Sayfa 577/924 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon
Arama sonucu : 7391 madde; 4,609 - 4,616 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. ımcı ve İştirak İlişkileri Müdürü

[email protected]

(0216) 468 51 71

Kadir Budak

Yatırımcı ve İştirak İlişkileri Uzmanı

[email protected]

(0216) 468 51 73

Son Beş Bildirim

5

15.02.19 10:05

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

Özel Durum Açıklaması (Genel) / KOZAL

4

06.02.19 17:40

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

Özel Durum Açıklaması (Genel)

3

31.01.19 20:04

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

2

29.01.19 19:03

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

İlişkili Taraf İşlemleri

1

29.01.19 19:01

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

Geleceğe Dönük Değerlendirmeler

Şirketin Önümüzdeki Bir Aylık Hak Kullanımları

Şirketten Beklenen İlk Beş Periyodik Bildirim

Beklenen Bildirimler

Finansal Rapor Tarihleri

Borsa Günlük Bülteni

SPK Bülteni

Gayrimenkul Sertifikaları

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

GUBRF

Gönderim Tarihi

15.02.2019 10:05:55

Bildirim Tipi

ÖDA

Yıl

-

Periyot

-

Özet Bilgi

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Aleyhinde Açılan Davada Alınan Karara İlişkin İstinaf Yoluna Başvurulması

İlgili Şirketler

[KOZAL]

İlgili Fonlar

[]

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?

Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?

Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi

27.12.2018

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?

Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimizin sırası ile 17.04.2015,*07.09.2015, 06.11.2015, 29.12.2015, 13.10.2016, 17.11.2016 ve 27.12.2018*tarihli KAP duyurularında;

Maden işletim ruhsat hakları şirketimize ait olan *Bilecik ili Söğüt ilçesi Kızılsaray köyünde bulunan maden sahamızın *02.07.2007 tarihli rödovans sözleşmesi ile Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'ye *devredildiği,

Geçen süreçte Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin sözleşmedeki *yükümlülüklerini ifa etmediği, sözleşmeye aykırı eylem ve işlemler *sergilediği, şirketimizin menfaatlerinin korunması amacıyla, maden *ruhsatının şirketimizce geri alınabilmesi için sözleşmenin feshi ve bu konuda *dava açılması dâhil gerekli hukuki süreçlerin başlatılması hususunda *yönetim kurulumuzun idaremize yetki verilmesine karar verdiği,

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. ile aramızdaki sözleşmenin *07.09.2015 tarihinde şirketimizce tek taraflı ve haklı nedenlerle *feshedildiği ve fesih bildiriminin noter vasıtasıyla ilgili şirkete *gönderildiği,

Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin 02.10.2015 tarihli *cevabi ihtarnamesi ile fesih gerekçelerimize itiraz ettiği ve *taleplerimizin gereğini yerine getirmeyeceğini bildirdiği, şirketimiz *tarafından 30.10.2015 tarihinde yeniden gönderilen ihtarname ile fesih *ihtarnamemizdeki taleplerimizin yerine getirilmesi ve konunun yargıya *intikaline mahal verilmemesi talep edildiği,

Aradan geçen zamana karşın bu konuda idari anlamda bir *çözüm üretilemediği dikkate alınarak, 29.12.2015 itibari ile yetkili yer *Mahkemesinde; maden sahasına ilişkin işletme ruhsatlarının devirlerinin *iptali ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü *nezdinde tekrar şirketimiz adına tesciline, Maden işletme sahalarından *davalı Koza Altın işletmeleri A.Ş.'nin tahliyesi ile şirketimize teslimine *yönelik dava açıldığı,

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. firmasının 674 sayılı *Kanun Hükmünde Kararname kapsamında TMSF'ye (Tasarruf Mevduatı Sigorta *Fonu) devredilmesi sonrası şirketimizce; dava konusu taleplerimizin *hakkında tekrar TMSF'den talepte bulunulduğu,

TMSF tarafından şirketimize gönderilen cevabi yazıda, *her türlü hak ve alacak taleplerinde muhatap olarak Koza Altın İşletmeleri *Anonim Şirketi'nin alınması hususunda şirketimizi bilgilendirdiği,*

27.12.2018 tarihli duruşma sonucunda, davanın kabulü ile taraflar arasında 02.07.2007 tarihinde tanzim edilen sözleşmenin feshine, dava ve sözleşmeye konu maden işletme sahasından Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin tahliyesine, maden işletme sahasının şirketimize teslimine istinaf yolu açık olmak üzere karar verildiği,

Kamuoyunun bilgisine*sunulmuştu.*

**

*

**

Mahkeme kararındaki "işletme*ruhsatlarının davacı adına tescili istemli talebin idari bir tasarruf olması*sebebiyle reddine" şeklindeki hükmün kaldırılarak, işletme ruhsatlarının davacı*(şirketimiz) adına tesciline karar verilmesi amacıyla istinaf yoluna*başvurulmuştur

ATU-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by yusuf7666 Yazıyı Oku
    ımcı ve İştirak İlişkileri Müdürü

[email protected]

(0216) 468 51 71

Kadir Budak

Yatırımcı ve İştirak İlişkileri Uzmanı

[email protected]

(0216) 468 51 73

Son Beş Bildirim

5

15.02.19 10:05

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

Özel Durum Açıklaması (Genel) / KOZAL

4

06.02.19 17:40

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

3

31.01.19 20:04

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

2

29.01.19 19:03

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

İlişkili Taraf İşlemleri

1

29.01.19 19:01

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

Geleceğe Dönük Değerlendirmeler

Şirketin Önümüzdeki Bir Aylık Hak Kullanımları

Şirketten Beklenen İlk Beş Periyodik Bildirim

Beklenen Bildirimler

Finansal Rapor Tarihleri

Borsa Günlük Bülteni

SPK Bülteni

Gayrimenkul Sertifikaları

GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş.

GUBRF

Gönderim Tarihi

15.02.2019 10:05:55

Bildirim Tipi

ÖDA

Yıl

-

Periyot

-

Özet Bilgi

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Aleyhinde Açılan Davada Alınan Karara İlişkin İstinaf Yoluna Başvurulması

İlgili Şirketler

[KOZAL]

İlgili Fonlar

[]

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?

Evet (Yes)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?

Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi

27.12.2018

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?

Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Şirketimizin sırası ile 17.04.2015,*07.09.2015, 06.11.2015, 29.12.2015, 13.10.2016, 17.11.2016 ve 27.12.2018*tarihli KAP duyurularında;

Maden işletim ruhsat hakları şirketimize ait olan *Bilecik ili Söğüt ilçesi Kızılsaray köyünde bulunan maden sahamızın *02.07.2007 tarihli rödovans sözleşmesi ile Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'ye *devredildiği,

Geçen süreçte Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin sözleşmedeki *yükümlülüklerini ifa etmediği, sözleşmeye aykırı eylem ve işlemler *sergilediği, şirketimizin menfaatlerinin korunması amacıyla, maden *ruhsatının şirketimizce geri alınabilmesi için sözleşmenin feshi ve bu konuda *dava açılması dâhil gerekli hukuki süreçlerin başlatılması hususunda *yönetim kurulumuzun idaremize yetki verilmesine karar verdiği,

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. ile aramızdaki sözleşmenin *07.09.2015 tarihinde şirketimizce tek taraflı ve haklı nedenlerle *feshedildiği ve fesih bildiriminin noter vasıtasıyla ilgili şirkete *gönderildiği,

Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin 02.10.2015 tarihli *cevabi ihtarnamesi ile fesih gerekçelerimize itiraz ettiği ve *taleplerimizin gereğini yerine getirmeyeceğini bildirdiği, şirketimiz *tarafından 30.10.2015 tarihinde yeniden gönderilen ihtarname ile fesih *ihtarnamemizdeki taleplerimizin yerine getirilmesi ve konunun yargıya *intikaline mahal verilmemesi talep edildiği,

Aradan geçen zamana karşın bu konuda idari anlamda bir *çözüm üretilemediği dikkate alınarak, 29.12.2015 itibari ile yetkili yer *Mahkemesinde; maden sahasına ilişkin işletme ruhsatlarının devirlerinin *iptali ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü *nezdinde tekrar şirketimiz adına tesciline, Maden işletme sahalarından *davalı Koza Altın işletmeleri A.Ş.'nin tahliyesi ile şirketimize teslimine *yönelik dava açıldığı,

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. firmasının 674 sayılı *Kanun Hükmünde Kararname kapsamında TMSF'ye (Tasarruf Mevduatı Sigorta *Fonu) devredilmesi sonrası şirketimizce; dava konusu taleplerimizin *hakkında tekrar TMSF'den talepte bulunulduğu,

TMSF tarafından şirketimize gönderilen cevabi yazıda, *her türlü hak ve alacak taleplerinde muhatap olarak Koza Altın İşletmeleri *Anonim Şirketi'nin alınması hususunda şirketimizi bilgilendirdiği,*

27.12.2018 tarihli duruşma sonucunda, davanın kabulü ile taraflar arasında 02.07.2007 tarihinde tanzim edilen sözleşmenin feshine, dava ve sözleşmeye konu maden işletme sahasından Koza Altın İşletmeleri A.Ş.'nin tahliyesine, maden işletme sahasının şirketimize teslimine istinaf yolu açık olmak üzere karar verildiği,

Kamuoyunun bilgisine*sunulmuştu.*

**

*

**

Mahkeme kararındaki "işletme*ruhsatlarının davacı adına tescili istemli talebin idari bir tasarruf olması*sebebiyle reddine" şeklindeki hükmün kaldırılarak, işletme ruhsatlarının davacı*(şirketimiz) adına tesciline karar verilmesi amacıyla istinaf yoluna*başvurulmuştur

Bir 5 senede istinaf mahkemesi sürer bunlardan bir cacık olmaz anca refah paylarının hesabını yaparlar bunları yönetici diye başa getirenlere yazık bizi mahvettiler

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ekrem55 Yazıyı Oku
    Bir 5 senede istinaf mahkemesi sürer bunlardan bir cacık olmaz anca refah paylarının hesabını yaparlar bunları yönetici diye başa getirenlere yazık bizi mahvettiler

İstinaf Mahkemeleri'nde dosyaların kesinleşme süresi 15-20 gün

Hürriyet okudum şimdi...

4.  Alıntı Originally Posted by yusuf7666 Yazıyı Oku

Hürriyet okudum şimdi...

Ortak bu yönetim varken neolacağı belli olmaz onu kastetmiştim

5. [QUOTE=ekrem55;3171689]Ortak bu yönetim varken neolacağı belli olmaz onu kastetmiştim

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE
    ...

6. Hepimizde yıllardır elimizde kalan hisseler yüzünden bekliyoruz...benim tek umudum hisse ucuz kaldığı için belki hareket eder ...yoksa beklentilerden umudum kalmadı...yıllardır koza madeni dedik aldı ne oldu...iran diyor yatırımcı ilişkileri iranın düne kadar borcunu ödedik dedim...iran razi yokken bi fabrika çalışıyordu...kendilerinde kusur yok sanki ben bu hissede kar etmedikçe oyda yok...zaten fosfatı hiç hayal dahi etmeyin..ytd

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Hisse neye göre kime göre ucuz, çok iyi karlı dönemlerde yaptığı zirveye göre değerlendiriyorsanız bu yanlış bir değerlendirme. pd yada fk kaç? sektör ortalaması ne, sektörün geleceği nasıl sorularını sorduktan sonra alternatif hisslerle de bir mukayese etmek lazım tüm verileri..........

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    ben 9 aylık oranlarını inceledim ve emsallerine göre uygun .. ama iranı risk görüyorsanız tercih sizin. işin içinde altın olmasa bile hisse ucuzdur.. bu benim fikrim.. ben numunelik aldım attım kenara.. bilanço , altın ,socar, biten yatırımlar, planlananlar hepsi alım nedenlerimden.. bol kazanç

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 577/924 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •