Sayfa 608/628 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

1. 25 milyonla borç ödenecek, 25 milyonda işletme sermayesinde kullanılacak.

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. Ben azıcık almıştım. Artık payımı artırmayı ve bedelliye de katılmayı düşünüyorum. Piyasa bu şirketi farketmeden yükümü tutmam lazım. Şirketin de dürüst olması ve tertemiz bilançolar açıklaması lazım.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Bu şirketi pek tanımıyorum. Tanıyanlar biraz bilgi verebilir mi. Patron nasıldır yönetim şeffaf mı. Bedelli yapması bence olumlu. Gerçekten parayı gerekli yerlere kullanacak ise bende bedelliye katılırım. Daha önce hekts in bedellisine katılmıştım. Çok iyi geçmişti. Bedelliler de yönetim dürüst olursa şirket olumlu etkileniyor.
    Şirkele ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sermaye artırımından elde edilecek fonun kullanımı raporunu çok dikkatli okuyun. Son zamanlarda bu kadar detay verilerek yazılan bir rapor görmedim. Bana göre en önemli kısmı yukarıda da yapıştırdığım paragrafta olan cümlelerde saklı. Ayrıca peşin ödemelerde sadece faize ödeyecegi rakamlarda ki kazanç bile ayrıntılı olarak yazılmış.
    Geçen yıl brüt kar yüzde 30 iken bu sene yüzde 40 a yükselmiş. Bu sermaye artırımı ile daha da yükseleceği kesin,zaten detaylı olarak rakam verilerek izah edilmiş .
    Ayrıca yakın zamanda raporda bahsettiği stratejik adımların neler olduğunu açıklayacaklardır.

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. bu detaylı raporda yer alan, 2017 yılında yaşanan teknik problemin ne oldugunu biliyormusunuz? ve bu bahsi gecen teknik problemin emek elektrik'e ve onun yatırımcılarına nelere mal oldugunu?
    2016 yılı eylul ayında en son teiaş tan ihale almıştı..ve sonrasında teiaş ın kara listesine girmiş. bu durumu halka açık bir şirket olarak kap ta bildirmedikleri için kendilerini buradan kınıyorum. önceki yıllarda kufur ediyordum, bu sene biraz insafa geldim ! teiaş tan tekra ihale alması çok güzel.
    bedelli den gelen parayı yerli yerine kullanmalarını umarım.

6.  Alıntı Originally Posted by justdealer Yazıyı Oku
    bu detaylı raporda yer alan, 2017 yılında yaşanan teknik problemin ne oldugunu biliyormusunuz? ve bu bahsi gecen teknik problemin emek elektrik'e ve onun yatırımcılarına nelere mal oldugunu?
    2016 yılı eylul ayında en son teiaş tan ihale almıştı..ve sonrasında teiaş ın kara listesine girmiş. bu durumu halka açık bir şirket olarak kap ta bildirmedikleri için kendilerini buradan kınıyorum. önceki yıllarda kufur ediyordum, bu sene biraz insafa geldim ! teiaş tan tekra ihale alması çok güzel.
    bedelli den gelen parayı yerli yerine kullanmalarını umarım.
    Nedir bu teknik problem sayın justdealer bizi bilgilendirir misiniz?

7.  Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Nedir bu teknik problem sayın justdealer bizi bilgilendirir misiniz?

2016 yılında teias tan euro bazlı alınan ihale ile emkel in makus talihi aynı zamanda benim gibi elinde yuklu emkel hissesi olan ky cının da değişecegini dusunmustuk, ama bu sadece bir yanılgı idi!
    2017 ilk çeyrek te dişde dokunur kar beklerken zarar açıklaması benim için çok kotu bir surpriz oldu.
    değişik kaynaklardan teiaş a uretilen urunlerde muhendislik hatası oldugunu ogrendim ama inanmak istemedim ve posizyonumu korudum. emkel hissesi almaktan daha buyuk hatam bu haberin bana ulasmıs olmasına ragmen satış yapmamamdı.
    elinde yuklu miktar da emkel hissesiolan bir dostun sağlık problemleri yaşaması ve akabinde ebediyete ugurlanması beni iyice soğuttu emkel den. çok sabırlı bir insan değilim ama çok inadım. inadım yuzunden yıllarca emkel hissesi taşıdım ve gecen hafta parça parça az bir miktar bırakarak sattım..

asıl konu; teiaş a uretilen urunlerde olusan muhendislik hatası Yağlı Tip Akım Transformatörlerinde (sanırım bu urun) yag dolum suresinin 8 saat yerine 4 saat gibi bir zamanda olması idi. bu durumda uretilen urunler teiaş tarafından iade elmesi, problemin giderilip yerine yenilerinin uretilmesi vs..şirket zarar etti ve hisse fiyatı 0.72 ye kadar düştü. bu durumu yatırımcı ilişkilerine bakan bayan da telefonda konuya hakim oldugumu duyunca açıklamak durumunda kaldı. kızdıgım taraf, neden konu hakkında bir açıklama yapmadıklarıydı!
    2016 yılında alınan bu ihale sonrası teiaş tan bir daha ihale alamamıştı, bu yeni ihale haberi benim için surpriz oldu, ben daha çok yurt usa tarafından olumlu bir haber bekliyordum.
    bedelli yapıyor olması da guzel oldu, şirketin bir suru boru var, onları odeyecek ve uretilecek urunler için malzeme alacaklar. umarım belirttilen gibi olur ve şirket borçlarından kurtulur.
    kişisel tecrubeme dayanarak şunu söyleyebilirim; şirket yonetimi onceden şeffat değildi, 2019 da yonetim kurulu başkanı değişti, yönetim kuruluna akademik kariyeri olan insanlar getirildi, temsan işi alındı geçen sene, bu sene de teiaş tan gulel bir ihale daha.
    2021 neden emek elekriğin senesi olmasın ki?

8. Çok teşekkürler sayın justdealer paylaştığıniz bilgiler için. Size de öncelikle geçmiş olsun diyeyim. Şuna hep inanırım hiç bir şey tesadüf değildir. Olacak olan olur. Bize düşen olay olduktan sonraki tavrımız.
    Selametle kalın.

Sayfa 608/628 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •