Sayfa 64/141 İlkİlk ... 1454626364656674114 ... SonSon
Arama sonucu : 1127 madde; 505 - 512 arası.

Konu: ANHYT - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Ansgr iyidir ancak bu çeyrek teknik karlılık sel ve hasar frekanslarının artışı nedeniyle düşük gelecek.
    Fakat çok iyi iştirakleri, bağlı ortaklıkları ile finansal yatırımlarıyla anlamlı yatırım karlılığını (ROIC) sürdüreceklerdir.
    Doğru yoldasınız
    Tesekkur ederim.
    Bankacilik disinda akgrt ansgrt anhyt aldiydim.
    Kendi kendilerini buyutuyolar.
    Bankalarimiz da guzel ama ulke riski baskiliyor onlari.
    Syg

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Tesekkur ederim.
    Bankacilik disinda akgrt ansgrt anhyt aldiydim.
    Kendi kendilerini buyutuyolar.
    Bankalarimiz da guzel ama ulke riski baskiliyor onlari.
    Syg

Rica ederim.
    Bankalarda olan ülke riski tüm varlıklarda var. Bu nedenle bankalara özgü değil.

Bankalardaki temel problem göreceli düşük karlılık ve dışa çıkamayan yüksek tahsili gecikmiş alacak.
    1 Ocakta sektörde 151 milyar batık varken 8 Ekim haftasında 149 milyara düşmüş
    Bu mevzuat ve benzeri konulardan dolayı değerleme yapamıyoruz.

Saygılar benden
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Rica ederim.
    Bankalarda olan ülke riski tüm varlıklarda var. Bu nedenle bankalara özgü değil.

Bankalardaki temel problem göreceli düşük karlılık ve dışa çıkamayan yüksek tahsili gecikmiş alacak.
    1 Ocakta sektörde 151 milyar batık varken 8 Ekim haftasında 149 milyara düşmüş
    Bu mevzuat ve benzeri konulardan dolayı değerleme yapamıyoruz.

Saygılar benden
    Kisa vade icbct aldim ben duruyor oyle;)
    Ama.uzun icin isbankasi ve yapi kredi almak isterdim.Temelde gelecek vaad ediyorlar ama onumuzu goremiyoruz ondan da bu sigorta emeklilik sirketlerimi daha cok seviyorum.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

Bu nedir ya. Battı mı bu?

16th cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Bu konuda RLC dostum uzmandır,uzun süre girmiyor ugramiyor bu sayfaya...görüşleri çok değerlidir

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dostum selam.Yapı Kredi 14 0 milyon bekliyor ANHYT'tan.AGESA'dan105.dolayısı ile A GESA'nın biraz daha iyi performans göstermesi hayat sigor talarını düşününce benim için daha anlamlı olacaktı. çünkü A GESA geçen çeyrek çok iyi idi. Keşke 120-130 arası yollasa idi. Ve böylece hayat sigortaları acaba her çeyrek 20 milyon kar ekleyip ilerler mi diyebilecektim çünkü ileri f/ k ları dehşet artaca ktı. Tabi ki gene bu potansiyel var. Ama sıkıntımız hayat pahalılığı üretilen primler Vs. sonuçta ANHUT geçen seneye göre primi % 0.6 azaldı Oysa bu ülkede enflasyon var.
    Genede karlılık primler
    artmamasına rağmen iyi .istisnasız kar yazıyoruz. RisksiziZ. Primlerimizin ar tacağı gü nlerde gelecektir. Ve kesinlikle saygı değer ortağım daha çok potansiyel var BES şirketlerinde haklısın.
    Tabi ki bu potansiyele rağmen kağ itta çok ilginç işlemler oluyo r.
    QNB bazı bist100 kağıtl arını süpürürken ARCLK AY GAZ CCOLA her ne hikmetse BES şirketlerinde ANHUT ve AGESA'da 500 bin lot satmak istedi. 300 küsürer binleri gitti ama 200 küsü rler kaldı. Bir fon büyük bir değişim yapıyor belli.
    Kağıtlarımızda her hangi bir prim iv m elenmesi haberinde çok kısa sürelerde 1%50 potansiyel öngörüyorum...

Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    fırça atması bile ders niteliğindedir dostumun....Anadolu sigorta ağır tren gibidir...adamı yorar biraz...ben sağlam piyasada lotu az olan şirket ararım..agesa buna örnek...geçen sene 0.88 krs temettü verdi bu sene en az 1.5 TL temettü bekliyorum...benim emeklilik hissem...herkesin gönlüne göre versin rabbim

CPH1951 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sağol değerli dostum Temettü lerin her daim bol olsun. Uzunvade87 büyük bir yatırımcı.Senden de dostum hemde baya büyük. Ama akıl süzgeçlerini görüp akıl süzgecinden geçirmeye çalışıyor. Bu işler hep derim nasip ama yıllarca tuttuğu onlarca kağıt var. Kendisini tebrik ediyorum. Bir nefis 10 yıl bir kağıdı zor tutar.

Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Coca cola da firca yedik Rcl den;)
    Saka bir yana her gun yeni seyler ogreniyorum basliklarda.
    Alip unutmak gibi tek ozelligimi biraz kagitlarin yonunu ogrenerek sekillendirmeye calisiyorum.
    Temel analiz mantigiyla hep yatirim yaptim.
    Teknik ve yön gostergelerle cesitlendirmeye calisiyorum baki acimi.

Uzunvade 87 sana bir olayımı anlatayım. istanbul da burslu özel üniversitede okuyorum. Beni atacaklar orası nerdeyse kesinleşti gibiydi. Bin km ötey e mem lekete dönecem trenle. Paralı okuyan zengin bir bebe geldi yanıma dediki Senin bursun kesilirse , senin bursunu biZe verirler mi? 10 bin dolar cebime kalır.
    O an Allah yarattı demeyip güçlü pozularımla yüzünü dağıtmamak için kendimi zor tuttum,paralı burssuz Okuyan bebenin. Çünkü daha önce izmirde okurken 2 kişiyi hunharca dövmüş ve hala pişmanlığını yaşıyordum. Ki birisi en yakın ar kadaşımdı.
    Senin kide biraz öyle geldi o an
    Yoksa fırça haddimize değiI. Biraz agresifimdir o kadar

8.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    sağol değerli dostum Temettü lerin her daim bol olsun. Uzunvade87 büyük bir yatırımcı.Senden de dostum hemde baya büyük. Ama akıl süzgeçlerini görüp akıl süzgecinden geçirmeye çalışıyor. Bu işler hep derim nasip ama yıllarca tuttuğu onlarca kağıt var. Kendisini tebrik ediyorum. Bir nefis 10 yıl bir kağıdı zor tutar.
    Est abi.
    Bu yatirimlarimi ailemin disinda kimse bilmiyor.
    Para pulun gun icinde bilinmesi ya da bunun ayri bir oneme sahip olmasini engelliyorum hep.
    Syg

Sayfa 64/141 İlkİlk ... 1454626364656674114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •