Sayfa 472/628 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

1.  Alıntı Originally Posted by MYEL Yazıyı Oku
    Ekranı kapadık bekliyoruz.yalnız şu kağıdı başabaş göreyim anında satış ve kaçış inş. İnsanın şuraya iki kelam edesi de gelmiyo.sn antalya burdaysanız sizden teknik bir yorum alalım lütfen ..şimdiden tşkler

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bende hisse yok o yüzden yorum yapmıyorum topigi takip ediyorum. Yalnız şu bir gercek ki 1.40 lardaki destek noktası hissenin 2017 mart,nisan aylarından gelen bir trend desteği . BIST te yaşanacak ciddi bir düzeltmede bu kaybolacagi için 1.06 lar gündeme gelebilir. Delicocuk35 arkadaşımız twitterda reklamı yapılıyor demişti
    1.39 dan sonraki geçici yükseliş o sebeple olduysa ve buna rağmen hala gözü aşağılarda ise ben korkarım.

Kendi saçma dusuncelerimdir. Ciddiye almayiniz. Umarım yanılirim çok kişiyi kistirdilar

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 140 stop olmalı şahsi kanaatim. Kirarsa veren en az 15-20 kademe bekleyip yerine koyabilir gibi . Ha ben stop yapamıyorum ama yapabilenlere imreniyorum heleki doğru yerden yapabilenleri....

3. Batmayacağına inanarak suya bas, yürür gidersin. Mucize yürüyebiImen değiI, inanabiImendir.

4.  Alıntı Originally Posted by Emkelci Yazıyı Oku
    Batmayacağına inanarak suya bas, yürür gidersin. Mucize yürüyebiImen değiI, inanabiImendir.
    bugün EMKEL günü olması dileğiyle herkese günaydınlar

5. Dün akşam Emkel in dip notlarını okurken önemsediğim bir bilgiyi sizinle paylaşayım..Emkel in 2016 çalışanı 234 iken bu sayı 2017 de 254 e çıkmış..bu normalde şu anlama gelir..Bir şirketin kapasitesi iş hacmi artar ve işçi alımına ihtiyaç duyar ve işçi alır.Şayet bir şirkette işler daralmışsa işçiyi azaltır..Bu 20 işçiyi aldığına göre daha çok iş var demektir...
    Ya da şirket yönetimi şirketi yönetmesini bilmiyor işler kötüye giderken işçi alımı yapıyor..Şayet böyle bir yönetim varsa sorun üretimde değil iyi yönetilmemekten kaynaklanabilir..Diğer bir sorunda satış yüksek ama satışları yiyen en önemli kalem finansman giderleri...İyi yönetilen bir şirket borçlanıyorsa bu borçtan para kazanmaya çalışır..Bunlarda kısa vadeli borçlara yüklenmişler ama bu borcun doğurduğu finansman giderleri bunların tüm çalışmalarını sıfırlıyor..Bir şirket çalışarak kazandığını da banka borçlarına ödüyorsa boş yere kürek çekiyor anlamına gelir...Bir diğeri önemli şey de stoklar içinde hazırlanmış ticari mal oranının yüksekliği...Bunları herhalde süs için hazırlamadılar..Yalnız ortaklık yapısı paylarında Barış Savunma Endüstrisi ve Emek elektrik endüstrisi ellerindeki payı sıfırlamış...Özar Elektriğin payı %24.5 ve halka açık pay oranı %75 e çıkarılmış ..Galiba bunu da halkı çok sevdiklerinden olmalı ))))...Özetle iyi yönetilmeyen bir şirket görüntüsü var..Ama ellerindeki stokların yüksekliği ve ciro hedefleri 12 aylık bilanço gizemini koruyor..İsterlerse 5-6 mil karı gösterebilirler..22 milyon euro cirodan o karı da edemiyeceklerse ortada boş yere kuru kuru faaliyet gösteren ve sadece kendilerine ve daha çok banka borçlarına çalışan bir şirket olmaktan öteye geçemez..

6.  Alıntı Originally Posted by Kushim Yazıyı Oku
    % 2,97 city kalan bu
    Sahte yabancı yakında arttırır gene 12 aylık için..

7.  Alıntı Originally Posted by HAYMATLAS Yazıyı Oku
    5 milyon TL ye 5 milyon hisse alacak ve 2 TL birim fiyatı geçmeyecek.hisse 1 TL ye gerileyecekki ,dediğini alabilsin.Çırpınışlar ,satışlar bundan.Adam anırıyor.Bu fiyat olmazsa olmaz diye.Enayilik bizlerde...
    Onlar üst limit vermiş.. fiyat olarak 2 TL lot olarak 5 milyon. illa 5 milyon alacak diye bir şey yok. Kaldıki 100 lot bile almadılar.

8. Eskiden bu hisse bedelli severdi, Hatta ondan kimse yanaşmak istemezdi. Adeta kağıdı bedelli için borsa ya açmışlar gibi görüntü vardı. Dötleri sıkıştıkça para toplama yoluna giderlerdi. 5-6 senedir bedelli bedelsiz hiç bir ayak yok.Vakti zamanında bedelli diye sürekli para toplayıp soydular milleti. Bu iyi bir gelişme .Bunun semeresinide görmedi yıllardır fiyatlamada . ( çünkü bedelli önce düşer , paralar yattıktan sonra çıkışa geçer ) Sadece şirketi içerden hortumlama var. Buna da yeter artık , doyduk bu kadar yeter deseler borsa da da iş yapacak..

Sayfa 472/628 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •