Sayfa 220/356 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon
Arama sonucu : 2843 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: ENKAI - Enka İnşaat

1.  Alıntı Originally Posted by Hancı17 Yazıyı Oku
    Şimdi açıklanan bilançoyla yükselir mi yoksa beklenti nedeni ve geri alımla 4.80-90 da tutunan kağıt düşer mi tüm mesele bu.. Bakalım

LG-H840 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    5,40 lardan bu fiyatlara dustu, yani faiyatladi bence, zaten araci kurumlarin beklentisi 530 milton tl kardi, yani burlarda gezinir bence

2. Borsanın da pozitifliğiyle çok aşağıya vurmadılar bugün..

Faaliyet raporunda şöyle bir ifade var, bunun bize faydası ne olacak 2. çeyrekte tam olarak anlayamadım. Bilen varsa aydınlatsın..

Yurtdışında yeni enerji yatırımları kapsamında geçen sene kazandığımız Yap-İşlet modeli kapsamında yapımı gerçekleştirilecek, toplamı 433 MW kapasiteli hidroelektrik santralı olan Namakhvani Projesi kapsamında çalışmalar devam etmektedir. Projenin inşası tamamen ENKA tarafından gerçekleştirilecek olup yaklaşık kontrat bedeli 650 milyon ABD Doları mertebesinde olacaktır ve 2.çeyrekte inşaat segmentine dahil edilmesi beklenmektedir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Prizren Kosova yada Ankara Turkiye
    Gönderi
    12
     Alıntı Originally Posted by engenius Yazıyı Oku
    Borsanın da pozitifliğiyle çok aşağıya vurmadılar bugün..

Faaliyet raporunda şöyle bir ifade var, bunun bize faydası ne olacak 2. çeyrekte tam olarak anlayamadım. Bilen varsa aydınlatsın..

Yurtdışında yeni enerji yatırımları kapsamında geçen sene kazandığımız Yap-İşlet modeli kapsamında yapımı gerçekleştirilecek, toplamı 433 MW kapasiteli hidroelektrik santralı olan Namakhvani Projesi kapsamında çalışmalar devam etmektedir. Projenin inşası tamamen ENKA tarafından gerçekleştirilecek olup yaklaşık kontrat bedeli 650 milyon ABD Doları mertebesinde olacaktır ve 2.çeyrekte inşaat segmentine dahil edilmesi beklenmektedir.
    Gürcistanda başlayacak olan baraj işi ,,

4.  Alıntı Originally Posted by engenius Yazıyı Oku
    Borsanın da pozitifliğiyle çok aşağıya vurmadılar bugün..

2. çeyrekte devam eden işler kapsamına girecek diyor herhalde

SM-N9200 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. faaliyet raporundaki tek yeni bilgi çanakkale köprüsü ayaklarını yapacakları hususu

6. Aslında bilanço gayet iyi, esas faaliyet ve diğer önemli kalemler artmış, geçen sene 1.Çeyrek bilançosu finansal kar nedeniyle şişikti. Koskoca yatırımcılar bunu nasıl anlamıyor, yoksa benim anlamadığım veya bilmediğim bir şey var çözemiyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Uzername Yazıyı Oku
    Aslında bilanço gayet iyi, esas faaliyet ve diğer önemli kalemler artmış, geçen sene 1.Çeyrek bilançosu finansal kar nedeniyle şişikti. Koskoca yatırımcılar bunu nasıl anlamıyor, yoksa benim anlamadığım veya bilmediğim bir şey var çözemiyorum.
    karlılık bu çeyrek çok iyi gelmiş ama daha önce dediğim gibi problem gelirleri artıramamak. bu kadar büyük bir holdinge göre iş çeşitliliği bence yetersiz. eldeki nakit kaynak daha güzel yatırımlarda kullanılabilir belki bilemiyorum ama şirketin birşeyler yapmaya ihtiyacı var

8.  Alıntı Originally Posted by engenius Yazıyı Oku
    karlılık bu çeyrek çok iyi gelmiş ama daha önce dediğim gibi problem gelirleri artıramamak. bu kadar büyük bir holdinge göre iş çeşitliliği bence yetersiz. eldeki nakit kaynak daha güzel yatırımlarda kullanılabilir belki bilemiyorum ama şirketin birşeyler yapmaya ihtiyacı var
    bu ortamda Türkiyede kim yatırım yapar, adamlar yurt dışında çalışıyor akıllılık ediyor

Sayfa 220/356 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •