Sayfa 22/36 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon
Arama sonucu : 287 madde; 169 - 176 arası.

Konu: Uzun vadede büyük hayalleri olan acemi yatırımcı...

1.  Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Öncelikle bol kazançlar dilerim.

Sıfır maliyetle-temettülerle 10 bin adet Adana hedefinden dolayı konu ilgimi çekti. 2016'dan beri temettü gelirlerini Adana yerine, portföyünüzdeki aynı hisselerden satın alsaydınız portföyünüzün performansı nasıl olurdu? Bununla ilgili bir çalışma yaptınız mı?

Genel olarak, tüm foruma da sormuş olayım sizce hangisi daha mantıklı? Uzun vadeli yatırımda avantajı ve dezavantajları neler olabilir?
    Merhaba bununla ilgili çalışma yapmadım belki sonuç daha kazançlı olabilirdi ama ben bu yolu seçtim burda mühim olan yatırım tarzını nasıl belirlediysen o yönde istikrarlı olmak ve sadık kalmak mesela ben temettülerle 10 bin adet Adana hissesi biriktirmekte ısrarcıyım ��

Arkadaşlar merhaba
    Uzunvade 10 yıl gibi hisse biriktirecek olsanız aşağıdaki hisselerden hangisini tercih ederdiniz sadece birini seçecek olsanız
    Alkim
    Aksa
    Sasa
    Otkar
    SECRETMEN

Alıntı Originally Posted by secretmen Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba
    Uzunvade 10 yıl gibi hisse biriktirecek olsanız aşağıdaki hisselerden hangisini tercih ederdiniz sadece birini seçecek olsanız
    Alkim
    Aksa
    Sasa
    Otkar
    ALKIM
    2023 sonu Bist 8000?

Alıntı Originally Posted by Goodbye Yazıyı Oku
    ALKIM
    Benimde tercihim alkim den yana
    Tuncay turşucuda alkimi öneriyor uzunvade
    Otkarda iyi ama oldukça primli
    Otkar primini erken yaptı
    Sasa iyi kazandırdı ama sermaye olduköa yükseldi düzenli temettü yok
    Aksa belirsizlik var üretimi kıstı ve zarar yazdı
    En mantuklısı alkim görünüyor
    Düzenli temettü ödüyor ve yüksek bedelsiz potansiyeli var
    Aselsan egeen yanında üçüncü hisse olarak biriktirmeyi düşünüyorum
    Henüz alım yapmadım
    Aselsanın biraz eksik lotu var onu tamamladımmı alkim biriktirmeye başlıcam nasipse
    SECRETMEN

5. 01.02.2019 Portföy

Portföy başlangıç tarihi : Ekim 2016

USD olarak hesaplamaya başlama tarihi : Temmuz 2017

Portföye yatırılan para 7.700 TL / 2.491 USD

Mevcut Portföy değeri 25.753 TL / 4.942 USD

Kar/Zarar 18.053TL / 2.451 USD

Portföyde bulunan hisseler :

Adana,İşyat,Petkim, Tskb

Temettü geliri ile alınan Adana çimento hisse sayısı 1003 Adet ( hedef temettülerle 10.000 adet yapmak)

Herkese bol kazançlar dilerim.

6. Aseliş hocam öncelikle tebrikler.2013 yılında ilk mesajlarınıza baktım 13 sayfa kadar.O kadar olumsuz görüşlere rağmen yılmamış devam etmişsiniz.

Bende temmuzdan beri her ay ortalama 500 liralık alıyorum.4 hisse biriktiriyorum ama siz ilk yazılarınızda en çok düşenden alıyorum diye acaba parayla her bir hisseden eşit olarak mı almak lazım yoksa biri çok düştü o ay ondan mı almak daha iyidir?
    10 hisse varmış ilk zamanlarda bunu 4 e düşürmüşsünüz acaba stratajiniz değiştimi.. 4 hisse mi yoksa 10 hisse mi biriktirmek lazım?
    Birde 10 bin adana hissesi olunca diyelim 60 bin ediyor bu yıl 6 bin temettü verdi bu şekilde paramı alırım mı diyorsunuz
    mesela petkim elinizde var neden tuprs değil.tüpraşda iyi temettü veriyor diyorlar.
    Çok soru sordum kusura bakmayın

Bol kazançlar dilerim

7. 01.03.2019 Portföy

Portföy başlangıç tarihi : Ekim 2016

USD olarak hesaplamaya başlama tarihi : Temmuz 2017

Portföye yatırılan para 7.700 TL / 2.491 USD

Mevcut Portföy değeri 26.805 TL / 4.973 USD

Kar/Zarar 19.105 TL / 2.482 USD

Portföyde bulunan hisseler :

Adana,İşyat,Petkim, Tskb

Temettü geliri ile alınan Adana çimento hisse sayısı 1003 Adet ( hedef temettülerle 10.000 adet yapmak)

Herkese bol kazançlar dilerim.

8.  Alıntı Originally Posted by mursevim Yazıyı Oku
    Aseliş hocam öncelikle tebrikler.2013 yılında ilk mesajlarınıza baktım 13 sayfa kadar.O kadar olumsuz görüşlere rağmen yılmamış devam etmişsiniz.

Bende temmuzdan beri her ay ortalama 500 liralık alıyorum.4 hisse biriktiriyorum ama siz ilk yazılarınızda en çok düşenden alıyorum diye acaba parayla her bir hisseden eşit olarak mı almak lazım yoksa biri çok düştü o ay ondan mı almak daha iyidir?
    10 hisse varmış ilk zamanlarda bunu 4 e düşürmüşsünüz acaba stratajiniz değiştimi.. 4 hisse mi yoksa 10 hisse mi biriktirmek lazım?
    Birde 10 bin adana hissesi olunca diyelim 60 bin ediyor bu yıl 6 bin temettü verdi bu şekilde paramı alırım mı diyorsunuz
    mesela petkim elinizde var neden tuprs değil.tüpraşda iyi temettü veriyor diyorlar.
    Çok soru sordum kusura bakmayın

Bol kazançlar dilerim
    Merhaba teşekkür ederim üyeliğiniz hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz.

Eğer portföyünüzde bulunan alım yapacağınız şirkete güveniyorsanız o ay en çok düşenden veya en az artandan almak daha mantıklı tabiki uzun vadeciyseniz ben şahsen öyle yaptım ilk zamanlar.Hisse sayınızda sermayeniz oranında olursa daha iyi olur piyasada çok güzel şirketler var gönül ister ki hepsini portföye koyalım ama sermayemiz sınırlı maalesef Adanayı 10 bin adet yapmamda ki amaç sabit bir gelir elde etmek her sene temettü almak bu bir yıl 6 bin olur sonraki yıl 3 bin veya 10 bin şirketin karı oranında payıma düşeni alırım diye düşünüyorum benim evladiyelik hissem Adana

Tüpraş ta Petkim de bana göre çok güzel şirketler ben ikisinden birini seçmeliydim Petkimi seçtim ilerde fiyatlama açisindan daha iyi yerlerde olacağını düşünüyorum sizede bol kazançlar dilerim.

Sayfa 22/36 İlkİlk ... 12202122232432 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •