Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 11 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Borsada battım.Yok mu bana yardım edecek birileri

1. Borsada battım.Yok mu bana yardım edecek birileri

Arkadaşlar daha 6 ay öncesine kadar işlerim iyiydi.Ancak ne olduysa arkadaş bildiğim ama aslında düşman olduğunu sonradan anladığım kişilerin etkisi ve telkini ile elimdeki birikimin üzerine bir de kredi çekip bana hisse aldırdılar.aldığım günün ertesi hisse tabanlara başladı 3 günde %50 düştü.
    yaw nasıl olur hani yükselecekti dedim.valla nasıl oldu bilmiyoruz ama üzülme seni kurtaracağız dediler başka bir hisse aldırdılar o da 10 günde %50 düştü.şoka girdim.çıldırdım.ulan siz nasıl arkadaşsınız bunu bana nasıl yaparsınız der demez vallahi bizde zarar ettik falan filan.sonradan duyduğuma göre bana aldırdıkları gibi birkaç kişiye de aldırıp malı kitlemişler.şimdi de ara ki bulasın ********leri.
    kalan tutarla da paramı kurtarayım derken o hisseden bu hisseye zıpladım.sonuç sıfırı tükettim.
    Anlayacağınız ben dağ gibi borçla kaldım icralar yakın.bunalımdayım.intiharı bile artık düşünür oldum.hanım duyarsa zaten beni boşar.
    bunalımdayım geceleri boş ve ıssız sokaklarda dolaşıyorum amaçsız bir şekilde.
    siz siz olun kimsenin lafıyla bir işe girmeyin.hoş benim gibi bir salak bulunmaz ama...
    bunları niye mi yazıyorum.çünkü kimseye durumumu söyleyemiyorum.içim burada döküyorum belki rahatlarım diye.yardımdan kastım da sakın kimse yanlış anlamasın maddi bir şey talep etmiyorum.bu yaştan sonra dilencilik yapacak kadar onursuz değilim.sadece düşenin halinden düşen anlar bana biraz psikolojik destek veren olur manevi yardımınız dokunur gayesiyle yazıyorum.kırkından sonra bir erkek ağlar mı? ağlar hemde benim gibi gece herkes uyuduktan sonra boş bir odaya gidip hüngür hüngür ağlar.Giden mala mı yanayım yoksa bozulan ruh sağlığıma mı.ya da ne bileyim çocuklar birşeyler isteyince sürekli geçiştirip onların mahzun bakışlarından kaçırdığım gözlerime mi.Allah beni kahretsin diyeceğim de olmuyor küçüklerim gözlerimin önüne gelince.içimi size döktüm kusura bakmayın.Allaha emanet olun.
    Son düzenleme : peugeot; 01-12-2017 saat: 16:04.

Alıntı Originally Posted by peugeot Yazıyı Oku
    Arkadaşlar daha 6 ay öncesine kadar işlerim iyiydi.Ancak ne olduysa arkadaş bildiğim ama aslında düşman olduğunu sonradan anladığım kişilerin etkisi ve telkini ile elimdeki birikimin üzerine bir de kredi çekip bana hisse aldırdılar.aldığım günün ertesi hisse tabanlara başladı 3 günde %50 düştü.
    yaw nasıl olur hani yükselecekti dedim.valla nasıl oldu bilmiyoruz ama üzülme seni kurtaracağız dediler başka bir hisse aldırdılar o da 10 günde %50 düştü.şoka girdim.çıldırdım.ulan siz nasıl arkadaşsınız bunu bana nasıl yaparsınız der demez vallahi bizde zarar ettik falan filan.sonradan duyduğuma göre bana aldırdıkları gibi birkaç kişiye de aldırıp malı kitlemişler.şimdi de ara ki bulasın ********leri.
    kalan tutarla da paramı kurtarayım derken o hisseden bu hisseye zıpladım.sonuç sıfırı tükettim.
    Anlayacağınız ben dağ gibi borçla kaldım icralar yakın.bunalımdayım.intiharı bile artık düşünür oldum.hanım duyarsa zaten beni boşar.
    bunalımdayım geceleri boş ve ıssız sokaklarda dolaşıyorum amaçsız bir şekilde.
    siz siz olun kimsenin lafıyla bir işe girmeyin.hoş benim gibi bir salak bulunmaz ama...
    bunları niye mi yazıyorum.çünkü kimseye durumumu söyleyemiyorum.içim burada döküyorum belki rahatlarım diye.yardımdan kastım da sakın kimse yanlış anlamasın maddi bir şey talep etmiyorum.bu yaştan sonra dilencilik yapacak kadar onursuz değilim.sadece düşenin halinden düşen anlar bana biraz psikolojik destek veren olur manevi yardımınız dokunur gayesiyle yazıyorum.kırkından sonra bir erkek ağlar mı? ağlar hemde benim gibi gece herkes uyuduktan sonra boş bir odaya gidip hüngür hüngür ağlar.Giden mala mı yanayım yoksa bozulan ruh sağlığıma mı.ya da ne bileyim çocuklar birşeyler isteyince sürekli geçiştirip onların mahzun bakışlarından kaçırdığım gözlerime mi.Allah beni kahretsin diyeceğim de olmuyor küçüklerim gözlerimin önüne gelince.içimi size döktüm kusura bakmayın.Allaha emanet olun.
    maalesef bu konuda sana yardım edecek kimse yok
    borsa da bu tür hatalar içinde olan binlerce kişi var
    kredi ile borsaya girmek büyük bir çılgınlık
    keşke bunları yapmadan önce böyle bir başlık açıp yazsaydın
    sana yine sen yardım edebilirsin
    yardım edecem deyip tekrar paranı kaybettirebilirler
    geçmiş olsun

3. Allah yar ve yardımcınız olsun.

4. Güzel kardeşim geçmiş olsun önce. Bunları okuyunca benimde borsaya başladığım ilk yıllar geldi aklıma. Yıl 1991 aynen bende senin gibi babamdan o günün parasıyla 50.000 TL. borç almıştım, hiç unutmam METAŞ'a olduğu gibi yatırdım parayı, yine aynı senin gibi 3 günde para 15.000 TL'ye düştü. Neyse deyip kalan parayı çektim ve üzerine bankadan kredi alıp rahmetli babamın parasını ödedim, daha sonrada borsa maceram başladığı gibi 1991 de bitti. Şimdi tabi şu var, borsayı hiç bilmiyoruz, suç bizde halbuki o gün is bankası alıp unutsam bugün param belki 5 milyon olacaktı. Ben de ev geçindiriyordum o yıllarda çok büyük ekonomik buhranlar geçirdim fakat sonra şunu öğrendim. Dedim ki kendime "insan hayatında kaybetmekte var, sen gel bunu kayıp olarak kabul et ve normal karşıla ve hayatına devam et" deyip bu durumu kestirip attım. Bir ticarethane açıyorsunuz iyi niyetle başladığınız iş hayatı 2 yıl sonra iflas ederek, bir yığın borçla sonlanabiliyor. Bu borsa maceramda bunun gibiydi. Daha sonraki yıllardaki iş hayatımda 2 kez daha iflas ettim fakat nedense bunalıma girip intihar gibi şeyleri düşünmedim. Hayatta var olma sebebimiz hem kendimiz, hemde sorumlu olduğumuz çocuklarımızı da içerir. Senin hayattan kopman biçok insanında geleceklerini karartabilir. Buna hakkın olmadığı için bu bunalımdan kurtulmaya çalış normal hayatına dön. Küçücük hayatları da karartmaya hakkın yok. Hayatta kazançlar ve kayıplar vardır ve doğaldır. Mücadele ve ayakta kalma zorunluluğun ve de sorumluluğun var. Bir kere bu durumu olduğu gibi kabul et. Tek yapman şey borçlarını ödemeye çalışmak ve çocuklarının geleceğini tekrar plan yaparak
    inşa etmek olmalıdır. Ha gayret dostum tekrar sıfırdan başlıyosun unutma. Saygılar kardeşim.

5. Acaba ne aldın ne sattın? Benim borsada öğrendiğim tek şey grafik okumayı (teknik) bilmiyorsan al sat cı olmayacaksın ve zararda olsan dahi senetlerini satmayacaksın senettin değeri düşmüş olabilir ama sen satarsan o dususu kabul etmis olursun satmazsan değil cunki mal sende para onlarda ben öyle cok tongaya geldim ama satmadim sonunda ya kafa kafaya kurtardim yada kar ile su anki senetim ilede terse kaldım satmadim ustelik ortalama düşürdüm su an kardayim işin özü para senin mal benim zararinda satma kalsın kenarda gun gelir kar edersin

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Sonra Vay Ben Duymadım Vay Ben İşitmedim Vay Diyenin Vay Haline......!

Duhul
    Sep 2017
    İkamet
    Somewhere in time...
    Gönderi
    2,437
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by TIGERSHARK Yazıyı Oku
    Acaba ne aldın ne sattın? Benim borsada öğrendiğim tek şey grafik okumayı (teknik) bilmiyorsan al sat cı olmayacaksın ve zararda olsan dahi senetlerini satmayacaksın senettin değeri düşmüş olabilir ama sen satarsan o dususu kabul etmis olursun satmazsan değil cunki mal sende para onlarda ben öyle cok tongaya geldim ama satmadim sonunda ya kafa kafaya kurtardim yada kar ile su anki senetim ilede terse kaldım satmadim ustelik ortalama düşürdüm su an kardayim işin özü para senin mal benim zararinda satma kalsın kenarda gun gelir kar edersin

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Arkadaşın belirttiği gibi kredili mala girince ve terse yakalanınca maalesef bu şekilde olmuyor.O kredinin geri ödemesi var.Ha eldeki para zaten ihtiyaç dışıdır.eyvallah zarada olsa beklenir,satmadıktan sonra zararı kabul etmemiş olursunuz.

Not:Yıllar sonra ilk defa ihtiyacım dışı bir meblağ ile gayet rahat biçimde tekrar işlemlere başladım,zarardayım,ama bekliyorum.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    BatıKaradeniZ
    Gönderi
    597
    peugeot kardeş ne olursa olsun onun bunun lafına kanma zaman böyle yalan dolan bizm aga vardı üç tane ticari plakayı böyle arkadaş bildiklerinin yolunda harcadı bitirdi daha saymadıgım neler neler sonunda battı sene 91 lerdi sanırım ama yıkılmadık,ha borda ha başka bir yerde sonuçta giden gidiyor Allah büyüktür açıyor bir yerlerden bir kapı amma az amma çok sıkma canını düzelir yeterki gücünü kaybetme

ddgyo ve alyag
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •