Sayfa 23/587 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 4694 madde; 177 - 184 arası.

Konu: EGSER - Ege Seramik

1. Böyle satışların sonunda genelde sağlam bir yükseliş olur.Bakalım burada da gerçekleşecek mi !!!!

2. Şöyle bir aylık grafiğimiz var.3.15 üzeri aylık kapanış güzel bir yükseliş teyidi olabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by Zerlanis Yazıyı Oku
    neyseki bu işlemler fed ve tcmb faizi kararı olumlu olduğundan piyasa iyi iken gerçekleşti piyasa kötü olsa yanmıştık valla
    onlar herşey den haberdar olmadan bu piyasalarda işlem yapmazlar, her türlü garanti alarak ülkeye geliyorlar yani gönüllerini hoş tutmak için ne gerekiyorsa yapılıyor.. aylar öncesinden fed in biliyorlar tcmb ninde kararını biliyorlar,

bu adamlar için borsayı alt üst etmediler mi eski borsa başkanı bunlar için sistem değiştirdi düzenlemeler getirdi yaptıkları işlemleri kimse görmesin izlerini kayıp etsinler diye aracı kurum taraf bilgisi gizlendi, emir iptalleri icat editdi,
    iceberg emir( yani rezerve emir) kademeye 100000 bin alış yolluyor sadece 20 bini görünüyor kademede, emir girilen kademeye verildikçe geri kalan miktar sistem tarafından otamatik devreye giriyor bu emir tipi kolayca mal toplamalarını ve satmalarını sağlıyor.

bistech geçişi ile birlikte adamlar alıp satarken 1-2 saniye avantajlı, siz emir yolladınız diyelim yazılım otomatik olarak gönderdiğiniz emiri tarayıp programa bildiriyor sen almadan o kademeyi alıyor yada satıyor. buna tetik emir diyorlar. şartlı emir giriyor şarta örnek olark 3,12 den 10000 lot aktif alış olursa 3,12 kademesindeki tüm alışlara ver yada al diye devreye giriyor.

yine başa emir tipi (midt point emir tipi) bu emir tipi ile yüklü miktar gönderilen emirler , aynı emir tipi ile gönderilen emirlerle eşleşiyor

örneğin egeser de fiyat 3,12 ise bu emir tipi ile 3,20 500.000 alış yolluyor aynı şekilde 3,20 de aynı emir tipi ile bekleyen emir ile eşleşiyor yani sizin emriniz 3,12 de olsun sizin emriniz gerçekleşmiyor.

bize görünmeyen işlemler belkide adamlara açık

bu fonların merkezi aynı binada birbirleriyle ortak hareket etiikleri kesin, kurum adları farklı olsada hepsi de aslında aynı şahışlar

düşününce buradan alış girenler ucuz olduğu için mi alıyor yada almış gibi mi yapıyor daha düşmeyecekse satan hala neden mal çıkmak için uğraşıyor ,düşecekse de alan neden daha aşağıya gelmesini beklemeden alıyor.
    bu sorular şu sonucu çıkarıyor alanda satanda 2 side ne olacağını iyi biliyor birbirlerinden haberdarlar ..

haberdar olmasalar düşük fiyatlara satsın diye alış girmez alacak , satanda daha yukarıdan satmak için tahtaya satış girmez.

spk tarafı zaten yabancıyı korkutmamak için talimatlı ,istedikleri gibi atlarını koşturmasına müsaade ediyor.
    Son düzenleme : RAYMONDJAMES; 17-03-2017 saat: 17:50.

4. Bence sıkıntı hem içerde hemde Avrupa ile olan siyasi problem bu da referandum sonuna kadar devam edeceğe benziyor, sonra zaten düzelir, yani borsadan referandum sonuna kadar birşey beklemiyorum.YTD

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by comep Yazıyı Oku
    Bence sıkıntı hem içerde hemde Avrupa ile olan siyasi problem bu da referandum sonuna kadar devam edeceğe benziyor, sonra zaten düzelir, yani borsadan referandum sonuna kadar birşey beklemiyorum.YTD

herkes bu riskleri görüyorsa o zaman amaça ulaşılmıştır, korku panik yaratıp mal almak için en iyi fırsat yaratılmış olur.

nede olsa böyle düşünenler satacak istedigimiz fiyattan istediğimiz kadar alırız diye korku vermeye devam ederler.

geçenler 3,5 üstünde satmaya razı olmayanlar bugün 3,10 verdiler
    sonuç ne çıkarsa çıksın kimse bastığı dalı kesmez,

avrupa bize mal satıyor ,müşterisine yanlış yapmaz ülkede yerli mal yok hepsi alman hollanda abd italya fransa vs.. ürünleri ve şirketleri buralarda da yüz binlerce yerli istihdam ediliyor gerçekler bunlar ne Türkiye Avrupasız nede Avrupa Türkiyesiz kalır.

diyelim 14 nisanda alış yapanlar çok mu aptal ki 17 nisan sabahı olumsuz bir şey olacaksa o zaman alıcı gelmeyeceğini bile bile neden alsın yada satmak isteyenlerin karşısına birileri neden alış girsin. o zaman piyasa diye bir şey oluşmaz bu düşünceyle.

dolar 3,9 üzerindeyken tv lerde boy gösteren kendilerine uzman diyen ama hiç halttan anlamayan kişiler felaket tellallığı yapıyor millete korku veriyordu millet korkup sattı not düşürüldüğü gün borsaya alım geldi endeks durumu ortada.
    hiç bir şey olmaz endeks de bu yıl 125000-138 0000 arasına gider. bu benim fikrim kimseyi bağlamaz.

6. Endeks son raddeye geldi gidemiyor patinaj yapıyor elbette bahane bulacak bu da referandum sonu belirsizlik ve Avrupa ile olan durum tabi bana göre.

7.  Alıntı Originally Posted by comep Yazıyı Oku
    Endeks son raddeye geldi gidemiyor patinaj yapıyor elbette bahane bulacak bu da referandum sonu belirsizlik ve Avrupa ile olan durum tabi bana göre.

geldiği noktadan gidemiyor aşağıya da gelmiyorsa bunun tek nedeni var buralardan mal alınmaya çalışıyor demektir.

son 1-2 yılda tl %70 yakın değer kayıp etmiş, 1 lot alabilen şimdi 2 lot alıyor , endeks 70 90 a gelmiş olması bahalı olduğu anlamına gelmez..

egeseramikten örnek verilecekse geçen yıl 2,5 dolar verip 1 lot alıyorken şimdi 0,85 cent ödeyerek alıyor geçen yıla göre 3 kat daha fazla mal alıyor yabancı..

endeks 5-6 dolar ediyordu 2-3 yıl öncesine kadar şimdi 2,4 dolar buna zaman maliyeti eklersen 2-3 yıl faizden para kazanırdı borsaya girmese en az %30 risk almadan kazancaktı.

şirketler öncekine göre daha karlı ,büyümüş kelepir fiyatlarda bankalar yine aynı..bizler tl bazlı baktıkça elimizdekiler ucuza kaptırmamak elde değil.

Sayfa 23/587 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •