Sayfa 155/685 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon
Arama sonucu : 5478 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: BJKAS Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Ttk 376 kurtulması lazım ttk 376 gore bilanço 747 artı da ama geçmiş yıl zararını napıcaz kısaca her yol aynı başka yol yok

2.  Alıntı Originally Posted by cxsby Yazıyı Oku
    ben her zaman ttk 376'ya göre hazırlanan bilançoya bakarım. çünki maddi olmayan duran varlıkların yeniden değerleme ve ölçüm kazançları daha nettir. Bu bilançoya göre şirketin batık olup olmadığına karar verilir. Ve nitekim bu bilançoya göre de şirketin özkaynakları (+) 748 milyon tl'dir...

Yani, spk mevzuatına göre hazırlanan bilançodaki -500 milyon tl eksi sermayeye o yüzden hisse alıp/satarken kimse bakmıyor...

Ve bu bilançoya bakıp da tekrar bedelli geyikleri başladığına göre bu bir süre daha sürecek anlaşılan...

Sanki bir önceki bilançoda -500 milyon tl özsermaye yokmuş gibi...

Ilk defa mı karşınıza -500 milyon tl özsermaye çıkıyor? Bu rakam her bilançoda zaten aşağı yukarı bu şekilde geliyor...

Cenk tosun'dan gelecek yaklaşık 100 milyon tl ile -3.9 milyon tl'lik zarar da rahatlıkla kapanır...

-3.9 milyon tl zarar... Sanki -39 milyon tl'ymiş gibi psikoloji yaşayanlar var...

Geliri ise 400 milyon tl ile neredeyse 2 katına çıkmış... şimdi cenk tosun'dan gelen para da eklenecek bir sonraki bilançoya...

Velhasıl borçları çevirebildikleri sürece, - (eksi) özsermaye, hiçbir klübün derdi tasası olmamıştır, bugüne kadar... Yıllardır böyledir...

Zira, bedelli ile şirkete nakit girişi yapılarak esas amaç borçları çevirebilmektir. Bjkas'da kredi anlaşması ve futbolcu satışları ile bu problemin olmadığını kavramak çok zor olmamalı...

Zaten bedelli kararını alacaklarında hisse eminim hareketlenecektir...
    farklı duşunmuyoruz ben sırket batacak fılan demıyorum zaten bu anlaşılıyorsa duzelttım say

3. Bilançodaki gelirler süper diğer sportıflere gore nerdeyse tur bındırecek onlara en yakın rakıbıne takla attıracak yanı tek sorun ttk 376 bunun için bedelli yapar dıye aldık daha

4. Arkadaslar ben çok cahilim sanırım. Gs'ye bedelli haberi düştü 9 tlden 6 ya düştü. Siz bedelli olursa yükselir diyorsunuz?? Nereden çıktı bu şimdi. Bana biri lütfen adam gibi anlatırsa çok sevinirim. Bilanço açıklandı. Pazartesi şimdi ters bir durum mu yaşarız. Yoksa normal seyrimize devam mı

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...55#post1573655
    haftalık hisse yarışmamıza kurallara uygun
    3 hisse seçin 1 hafta yarışalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Böyle bir bilanço olacak iş değil şaşkınım.Hergün basında çıkan haberler başkanın hava basmaları hepsi boş ulan adama sormazlarmı madem bu kadar gelir var niye eksi bilanço.

7. Bedelli yapmadan önce fiyatı önce artırırlar diye bir kural yoktur böyle olabilir diye yatırım yapılmaz dikkat.
    Üstelik bu kadar gelirle zarar açıklayan kulüp bedelli ile hiç birşeyi çözemez diyelim bu sene şampiyon olamadık o zaman en az 200 milyon gelirden olduk demektir seneye bilanço bundan çok daha kötü gelecek demektir cenk değil takımın yarısını satsanız bu borçlar düşmez yönetime tavsiyem hiç debelenipte zaman kaybetmeyin kulubün anahtarını zengin birine devredip defolup gidin.

8. Şirket özkaynakları pozitife çevirecem diye 500 milyondan fazla semaye artırıp bedelli yapacak, kulüp de payına düşecek en az 250 milyon lirayı bulduğu gömüyle karşılayacakmış.. Daha ne isteyelim...ya da ne hayal kuralım..
    Yatırım tavsiyesi değildir..

Sayfa 155/685 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •