunune kadar en dusuk ihtimal ile yeni zirvenin gorulmesini bekliyorum. Yukaridaki kisa vade max hedef degeri cuma gunu 276.6 seviyesi olabilir diye dusunyorum, bu seviyenin ardindan yatay sayilabilecek wedging triangle seklinde bir kac haftalik bir geri cekilme ve devaminda dusuk ivmeli yukari hareket beklemekteyim. Gunluk detaylara sitemizden ulasabilirsiniz. http://pattern-based-trading.com/

6. Carsamba gunku yazimda 2 gun daha yukari hareket ile hedef olarak spy 276.6 seviyesini belirtmistim. Sitemizde max hedef 278.6 seviyesi olarak verilmi ve cuma gunu piyasa biraz abartarak 278.1 seviyesinden bu cikis dalgasini tamamladi. Buradan artik duzeltme kalibi nasil ilerler matching pattern detection technigi ile belirlegimiz ilerleme patternini sitemizde detayli paylastik. Ozetle haftalik SPY 272.6 (min 271) 2-3 hafta icinde de 268.6 seviyesinin gorulmesini beklemekteyim. Burasi sonun baslangici degil, yaklasik 12 haftalik bir consolidasyon sureci ve bu surec icerisinde yeni zirde dahi gorulecek diye dusunuyorum. Cuma gunu itibariyle short posizyona gectim ve haftaya cuma kapanisinda (muhtmeel 272.6) seviyesinden tekrar reverse long pozisyona gececegim. Detaylara gecen hafta yapmis oldugumuz ve twitter hesabimizdan anlik paylastigimiz yaklasik 600% uzeri haftalik getiri saglayan opsiyon tradelerimize sitemizden veya twitter hesabimizdan ulasabilirsiniz. http://pattern-based-trading.com

7. S&P nin ilerleyisi son 4 gun yukaridaki yazmis oldugumdan 4 kat hizli gerceklesti buda 12 haftalik sureci 3 haftaya indirgemis oldu analizlerimizide. Yarin S&P de min SPY 276 altina hatta muhtemelen 273 seviyesine kadar bir satis beklemekteyim Pztesi den itibaren (sali bir geri almanin ardindan) 2 haftalik yeniden daha dusuk bir ivme ile yukari hareket beklemekteyim. Yarinki bekledigim satis sonun baslangici degil onu net olarak soyleyebilirim. Detaylara pattern-based-trading.com/ dan ulasabilirsiniz

Sayın Hypothesis;

Pek konunuz değil belki ama, global yereli etkiliyor.

Trump'un alüminyum ve çeliğe getirdiği gümrük.

Ticaret savaşları mı hedeiyor abd ?

Çin devlet başkanı dün "çini böldürmeyeceğiz" demiş.

Trump'un ana hedefı bu mu ?

Gumrük v.s. bunun aracı mı ?

ABD'de neler konuşuluyor ?

Saygılar.

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •