Sayfa 507/555 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Milletin maliyeti 150 bin endekste kaldi. Oralara gelince hacimde asil yukselis olabilir.

Yatirim tavsiyesi degildir.

2. Umarım fiyatlamıştır.. başka bişey diyemiyorum..

3. Kasadaki para nereye gitmis buharlasmis mi

Yatirim tavsiyesi degildir

4.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    Kasadaki para nereye gitmis buharlasmis mi

Yatirim tavsiyesi degildir
    O para bizim değil müşterilerindi zaten.

5. ilk çeyrek personel giderleri 10 milyon 2. çeyrek 18 milyon? Gelirler düşerken, hacimler aşağıya gelirken bu %80'lik inanılmaz artışın sebebi nedir?

işçi çıkarttılar bol tazminat ödediler desek 30.06'ya kadar işten çıkarma yasağı vardı dolayısıyla çok olası değil. Nasıl bir ihtiyaç oldu da %80 kadar ek işçi alındı yapılan iş düşerken.

Yine ilk çeyrek genel yönetim gideri 23 milyonken, bu dönem maşallah 35 milyona çıkartmayı başarmışlar, sadece personel değil diğer kalemleri de 4 milyon tl arttırmayı başarmışlar.

İnanılır gibi değil.

6. Rezil bir bilanço; yani ne desel boş... yöneticilerin maaşı (sözde huzur hakkı) geçen yıl ilk altı aya göre 11 kat armış. Ayrıca halka arzdan gelen gelirler nasıl oluyor da 10 mio oluyor? 20 mio civarı olması gerekiyordu. Faliyet raporu zaten çöp; sözde aracı kurumun faliyet raporu bakkal defteri. Ulan 58 mio yönetim gideri nedir?? Neyse biraz daha detaya ineyim.

7.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Rezil bir bilanço; yani ne desel boş... yöneticilerin maaşı (sözde huzur hakkı) geçen yıl ilk altı aya göre 11 kat armış. Ayrıca halka arzdan gelen gelirler nasıl oluyor da 10 mio oluyor? 20 mio civarı olması gerekiyordu. Faliyet raporu zaten çöp; sözde aracı kurumun faliyet raporu bakkal defteri. Ulan 58 mio yönetim gideri nedir?? Neyse biraz daha detaya ineyim.
    Yalnızca granite vardı hocam, escar bu çeyrek..

8. Valla daha fazla bakmaya midem bulandı; gelirlerin her şekilde düşeceğini biliyorduk; ama hem gelir düşmesi hem personele para yağdırmak bişey demiyorum. Dip not 28-29 da gelirlerin kalemleri var. Halka arz aracılık komisyonları 10 mio yazıyor ama 20 olması lazım diye biliyorum. İzaha muhtaç.

Ayrıca genel yönetim gideri ve huzur hakkı vs den parayı silmişler.

Faliyetler zayıf; giderler artmış. Hele finansal giderler ve genel yönetim giderleri silip süpürmüş.

Ortaklara geçmiş olsun; iş, Oyak, koç gerisi boş.

Sayfa 507/555 İlkİlk ... 7407457497505506507508509517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •