Sayfa 274/445 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon
Arama sonucu : 3560 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: EGPRO - Ege Profil

1. haydi deutche seni bekliyorum. bir 50.000 al artık...

2. rezil herifler ya...

3. Sırf yukarı kapanmasın diye kademeye 103.000 lot yazmışsınız ya, size verecek 1 lotum yok, öyle biline...

4. Deceuninck nv. şirketin cirosu 100 milyon avrodan 670 milyon avroya ulaşmış şirket karı ise vergi öncesi 300 milyon avro olarak gerçekleşmiştir.

Almanya’dan sonra Avrupanın en büyük pvc profil üreticisi Türkiye olmuştur ve Menemen , Deceunick’in ve Avrupa’nın ve ABD nin en büyük profil fabrikasıdır. Fabrikanın yatırım tutarı 50 milyon euro .

Bu fabrika Deceuninck’in Hindistan, Brezilya ve Avustralya gibi gelişmekte olan pazarlardaki tüm faaliyetlerini destekleyecek. Ayrıca Türkiye merkezinden Şili ve Brezilya’ya giden malların tasarımı da bu merkezden yapılacak. ABD ye ilk ihracaatta bu fabrikadan başladı.

Egepen Deceuninck, yeni tesisini, PV solar panel ve trigenerasyon sistemleri ile düşük enerji tüketim stratejisine dayalı yatırımlar ile inşa etti. Enerji maliyetleri çok düşük olacak yani… Az gider çok gelir demek …

Şimdi şuradan yaklaşalım , Deceunickin Avrupa ve Amerikanın en büyük fabrikasını Menemene inşaa etmesi ,agresif satın almalar yapması , Arge Merkezi kurması hiç te yabana atılır değil. Daha önce bahsettiğim gibi devletimizin bu sektörde hammadde üretimine ayırdığı büyük teşvikleri de unutmayalım. Deceunick’in yıllık 670 milyon Avroluk ciro ve 300 milyon avroluk kardan Türkiye’nin alacağı payı da unutmayalım.

Şekil 1-A da 3 aylık bilançoda yansımaları var. Ama , bu daha başlangıç.
    Arsayı satacaklar zaten bir defada gelecek 30 milyon dolar faso fiso , uzun vadede gelecek temettü var ya , olay bu.
    Belçika ile yapılan anlaşma ile verginin yarısı Türkiye’ye yarısı Belçikaya gidiyor. Belçika’nın da işine geliyor. UK li yatırımcılarınında…

Patron ister mi , sen de ben de hisse olsun ? Baskı bundan …

5. Adi ********ler nereye kadar böyle devam ettireceksiniz al gülüm ver gülüm hacim desen yerlerde şirket karı müthiş,ama engel olan el var patronda çok iyi tanır ortaklarını. Satacaksan sat çıkar elindekileri bas aşagı kurtul yok ama amaç satmak değil küçük yatırımcıyı bıktırmak.Dün araca kurumda yaklaşık 3 saat kaldım herkes egpro konuşuyor bir hafta on güne kalmaz yukarı yazdığınız 100binlerce lotu kaptırmazsanız bişey bilmiyorum.Dün seans içerisinde 3 saat egpro izledik 3 lot satıyor adi ******** bir kademe düşüyor diğer ********de 4 lot alıyor.Bazen 20 dk işlem yapılmıyor. 20 dk sonra yine üç sat 4 al böyle gidiyor bu döngü.Küçük yatırımcıda sabırsız biraz hemen uçsun kaçsın istiyor.Buralarda kalmaz bu kağıt daha çok yolu var haftaya SAT görelim bakalım.

6.  Alıntı Originally Posted by kent44 Yazıyı Oku
    Adi ********ler nereye kadar böyle devam ettireceksiniz al gülüm ver gülüm hacim desen yerlerde şirket karı müthiş,ama engel olan el var patronda çok iyi tanır ortaklarını. Satacaksan sat çıkar elindekileri bas aşagı kurtul yok ama amaç satmak değil küçük yatırımcıyı bıktırmak.Dün araca kurumda yaklaşık 3 saat kaldım herkes egpro konuşuyor bir hafta on güne kalmaz yukarı yazdığınız 100binlerce lotu kaptırmazsanız bişey bilmiyorum.Dün seans içerisinde 3 saat egpro izledik 3 lot satıyor adi ******** bir kademe düşüyor diğer ********de 4 lot alıyor.Bazen 20 dk işlem yapılmıyor. 20 dk sonra yine üç sat 4 al böyle gidiyor bu döngü.Küçük yatırımcıda sabırsız biraz hemen uçsun kaçsın istiyor.Buralarda kalmaz bu kağıt daha çok yolu var haftaya SAT görelim bakalım.

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Sanırım spek dışında bir yada birilerinde gereğinden fazla mal var. Tahta yapıcıda bunların nerde ne yapacağını bilmediği kestiremediği için tırsıyor ve bıktırmak istiyor. Bu kârlılıkla aşağı baskılasa sattırmak için çok inandırıcı olmaz bence kendini açık eder. Kağıdı yukarı çekse belki daha mantıklı istemediği kişilerden kurtulması için
    Bu pimaştan beri de böyle
    Ayrıca sanıyorum en az 2 vatandaş Egpro’yu yapıyordur. Pimaşın bir sahibi vardı, Egpro’nun da aynı şekilde, kağıtlar birleşince bu vatandaşlarında ortak ve danışıklı hareket etmesi gerekiyor

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Egpro üretim ve satışla bir sıkıntısı yok siparişleri yetiştirmek için zamanla yarışıyorlar.Fabrikaları yani üretim tesisleri modern bir şekilde kurulmuş adete saat gibi çalışan bir fabrika.Tesis büyütmek gibi bir sorunları yok.Arge için zaten heryıl kardan ayırdıkları belli oranda bir miktar para aktarılıyor.Hükümet destekli yerli yazılım ve teşvik paketleri bugün açıklandı yani egpro için arge giderleri sıfır demek bundan sonra egpro nun hisse senetleri üzerinde ki baskıları bitirmek için ya toplayacaklar yada toplayacaklar başka çareleri yok.Halka açıklık oranını ister istemez yükseltecekler.A gurubuna geçmeden önce hisseleri toplayacaklar.Bunu da nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. 2 yolu var
    1 Hisse geri alım yapmak
    2 Hisseleri biraz yükseltip aracı kurum ve küçük yatırımcıların elindeki lotları toparlamak.
    Marka olmak kolay değil bu kağıdın daha bedelsiz günleri var
    Herşeyin çaresi zaman ve sabır
    Yatırım tavsiyesi olamaz ben bekliyorum

Sayfa 274/445 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •