Sayfa 7/33 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 258 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Geldiğimiz Nokta....

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

5. KARAR VERDİM
    Cumhuriyete inanan biri olarak,
    Kararımı verdim.
    ''SÜRGÜN'' kitabını bastırıyorum.
    Ben görevimi yaptım.
    ++
    Araştırmacı olarak resmin tamamını ortaya çıkardım.
    Bilgi ve belgelere dayanan,
    Çalışmamı eksiksiz yayınlıyorum.
    Hırsızlığı belgelemek suç değildir.
    Ben görevimi yaptım.
    ++
    Kitabın konusu nedir?
    Osmanlı döneminde,
    33 YIL HALKIN VE DEVLETİN PARASINI ÇALAN,
    BİR HÜNKÂRDAN HALKIN PARASININ
    GERİ ALINMASIDIR.
    Mücevherlerin Paris'te haraç mezat satılmasıdır.
    Yabancı bankalara saklanmış paralarının,
    Hukuk mücadelesi ile geri alınmasıdır.
    Ben görevimi yaptım.
    ++
    Sosyal medyada herkes fikrini yazdı.
    Bana gaz verenler oldu.
    Turan Akıncı, yalnız değildir, diye yazanlar oldu.
    On tane alırız,
    Yüz tane alırız diyenler vardı
    Sallayanların çoğu kitabı okumaz bile.
    Ben kitap yazarak tarihe not düştüm.
    Kimseye kitabımı okuyun diyecek halim yok.
    Öğrenmek isteyen okur.
    Ben görevimi yaptım.
    ++
    SÜRGÜN, 24 Ocak gününden itibaren,
    Remzi Kitabevi Mağazalarında raflarda yerini alır.
    24 Ocak gününden itibaren D&R, İdefix, Kitapyurdu,
    Ve 12 internet sayfasında satışa girer.
    ++
    Paylaşmanızı rica ederim.
    Turan Akıncı

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. İzmir de kardeşimle oturan babam ( 90 yaşında )rahatsızlanmış ve Tepecik eğt. Arşt. hst. acile kaldırmışlar. Ertesi gün ben de Ankara dan geldim. Ülke olarak sağlıkta GELDİĞİMİZ NOKTA yı gördüm. Sizlere de aktarmak isterim.
    Hastanenin acil kapısından giriyor ve hasta kayıt odasına yöneliyoruz. 2 x 4 metrelik odada hastanın ilk mülakatı için bir koltuk var. Aynı oda yorulan personelin çay odası. Bilgisayarda son ses oyun havası. hastaya sorular sorulurken yandaki 3-5 personelin koyu sohbetine de eşlik ediliyor. Sonra '' sizi bekleme salonuna alalım. İsminiz anons edilince acile alınacaksınız '' deniyor.
    Hasta bekleme salonu denen yer, kapının girişinde aslında çok iyi düşünülmüş ve döşenmiş bir salon. TV., klima vs. var. Tam oturmak için yöneliyorsunuz, bütün koltuklarda uzanmış uyuyan veya bir şeyler yemeye çalışan tipler. Çok ağır ter ve sidik kokusu hakim. Anlıyoruz ki ; evsizlerin, ayyaşların hatta sokak kadınlarının mekanı olmuş. Güvenlik hiç karışmıyor. Kedi ve köpekler de b yatanların yanına sokulmuş uyuyor. İnsan inanamıyor. Şifa bulmak için gelinen yer hastalık kaynağı. Bit- pire ve pislik. Bu rezaletin içinde acillik hastalar en az 60dk. içeri alınma sırası bekliyor. Ama ticaret şahane. Hastane bahçesi maşallah avm gibi.
    Akşam 19 da Acile giriş yapan hasta şanslı ise gece 03 gibi boş yatak bulunursa servise yatışı yapılıyor. Oh artık yerimiz belli, tedavimiz daha temiz- steril ortamda devam eder diyoruz ama nafile. Servisler yol geçen yeri. tam 7 gün yattı babam. Refakatçi yoksa hastayı kabl etmiyorlar. Her hizmeti refakatçi yapıyor.Sonda takılı hastanın idrar torbasını bile refakatçi değiştiriyor. Çok sayıda taşeron temizlikçi olduğu halde . Hemşire sayısı çok yetersiz. En çok onlara acıdım. Gece sabaha kadar hiç oturamıyorlar, sürekli hastaların ilaç tedavisini takip etmekten bitap düşüyorlar. Öyle bir düzen kurulmuş ki; Temizlik personeli sanki oranın amiri gibi. Herkes onlara Abi- Abla ( Fetö den kalma sanırım ) diyor. Hemşirelere direktif bile veriyorlar. Yemek firmasının elemanları kral. Tipine bakıyor öyle yemek veriyor ( bana su, ekmek, plastik kaşık-çatal verirken, diğerine ''yok '' diyebiliyor.)Sabaha karşı yatış yapan yaşlı bir teyzeye refekat eden köylü kızına sabah kahvaltısında '' refekatçı kartın yoksa yemek yok '' dedi. Oysa yemeklerin yarısı çöpe gidiyor. Benim hiç kartım olmamasına rağmen yemek aldım. Elemana '' kızım, kızarak söyleyeceğine, kartı nereden alacak söylesene , ne bilsin buranın kuralını '' dediğimde, ''hangibirine anlatacağım, benim görevim değil '' dedi. Hemşireye söylediğimde 1 dakikada kartı çıkartarak barkod yapıştırdı verdi. Kartı aldım ve köylü kızı da çağırarak firma elemanına '' haydi ver kızın yemeğini '' dedim. Niyet bozuk ya ne yapsan nafile. Bu defa da kıza çatal , plastik çay bardağı ve ekmek vermedi. Neden eksik verdiğini sorunca benimle tartışmaya başladı. Tutanak tuttum ( servis sorumlusu hemşire korkudan imzalamadı ), hastane yönetimine vereceğim diye konuştum ve oradaki diğer hasta yakınlarına haklarını anlatıyordum ki , üç erkek firma elemanı gelerek herkese çatal, bardak ve ekmek dağıtmaya, özür dilemeye başladılar. Bayan elemanın işine anında son verildiğini söyleyerek benden şikayetçi olmamamı rica ettiler. Ben de tamam dedim.Maksat hasıl olmuştu.
    4 kişilik hasta odasında 4 kişi de refekatçı varken , bazı kendini bilmez görgüsüz hasta yakınları gece 12 lere kadar kalabalık gruplar halinde ziyaretlere geliyorlar, bazıları okey- tavla , şarkı düetleri vs. Güvenlik sıfır. Sağlıkta şiddete hayır derken bu tip görgüsüzler her türlü şiddeti yapıyorlar ve korkudan uyarılamıyorlar. Sessiz, saygılı olanlara da ezilen sağlık çalışanları şiddet uyguluyor. ALLAH bir defa daha düşürmesin hastaneye diyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Atatürk'ün emriyle kurulan Türk Dil Kurumu , (diğer bütün kurumların olduğu gibi ) islamcıların elinde oyuncak oldu

Buyrun bakın VAZALAK kelimesinin anlamı neymiş!...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Bezirganlar tam zamanıdır diyorlar...

Sayfa 7/33 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri