Sayfa 519/924 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    ilk başlarda madeni alır diyordum gübretaş ama şimdi yedirmezler diyorum....gübretaş kendi işlerine odaklanacak fosfat yatırımını düşünecek yurt içi gider kalemlerini düşürmek için uğraşacak kar marjını artıracak aksiyonlar geliştirecek başka yolu yok...
    Bu yönetim gubreden para kazanamaz bende diyo ki madeni alıp işletecekler cifciye bedava gubre versinler telafisi olsun.. Ortak biz bu işi bilmiyoruz

ATU-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. gübretaş razi fabrikasını düşününce bir nevi ihracat yapan firma ama yurt içi ara malı ithal eden bir şirket olduğu için ve fazla üretim satış yaptığı için sürekli kur kaynaklı dayak yiyor...buna yıllardır çözüm bulamadılar...

3.  Alıntı Originally Posted by yusuf7666 Yazıyı Oku
    Bu yönetim gubreden para kazanamaz bende diyo ki madeni alıp işletecekler cifciye bedava gubre versinler telafisi olsun.. Ortak biz bu işi bilmiyoruz

bu yönetim değil hükümet bilmiyor....tarım bu hükümetin işi değil...

4.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    bu yönetim değil hükümet bilmiyor....tarım bu hükümetin işi değil...
    Snbakan pakdemirli tarımın savunma sanayi kadar önemlidedi

5.  Alıntı Originally Posted by yusuf7666 Yazıyı Oku
    Snbakan pakdemirli tarımın savunma sanayi kadar önemlidedi

mecbur diyecek gıda enflasyonu rekor kırmış % 30....

6. İş yatırım konsolide 120 milyon zarar bekliyormuş... (Sadece 3.çeyrekte)

7. Değerli Gübretaş yatırımcıları;
    2017/9 bilançosunda Türkiye tarafında net 32 milyon kar gelmişti.
    16.11.2017 de Bloomberg yayınına katılan Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı arka ekranına aşağıdaki grafiği alarak söz verdi. Aşağıda kelimesi kelimesine yazdım. Üzerinden 1 yıl geçti verdiği sözden ve 16.11.2017 de GUBRF 4,00 TL idi. Şu an 2,88 TL.
    Manipülasyonun alasını İbrahim Yumaklı kendisi yapmıştır.
    İbrahim Yumaklı sözüne güvenilmeyecek bir kişidir. Burada üç beş kuruş yatırım yapmak isteyen kişilerin parasına göz dikenlere yardım eden bir kişisin sen. Söz verdin sözünü tut yada istifa et.
    Muhtemelen sakal bıraktıktan sonra birde umreye gider ve aldığı vebali üzerinden atabileceğini düşünür bu adam.

Türkiye faaliyetlerinin de kesinlikle bir daha 2017'nin öncesine dönmeyeceğinin sözünü vererek bu şirketin lideri olarak bundan sonraki şirket değerinin olması gerektiği yerlere hareketleneceğini söyleyebilirim.

https://twitter.com/bloomberght/stat...30806436843520

8. kur kaynaklı faktörlere karşı yıllardır bir aksiyon malesef geliştirilemedi.....

Sayfa 519/924 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •