Sayfa 219/232 İlkİlk ... 119169209217218219220221229 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Alıntı Originally Posted by asklepion Yazıyı Oku
    Dünya geneli et tüketim oranları...

. Ülkemizde de et tüketiminin artmış olması, alım gücünün de arttığını gösterir. ...Ek 25366

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bu doğru ama bunu söyledikten sonraki tüm cümleler bu cümle ile çelişkili
    2002 den önceki yıllardaki artış hızı çok daha fazla ise söylediğin doğru olacak
    ama bunu ispat edecek bir cümlen bile yok bu konuda gerçekler maalesef düşündüğün gibi değil
    yalanla benim işim olmaz belgeler ile konuşurum
    aynı şeyi sana da tavsiye ederim

Dünya geneli et tüketim oranları...

Gelişmekte olan ülkelerde et talebinin fazla olduğu bir gerçek. Ülkemizde de et tüketiminin artmış olması, alım gücünün de arttığını gösterir. Bu tabi ki iyi bir durum ama grafikte de görüleceği üzere dünya ortalamasının çok altında. Ancak, oranları 2002 den başlatmak propaganda niyetini açıkça ortaya koyuyor. Grafikleri 50 li 60 lı yıllara indirgerseniz; bu artışın sürekli olduğu görülecek. Buzdolabı da, kadın hakları da, et tüketimi de 2002 ile başlamadı. İdo nun doğalgazı nasıl yalansa bunlar da yalan. Yalan, hile, kandırmacanın hiçbir dinde, hiçbir inançta yeri yok. Ahirete inanan bir insanın bile bile yalan söylemesi, insanları kandırmaya çalışması hiçbir şekilde izah edilemez. Yaşı yetenler zaten herşeyi biliyor; yaşı yetmeyenler de sayenizde deist ya da ateist oluyor...Ek 25366

nasıl ki yalancı bir insan iki de bir ben dürüstüm, dürüst olmak gerekirse, ben yalancı değilim gibi cümleler kurma derdine düşüyorsa istemsizce, bu tarz insanlarda kendinin akıllı doğru olduğunu ispatlama derdindeler, bunlara bir siz akıllısınız, he anam he diyeceksin ki anca öyle susarlar.
    men dakka dukka

3.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    bu doğru ama bunu söyledikten sonraki tüm cümleler bu cümle ile çelişkili
    2002 den önceki yıllardaki artış hızı çok daha fazla ise söylediğin doğru olacak
    ama bunu ispat edecek bir cümlen bile yok bu konuda gerçekler maalesef düşündüğün gibi değil
    yalanla benim işim olmaz belgeler ile konuşurum
    aynı şeyi sana da tavsiye ederim
    Bu grafiğe göre; 2002 yılı 1999 ve 2000 yılından daha düşük. Bu durumda ak parti iktidara geldikten sonra, kişi başı et tüketimi azalmıştır diyebilir miyiz.

Ayrıca artış hızı çok daha fazla ne demek? Yıllara göre artışın sürekli olduğunu kabul ediyorsun yani...20200625_232714.jpg

Bu grafiğe göre; 2002 yılı 1999 ve 2000 yılından daha düşük. Bu durumda ak parti iktidara geldikten sonra, kişi başı et tüketimi azalmıştır diyebilir miyiz.

Ayrıca artış hızı çok daha fazla ne demek? Yıllara göre artışın sürekli olduğunu kabul ediyorsun yani...20200625_232714.jpg

bu tespitin maalesef benim tezi güçlendiriyor
    2002 yılı bana göre de dip gelişme bu yıldan itibaren hızla başladı

benim görüşüm aslında karşı çıkılacak bir görüş değil çok açık ve net rakamlarla ortaya koydum
    2002 yılından itibaren milli gelir dolar düzeyinde hızla artmış milli gelirin artışına paralel olarak da et tüketimi hızla yükselmiş
    bu kadar basit neyine karşı çıkıyorsunuz anlamadım

6.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    Ek 25363
    2002 de milli gelir sadece 3581 dolarmış
    Yazmayayım diyorum ama bu şakir saçmaladıkça insan dayanamıyor ya.

Yahu 2002'nin dolarıyla şimdiki doların değeri aynı mı?
    O zaman dolar kıttı, herkesin geliri düşüktü, şimdi dolar paçavra oldu, herkesin geliri yükselmiş gibi göründü.

Çevrendeki diğer gelişmemiş ülkelerin geliri senden daha fazla yükselmişse, İLERLEMİŞ DEĞİL GERİLEMİŞ OLUYORSUN.

Aslında sen bunu çok iyi biliyorsun ama salağa yatmak işine geliyor.

ATV ağzıyla konuşuyorsun lakin burada ATV izleyici kitlesi yok.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yahu 2002'nin dolarıyla şimdiki doların değeri aynı mı?
    O zaman dolar kıttı, herkesin geliri düşüktü, şimdi dolar paçavra oldu, herkesin geliri yükselmiş gibi göründü.
    sanırım bu senin duygusal görüşün çünkü ekonomiksel ve matematiksel gerçeklerle hiç alakası yok
    bence sil o cümleni

8. Bu benim tespitim değil, bilimsel veriler. Senin tezine de gelince; "Yarabbi Şükür" modundasın. Tez vakitte Nisa Suresi 17. ayetini okumanı ve uygulamanı dilerim. Ama kendi yorumunu ya da uçtan uca iletim sağlayamayan refleks nöronlarını kullanayım deme; en yalın halini oku ve uygula. Selametle...
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    bu tespitin maalesef benim tezi güçlendiriyor
    2002 yılı bana göre de dip gelişme bu yıldan itibaren hızla başladı

Sayfa 219/232 İlkİlk ... 119169209217218219220221229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •