Sayfa 559/924 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 7392 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by ekrem55 Yazıyı Oku
    Ah zıpzıp bir türkü çıkaramadın bu hisseyi

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben şahsen bu hissede çok şeyler bekliyorum ama yazmak istemiyorum,çünkü çarpıtılıyor,en iyisi bekleyelim görelim ytd.

2. 3.08 e kadar aldılar,bugün 3.15 kapanış olur mu,ne dersiniz az,ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by zıpzıp Yazıyı Oku
    3.08 e kadar aldılar,bugün 3.15 kapanış olur mu,ne dersiniz az,ytd.
    hisseye ilgi az..
    çıkmasını istemeyenler fazlasıyla mevcut..
    duruma bakalım..
    1-yabancı payı son 10 günde..10.46.dan 12.ye ulaşmış..sistematik bir alımları var..
    2-bilinmeyen olumlu bir haber bekleniyor olabilir..
    3-hisse gün içi sert ciddi alımlara sahne oluyor..
    4-beklentimiz..18 ekim de gördüğü 52 trilyonluk hacmin oluştuğu gün içi 3.21-3.49 tarzı benzer bir hareket..haber ciddi olursa buraların 3 civarlarının bir daha görülmemesi de temennimiz..

bol kazançlar..

4. Bist 100k bu arkadaş 3,04 acaba 3,20 olur mu tartışması var, yazıklar olsun la böyle şirket yönetimine insanları 3,05 lere sevinir ettiler.

Bu arada yabancı alımı bu hisseye özgü bir durum değil çoğu hissede aynı durum var ki zaten bu yüzden bist 100k yı aştı, hisseye özgü bir durum, bir duyum, bir haber hareketinden ziyade bistte ayak uyduruyor onda bile geride kalarak yapıyor bunu... YTD.

5. sektör gelecek vaat etmiyor....tarımın durumu ortada tarım hissesi durumu aynası...gıda fiyatları 4-5 yıldır sürekli çıkıyor artık zirve yapmış durumda.....tarımın milli gelirde ki payı çok düşük....sürekli şirketlerin fedakarlık yapması bekleniyor ama hükümet yapmıyor......15-20 milyar destekle tarım ayağa kalkmaz......en az 100 milyar destek olmalı bütçe olmalı....kendi kendine yeten ülke olmalıyız...dışarıdan tarım ürünü ithal ediyoruz toprak mı yok su mu yok hava mı yok.....yabancı yatırımcı niye gelsin sektör bitik durumda....aynı şekilde gyo sektörü var....gyo sektörü için umut yok hisseler ucuz ama neye göre ucuz....geçmişte ucuz denilen koşullar yok ki.....çimento sektörüde aynı 4-5 yıl toparlanması zor....inşaat kötü ise bu çimento arz fazlası ne olacak ister istemez hisselere yansıyor......hükümet tarım sektörünü el üstünde tutmalı ama malesef.....

xxtrader beyefendi kendine gel karamsarlık pompalıyorsun hani bir zamanlar öve öve bitiremediğin şirketi şimdide yerin dibine sokuyorsun. Hissenlerimi sattım dersin bir daha tövbe almam dersin gelmiş buraya maval okuyosun. yallah.

7.  Alıntı Originally Posted by ertanky Yazıyı Oku
    xxtrader beyefendi kendine gel karamsarlık pompalıyorsun hani bir zamanlar öve öve bitiremediğin şirketi şimdide yerin dibine sokuyorsun. Hissenlerimi sattım dersin bir daha tövbe almam dersin gelmiş buraya maval okuyosun. yallah.
    ben şirketi eleştirmiyorum...hükümetin tarıma verdiği önemden bahsediyorum....tarıma destek çok az...... şirketlere fazla yükleniliyor şirketler artık son noktaya geldi bu şekilde olmaz.....tarımın milli gelirdeki payı artmalı yoksa gübretaş kar marjını nereye kadar kısacak...sonuçta bu şirketlerin yaşaması için belli bir karı olmalı...

8. Tahminimde yanılmamışım,ytd

Sayfa 559/924 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •